Bugün: 14.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Vahyi Öngörüde Hapishane Yoktur

Vahyi Öngörüde Hapishane Yoktur

Allah cc sistemi olan VİCDANİ SİSTEM de cezaevi yoktur. Mevcut cezaevleri rehabilitasyon okullarına dönüştürülmelidir.


Türkiye garipliklerin sistem olduğu bir ülkedir. Zaten uluslararası kapitalizm başka türlü olmasını da istemez ki. Uluslar arası kapitalizm dünyayı sömürürken kullandığı araçlara binen toplumlar kargaşa ve kardeş kavgasından kurtulamazlar.

 

Türkiye bunu en bariz şekilde yaşayan ülkelerden birisidir.

İran eski Cumhurbaşkanlarından Muhammed Hateminin şu cümlesi oldukça önemlidir.

 

“ Özgürlük arayanların İsviçre’ye gitmesi benim kanıma dokunmaktadır.Özgürlük vahyin verdiği haktır. Ancak biz bu sistemi kurgulayamadık”

 

Bugün İran dahil dünyanın hiçbir bölgesinde Muhammet Hateminin özlemini çektiği Vahyin özgürlük alanını devletin özgürlük alanı haline getirecek sistemin kurgulanamadığıdır.

 

Uluslar arası kapitalizm batının geliştirdiği kendilerine özen mükemmel sistem olan Demokrasiyi sömürü aracı olarak kullanmaktadırlar. Nerede demokrasiden söz ediyorlarsa orada sömürülerine engel bir şeyler var demektir.Irakta 4.5 milyon insan öldü, Irakın tüm tarihsel değerleri yok oldu, Irak halkı bir asır daha kendine gelemeyecek duruma geldi ama Irakta Demokrasi hakim oldu. Irak petrol gelirlerinin yarıdan fazlası ABD nin oldu. İşte Demokrasi budur.

 

Uluslar arası kapitalizmin sömürü araçlarında darbeler ve totaliter rejimlerde vardır. Cezayir, Filistin ve Mısır örneklerindendir. Uluslararası kapitalizm sömürebildiği her toplumun sistemine itiraz etmez. Adalet sistemi olmayan Suudi Amerika kapitalizm için bulunmaz bir nimet olmaktadır.

 

Uluslar arası kapitalizmin sömürü araçlarından bir diğeri de“gelir vergisi” sistemidir. 1996 da dönemin başbakanı Merhum Necmettin Erbakan vergi reform paketini meclise getirdiğinde hükumette ekonomi bakanlığı yapan kişi soluğu Cumhurbaşkanlığında alarak 28 Şubat hazırlanmıştı.

 

Bir toplum vergi sistemini gelirden alıyorsa o toplumda gelir dağılımı adaleti olamaz.

Gelir vergisi sistemi fakirlerden alıp zenginlere hibe eden sistemin adıdır.

 

Vahyin atmosferinde kurgulanan ASR-I SAADET örnek alınarak VİCDANİ SİSTEM getirilmelidir.

 

Vicdani sistemde vergi gelirden değil “servetten” alınır.

Vicdanı sistemde

Komşuluk vergisi vardır (sadaka)

Fakirlik vergisi vardır    ( zekat)

Mücadele ve Öğrenim vergisi vardır (İnfak)

 

Otoritenin vatandaşa daha iyi hizmet edebilmesi içinde “otorite”vergisi vardır.

 

Vicdani sistemde vergiler toplumun her katmanına yayılmıştır.

Otorite vergisini zenginler öderler. (Servet Vergisi) Zekat

Komşuluk vergisini komşular öderler   (sadaka)

Vergi Servetten alınır. Gelirden değil       (zekat)

Mücadele ve Öğrenim vergisini toplumun tüm katmanları öderler  (İnfak)

 

Kurumlar vergisi hariç diğer vergileri vatandaşlar gönüllü öderler.

 

Vicdani sistemde adalet sistemi insan vicdanına göre düzenlenir.

Vicdani sistemdeki adalet sisteminde “hapishane” yoktur.

İnsanları hapsetmek hapsedildikleri hergün öldürmek gibidir.

Vicdani sistemde cezalar peşindir.

 

Soruşturma süresince tutuklama yapılabilir. Yani günümüz sistemine göre 48 veya 72 saattir.

Allah cc insanlara cezai müeyyide önerdiği dört tane suç vardır.

