Bugün: 14.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Vizyon ve Misyon Olarak Davutoğlu

Vizyon ve Misyon Olarak Davutoğlu

Medine bileşenleri örnek alındığında süper güçlerin çökmesi işten olmayacaktır

Vizyon ve Misyon Olarak Davutoğlu

 

Türkiye tarihi günler yaşıyor.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı oluyor, Ahmet Davutoğlu Başbakan oluyor.

Olacak şey değil bunlar. Daha birkaç ay önce 25 Aralık 2013 günü Taksim Meydanında Sallandırılacak olan 6 kişiden ikisi Türkiye Cumhuriyeti devletinin tepesine oturuyor..


Kalan dört kişiden birisi de önemli bir görevde.

Diğer üç kişiye önemli görevler verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu üç kişi siyasetçi değil. Bu üç kişi yazarçizerlerimizden, ilim adamlarımızdanlar. Diyanet işleri başkanlığının bu kişilerden birisine verilmesini bekliyorum. İşte o zaman kadro tamamlanmış olacaktır.


Bu kadroyu bekleyen önemli işler var..

Türkiyenin birikmiş işleri var. Türkiyede sistem tıkanmıştır. Adaleti sağlamak için gelir dağılımını düzenlemek şarttır. Gelir dağılımı mutlaka ele alınmalı ve gelir vergisi sistemi çöpe atılarak verginin servetten alınmasına geçilmelidir. Taşeron sistemi kaldırılmalı, asgari ücret kaldırılmalıdır. Yeni ekonomik model olarak sadaka, zekat, infak ve servet vergisi (Otorite) beraber organize edilmelidir.


Sosyal adaletin sağlanması içinde gerekli değişikliklerin yapılması şarttır

Gelir dağılımı ve ekonomik modelde örnek alınması gereken Asr-ı saadet Medine dönemi bileşenleri olmalıdır.  Gelir dağılımında adalet sağlanması halinde adli yargı sistemi Medine dönemi bileşenleri dikkate alınarak “hapishane” siz model getirilerek sosyal adalet sağlanmalıdır.


Eğitim sistemi en fazla 12 dersle sınırlandırılmalı ve ilkokuldan üniversite sona kadar Davranış bilimleri dersi ile Değerler dersi zorunlu hale getirilmelidir. Fizik, kimya, biyoloji, matematik Türkçe, Sağlık, Bilişim ve dil dersleri ağırlıkta olan eğitim sistemi kurgulanmalıdır.


Sağlıkta Dönüşüm projesi nihai hedefi olan HASTALIK TEŞHİS Merkezlerine kavuşturulmalıdır.

Savunma da vurucu güç oluşturularak Askerlik süresi 3 aya indirilmeli ve fiziksel ve zihinsel engelli olmayan herkesin 3 Aylık askerliğe tabi tutulması sağlanmalıdır. Askeri birlikler şehirlerden uzak yerlere konuşlandırılarak şehirlere nefes aldırılmalıdır.


Davutoğlu ile Ak-Parti teşkilatları daha düzenli ve daha disiplinli hale geleceği beklenmelidir. Teşkilatlardaki menfaat gurupları uzaklaştırılmalı ve hizmetler halka yansıtılmalıdır.

Milletvekilleri seçimi özellikle yapılmalıdır. Hurafeleri kaldıracak Vahyi merkeze alan düşünce sistemi üzerinde hareket edilmelidir.


Belediyelerdeki imar yolsuzluklarına "Tüm şehirlerde yüz yıllık kentsel dönüşüm projesi yapılmalıdır"  İmar izinleri bu projelere göre verilmelidir. Projelendirilecek şehirler o proje ve imara göre şekilleneceğinden belediye başkanlarının elindeki imar yetkileri kalkacak ve yolsuzluklarda büyük ölçüde azalacaktır.


Ümmet düşünce kapsamında toplumlar ve topluluklar sosyolojik olarak eşit düşünülmeli ve pratiğine geçilmelidir. Ümmet düşüncesi dini birliktelik yerine sosyolojik birliktelik olarak algılanmalı ve projelendirilmelidir.


Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu “dava” arkadaşlığı kapsamında dostluklarını ümmet düşüncesi ile toplumun her katmanına eşitlemeye çalışmalıdır. Kurgulanacak yeni sistem uluslararası kapitalizmin sonunu getirecek ve Türkiye uluslararası temel güç haline getirecektir. Unutmayalım ki toplulukları maddi güçler değil manevi güçler yönetirler.


Hz. Muhammedin Medinesini kuşatan üç süper güç İran, Bizans ve Roma Medine de gerçekleştirilen sosyal adalet ağırlıklı devrime karşı yenik düşmüşlerdi. Medine yi oluşturan bileşenleri kurguladığımızda maddi güçlerin yıkılacağını mutlaka bilmeliyiz..Zira Allah cc ın sünneti de bu yöndedir..


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1420

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.