Bugün: 19.12.2018

Son Perde

Oyunun Son Perdesi

Oyunun Son Perdesi

Yaşadığımız coğrafya oyunların suikastlerin ve düşmanlıkların sürekliliğini gerektiren bir coğrafyadır.

Taksim gezi olayları öncesi sosyal medyadaki oyunlar ve karalamaların devam etmesinden büyük bir taarruzun geleceği belliydi. Burada devletin zinde güçlerinin oldukça yetersiz olduğunu bir kez daha gördük. Sosyal medyayı takip edenlerin aslında bu olayı görmeleri gerekirken göremediklerini gördük.  Oldukça eski haberlerin yeniden pişirilerek piyasaya sunulduğunu gördük.  İŞİD ile AKP nin aslında aynı olduğu tezleri sürekli yayılmaya çalışıldı. Müthiş bir karalama kampanyası devam ediyordu. EGM bu olayları görememesini hayretle ve ibretle karşılıyorum. Bazen İstihbarat dairesini biz gazetecilere veriniz diyesim geliyor.


19.10.2014 günü bir TV kanalında Hüseyin Gülercenin mesajlarını dinlerken sosyal medyadaki yalanların kaynağını çok daha iyi anladım. ODATV sözcü gazetesi ve Paralel medyanın nasıl bir işbirliği içerisinde olduklarını anlamamak için uğraş vermek lazım.


Yerel seçimlerde paralelcilerin kaynağı olan cemaat Türkiye genelinde CHP+MHP ve HDP ye çalıştığını ne çabuk aklımızdan çıkarttık. Irak ve Suriye olaylarında Türkiyeyi safdışı edebilmek için verilen uğraşlarda İŞİD ve diğerlerinin sergiledikleri tavırların kimler tarafından ortganize edildiğini anlamamak için uğraş vermek lazım. Ortadoğunun huzuru Kürtlerin Türklerle kardeşliğine bağlıdır. Kardeşler huzur bulduğunda çok değil kısa bir süre sonra Irak ve Suriyede huzur bulacaktır. Ortadoğuda huzur sağlandığında İsrailin huzuru kaçacağından sürekli olarak bu bölge huzursuz edilmek istenmektedir. Bundada başarılı olduklarını görmekteyiz. İŞİD adlı terör örgütü El-Kaide terör örgütünün çocuğudur. EL-KAİDE terör örgütü ABD tarafından Müslümanları rahatsız etmek için kurulan bir örgüttür. El-Nusraya da dikkat edilmelidir. El-Nusrada El-Kaideden doğmadır.


Suriye kürtlerinin Esadla yanyana olmaları hatta bir ara İŞİD le omuz omuza Özgür Suriye Ordusuna karşı savaştıklarını hatırlamak lazım. İŞİD in Kobaniye saldırması Suriyeli Kürtlerin ABD nin oyununa getirilmesinden başkası değildir. Kobani düşerse Çözüm süreci biter sözü olaylar başlamadan önce söylenen anahtar söz değilmiydi. Kobani olaylarının hedefinde çözüm sürecini bitirmek kürtlerin topyekün katledilmelerine zemin hazırlamak vardı. Müstekbirler biliyorlar ki Türklerle Kürtler anlaştığında ortadoğuyu sömüremeyeceklerdir. Bundan dolayıdır ki Türklerle Kürtlerin kavga etmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar.


Türkiyeyi yönetenler birkez daha bilmeliler ki ülkedeki paraleli bitirmediğiniz müddetçe çözüm sürecinde mesafe alamayacaksınız. Son olayların anahtarı paralelcilerdir. Paralel yapı için tek otorite İsrail otoritesidir. İsrailin dışındaki otoriteler paralelciler için önemli olmadıkları gibi düşman hükmündedirlerde.


Türkiye geldiği bu noktada israili tanımamaya doğru yol almaktadır.

