Bugün: 14.12.2018

Recep Tayyip Erdoğan Farkı

Allah cc ın Anadolu insanına verdiği bir lütuftur

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye neden Erdoğan diyor?

Recep Tayyip Erdoğan Allah cc ın Anadolu insanına verdiği bir lütuftur. Önümüzdeki yıllarda Üniversitelerimizde kürsülere adı verilecek ve derslerde bitirme tezlerinde doktora tezlerinde hayatı incelenecek olan bir isimdir. 

Neden mi?

Anadolu kültürüne Türk kültürüne Ortadoğu kültürüne ters olan uygulamaları ile.

2007 de Kardeşim Abdullah Gül Cumhurbaşkanı adayımızdır dediğinde tarihi bir tabuyu yıkmıştı. Tek lider anlayışına göre hayat sürdüren bir milletin lideri ben tek lider değilim benim kardeşimde liderdir diyerek asırlara mal olmuş olan bir uygulamayı tersine çeviriyordu. 

Aynı sistem Ahmet Davutoğlu seçimindede gündeme gelmişti..Ne diyordu Recep Tayyip Erdoğan Partimizde çok sayıda başbakanlık yapabilecek arkadaşımın olması beni mutlu ediyor diyordu..Bu sözler Ortadoğu toplumlarında ve Tarih kültürümüzde olmayan sözlerdi. Yani sadece ben varım. Varsa varsa tek benim. Benden başka lider tanımam..Benim alternatifim olamaz kültürüne sahip olan bir toplumun önündeki isim benim gibi çok sayıda arkadaşım var demesi oldukça önemli idi..Gerek halkımız ve gerekse Ak-partideki sağduyulu kişiler sayın Cumhurbakanını anlıyor ve ona gerekli sevgiyi saygıyı göstermekte kusur etmiyorlardı.

Mükemmel bir müşavere kültürüne sahip, mükemmel bir ikna kabiliyetine sahip bir kişilik o.

2009 Anayasa değişikliği meclis oylamasında 335 vekili tutabilen ve oy verdirebilen bir lider o.

Kendi partisi tarafından kapıda bekçi bile olmaz denen Ertuğrul Günay a 7 yıl gibi çok uzun süre Kültür bakanlığını veren bir lider o.

Nerede nasıl durabileceğini bilen bir lider o.

Nerede nasıl hareket edileceğini bilen bir lider o.

Nerede nasıl konuşulacağını bilen bir lider o.

Halktan gelen halkın lideri o.

Herkes pasif bir başbakan bularak yoluna devam eder diyecek kadar olayları takip etmemiş iken yine kendisi çıkarak Ahmet Davutoğlu emanetçi değildir diyerek Ahmet Davutoğlunu çok iyi tanıdığını ifade ediyordu.

Gerek mecliste ve gerekse hükümette hiç kimse kendisine karşı çıkmazken Davutoğlu evet sadece Davutoğlu “hayır öyle olmaz” diyebilecek kadar vakar ve bilgiye sahip bir bilim adamından çok bir lider profili çizdiği için kendisinden sonra bayrağı taşıyabilecek kuvvet ve kudreti onda görmüş ve görevi ona devdi etmiş olan bir lider o.

Recep Tayyip Erdoğan profilini kaç kişi anlamıştır ki?

Anlayanlar uzun yıllardır bakan koltuğunda olanlardır. O öyle bir lider ki, yüzüne küfret ama arkasından iş çevirme. Sevdiği ve sürekli görev verdiği kişiler bunlar olmuştu. Kendisi dobra dobra olduğu için arkadan iş çevirenleri sevmiyor yüzüne konuşanları seviyordu. Bunu her fırsatta anlatmak anlatıyordu de kimler anlıyordu ki..

“Biz masadan kaçan taraf olmayız” sözü onun ne kadar açık gönüllü ve ne kadar müşavereci bir kişiliğe sahip olduğunun delili idi.

Türkiyenin yetiştirdiği en iyi kişiliği tespit ederek Türkiyeyi “hükumeti” ona emanet etti.

Aslında onunla meclise geldiğinde tanıştı. Ahmet davutoğlunu Abdullah Gül siyasete taşımıştı. Abdullah Gül Davutoğlunu çok iyi tanıyordu. Harp okullarındaki dersleri oldukça seviyeli ve Türk subayları tarafından bulunmaz bir nimet olarak algılanıyordu. Sert mizacı ile bilgilerini bilgeliğe çevirmeyi beceren nadir kişiliklerden birisi idi Davutoğlu.Recep Tayyip Erdoğan onu hemen tanımıştı. Kendisine çok benzeyen bir kişilik bulmuştu. Nerede durulacağını bilen, nerede konuşulacağını bilen, nerede nasıl tavır sergileneceğini bilen bir bilim adamını siyaset kazanmıştı. Recep Tayyip Erdoğan siyasetle bilimi birleştirmenin gururunu ne kadar yaşasa azdır bile. Siyasetçilerin yaptığı siyaseti ilkkez bilim adamı kimliği ile siyaseti bilen birisi yapacaktı. Bu Türkiye için büyük bir kazanım olacak ve Türkiyeye çağ atlatacaktı.

İşte Recep Tayyip Erdoğan böyle bir kişiliktir. Onun hakkında makaleller değil kitaplar yazılacak ve onu tarih boyunca gençlerimiz izleyecektir. Vesselam

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1935

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.