 

1-      Bozgunculuk Yapmak

2-      Adam Öldürmek

3-      Zina Yapmak

4-      Hırsızlık Yapmak

 

Otoritenin insanlara hizmet etmesi için verilebilecek diğer cezalar vicdanları rencide etmeyecek şekilde düzenlenirler. Cezaların maddi ve bedensel olarak çalıştırma cezaları gibi kamu haklarından mahrum etme cezaları gibi cezalarla sınırlandırılmasıdır.

 

Vicdani sistemin ekonomisini uyguladığınız da suçlar en aza ineceğinden adalet sistemi en mükemmel çalışan sistem haline gelecektir.

 

Şüphesiz ki bozgunculuk yapmak adam öldürmekten daha kötüdür.

Allah cc bozgunculuk yapanlara dört tane ceza uygulama hakkı veriyor

1-      Hemen öldürülmeleri

2-      Yakalanıp İdam edilmeleri

3-      Kol ve bacaklar çaprazlama kesilir  ( Allah cc bozguncuları Müslüman olarak görmüyor)Bu cezalar Maide suresi 33 . ayettedir. Ancak uygulamada Maide suresinin 33. ayeti ile 34 . ayeti beraber uygulanır.

4-      Sürgün edilmeleri

 

Allah cc Adam öldürmelerde de önerdiği cezai müeyyide iki şekildedir

1-      Kısasa kısas

2-      Diyet alarak öldürmekten vazgeçmek

 

Zina Yapanlar için önerilen ceza şöyledir

 

1-    Zina yapan erkek ve kadın dört şahitle tespit edildikten sonra şehir meydanında 100   

       kırbaç vurulması. Kırbaçların bedene zarar vermemesine dikkat edilir. Kırbaçlama

       sembolik olarak yapılır.

 

 

 

Hırsızlık Yapanlara uygulanacak cezai müeyyide şöyledir

1-     Hırsızlık yapan kişi veya kişiler Hırsızlık Yaptıkları Kolları bileklerinden kesilir. Bu ceza Maide suresi 38 i ayettedir. Hırsızlık suçlarını işleyenlere Cezai müeyyide uygulanırken Maide suresi 38 ila 39 ayet beraber uygulanır.

 

İşte Allah cc ın İnsanlığa önerdiği sistemin ana hatları böyledir. Şimdi hapishanedekilerin tahliyesine karşı çıkanlara soruyorum. Empati yaparak yani onların yerine kendinizi koyarak düşünün. Uluslar arası kapitalizmin kurguladığı bir sistemle yaşamış ve mahkum olmuşlardır.

 

Elbette ki suçları vardır.

Tutuklu askerlerin asil failleri dışarıdaydı..Asil liderler cemaatle çalışmayı kabul ettikleri için içeri alınmadılar. Kabul etmeyenler lakik ve kemalist ulusalcı kesimlerdi. İçeriye alınanlar da bunlardı. En büyük suçları uluslar arası kapitalizme hizmet etmeleridir. Kapitalizme hizmet ettiklerini bilerek veya bilmeyerek binlerce insanı mağdur etmiş olabilirler. İçinde bulunduğumuz dünyanın ortak problemidir. Sömürü sistemleri ağlarına aldıklarını sömürürler. Hapishanelerde olan yüzlerce asker bunun en büyük örneğidir. Kendileri yaptıkları yanlışları kabul etmelidirler. Kendilerine bu yanlışları uluslar arası sömürü çarkları yaptırmıştır. Uluslararası örgütler ülkeleri sömürebilmek için bu tür iç sınıflarla ülke insanını bölerler.

 

Nitekim Başbuğ yanlış yaptıklarını dile getirmiyor muydu.

Bu ülkede insanlığın kurtuluşu ve özgürlüklerin vahyin verdiği en geniş manada uygulanmasını isteyenlere karşı askerlerin tutumu kabul edilemezdi. Ancak zulmün neresinden dönersen kardır. Bugün askerlerimiz de halka zulmettiklerinin farkındadırlar.

 

Tüm dünya insanının vahyin atmosferindeki VİCDANİ sisteme ihtiyaçları olduğu bilinciyle bundan sonra halk ve asker elele vererek dünyaya huzur ve saadet getirecek sistemi kurgulamaya çalışalım.

 

Unutmayalım ki ASR-I SAADET bu sistemin örneğidir.

Hz. Muhammedin dört sancağı

Yasama

Yürütme

Yargı

Muhabere ve İstihbarat

 

ASR-I SAADET te örneklenen modern devlet yönetim sistemidir.Vesselam

 


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3324

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.