Önümüzdeki yıllarda Türkiye İsraili tanıdığı kararı iptal edebilir. Doğu ve güneydoğu olaylarına baktığımızda çok sayıda batılının bu bölgelerde olduklarını görmekteyiz. İngilizlerin Irakta Peşmergelere eğitim verdiklerini biliyoruz. İŞİD i kuran İngilizlerin İŞİD e karşı peşmergelere eğitim verdiklerini düşünmek safdillik değilmidir. Tüm bu çalışmalarda hedef Türkiyedir.


ABD nin iki yıldır PYD ile yani Suriyeli Kürtlerle ilişki içerisinde olduğunu öğreniyoruz. Bunun tek manası vardır. ABD İŞİD örgütüne karşı mücadele eden halk kitlesi diye PKK yı terör örgütleri listesinden çıkartarak silahlandırmak istemektedir. Son yıllarda Almanya ABD nin sözcüsü gibi hareket etmektedir. Taksim gezi olaylarından sonra Almanların İngiliz ve ABD nin emrinde hareket ettiğini görmekteyiz. Alman istihbaratı BND nin takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.


Türkiye dışarıdaki hainlerden daha çok içerisindeki hainlerle mücadele etmek zorundadır.

Hazırlanan paket bu açıdan önemlidir. Bu yasal düzenleme Taksim Gezi olaylarının hemen arkasından çıkartılmalıydı. Geç kalınmış bir düzenleme olarak görülmelidir. Eskiden, çıkacak yasaların ülke yararına mı zararına mı olduklarını CHP nin eleştirisiyle anlardık. CHP eleştirdiği tüm yasalar bu devletin ve bu milletin yararına olan yasalar olurdu. Şimdilerde paralel medyasına bakmak yeterli olmaktadır. Paralel medyasının eleştirdiği her konu bu ülkenin ve bu milletin yararına olduğunu anlamak için yeterli değer olarak alınmaktadır. Dün CHP yi dizayn etmeye çalışan paralel gücü daha sonra MHP yide Koray Aydınla diyzayn etmeye çalıştığını görüyoruz. BBP yi ellerine alan paralel PKK nın güler yüzü diye bilinen HDP yide ele geçirdğini gördük. Adeta öldürücü bir virüs gibi her alanda varlığını ve işlevselliğini gördüğümüz paralel yapının Türkiye için en büyük tehlike olduğu gerçekliğiyle karşı karşıya kaldık. Kobani olaylarındaki paralel parmağını anlamamak için kafanızı kuma sokmanız yeter. KCK olaylarını önleyen paralel istihbaratçıların görevden el çekti,rilmeleiyle kobani olaylarında devlet başarısız olmuştur savı paralel medyada dillendirilmektedir.


Türkiye önümüzdeki günlerde içerideki hainleriyle mücadele edeceğini biliyoruz ve anlıyoruz. Hüseyin gülercenin sözlerine kulak vermek lazım. Cemaat içerisinde paralel hainlerin sayıları 300 ila 500 arasındadır diyen gülerce aslında hem devlete hem de cemaate dikkat etmeleri gerektiğini söylemektedir.


HDP nin paralelcilerle beraber batılı ajanlarla birlikte başlattığı kaos olaylarında kürtlerin ölmelerine sebep oldukları için kürtler üzerindeki etkisini kaybetmeye başlamış ve öyle zannediyorum ki bir süre sonra kürtleri temsil hakkını da yitirecektir. Bundan sonra Kürtlerle Türkler daha sıkı kardeş olacaklardır. Bu ülkede hiç kimse katledilmek istememektedir. Bu ülkeye İsrail askerlerinin girmesini isteyen tek kitle olsa olsa paralel kitle olabilir. İşte bundan dolayıdır ki Türkler ve Kürtlerin kardeşliği bin yıllık kardeşliktir. Bu kardeşliği yıkacak bir güç henüz yoktur.


Oyunun son perdesi de tutmamıştır. Daha çok istihbarat daha çok emniyet ve paralele daha çok dikkat gerektiğini bir kez daha anladık. Vesselam..

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1318

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.