Bugün: 14.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Milletvekillerine Altın Öğütler

Milletvekillerine Altın Öğütler

Reformcu kimliğinizi öne çıkarmalısınız.
Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından bir kesit yaşıyor. Batının sürekli yaptığı “Aynı Kültürden Karşıt Yetiştirme” operasyon ile Anadolu halkı kendi içerisinden Uluslararası Anadolu düşmanlarıyla ortak prensiplerde buluşabilecek kitlelerle bölgenin sömürüye tabi tutulduğunu artık herkes bilmektedir. Bugün batının yetiştirdiği ve batının değerleriyle hareket eden bir muhalefetimiz var. Bu muhalefet her ne olursa olsun utanmadan yüzleri kızarmadan batı hegemonyası için çalışmaktadır.
Osmanlının kalıntıları üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti batı uydusu bir devletçik olarak bugünlere kadar gelmiştir. Müslümanlığın temelinde sömürü olmadığı için bizler insanlığa hizmet teşkilatlarından başka teşkilatlar kurma ihtiyacını hissetmemiş bir milletiz.
Batı dünyası batı pragması dünya milletlerini sömürerek hayatta kalmayı başarma noktasında çok sayıda gizli örgütlerle dünyaya kan ve gözyaşı pompalamışlardır. Maalesef bu örgütlerin en acımasızları da bizim coğrafyamızda konuşlandırılmıştır.
Türkiye de 12 yıldır iktidar olan düşünce bir asırdan daha fazladır devlet tecrübesi olmayan kitleyi temsil ettiği için çok sayıda “kırık” insanla çalışmak zorunda kalmıştır. Bu hareketin Siyasi önderi konumundaki Recep Tayyip Erdoğanın bu millete bakışının fıtrat gereği olması gereken ÜMMET düşüncesi temelinde olmaktadır. İnsan eksiltme yerine İnsan artırmayı temel görevleri arasında değerlendiren Erdoğan % 34,5 dan % 52 gibi bir rakamı yakalamayı başarmıştır.
Ey Vekiller
Herkese eşit olamak zorunluluğunuzdur. Ümmet Düşüncesi Müslümana Emirdir
ÜMMET Kendinden olmayan, kendin gibi düşünmeyenin hak ve hukukunu kendi hak ve hukukun olarak kabullenme Koruma ve ve uygulamanın adıdır ÜMMET DÜŞÜNCESİ. Ümmet düşüncesi Fıtratı sisteminin temel düşüncesidir.
Ey Vekiller
77 milyon gibi 8,5 milyar insanın kapitalizm sömürüsünden kurtulması için mücadele etmekle görevlendirildiğinin farkında olarak TBMM ye gitmelisiniz. Atacağınız her adım tüm insanlığa mal olabilecek uygulamalarla dolu olmalıdır. 77 milyonun hak ve hukukunu korumak ve kollamakla görevli olduğunuzu unutmayınız. Sizden öncekilerin düştüğü hatalara sizler düşmeyiniz.
Alan Daraltması
Küçük olsun benim olsun düşüncesinde olmayınız. Küçük olsun benim olsun düşüncesi sizlerde alan daraltmasına sebep olacak ve sizleri toplumdan tecrit edecektir. Vekiller sürekli olarak seviyelerini güncellemelidirler. Bulunduğunuz illerdeki yerli/yabancı hastalıklarına karşı tampon oluşturmalı ve hitap ettiğiniz kitleleri eğitmelisiniz.
Dikiş Tutturamayan Vekiller
Ak-Partiden meclise giden ancak dikiş tutturamayan vekillere baktığınızda sürekli olarak alan daraltması yaparak kendi çevrelerini üç beş kişiye hapsettiklerini görürsünüz. Bu vekillerin bulundukları ilerde sevilmediklerini hepimiz biliyor ve görüyoruz.
Temsil ettiğiniz düşünce sistemi sizlerin tüm insanlara eşit davranmanız gerektiğini öğütlemektedir. Vekillik görevinde bulunduğunuz müddetçe ihale peşinde koşan ve menfaat için çalışan vekillerden olmayınız. Bugün ülkemizin Başbakanı olan Sayın Davutoğlu; siyasi hayatının başladığı 2002 den beri malvarlığı maaşından daha üst seviyelere çıkmamıştır. Başbakanınızı örnek alarak taşıdığınız manevi değerlerin öneri ve öğretilerinden ayrılmayınız.
Bulunduğunuz İlin Sorunlarına Odaklanınız
Hangi ilden vekil olduysanız o İlin sorunlarına odaklanınız. Öyle bir seda bırak ki, öyle bir iz bırak ki Allah cc Yasin Suresi 12 ayette dediği gibi kaydet geçenlerden olsun. Yaşadığınız o İldeki tüm insanların sorunlarını önemseyiniz. İllerden başlayarak sorunların düğümlendiği noktaları belleyerek genelmerkeze veya İlgili bakanlıklara ulaştırarak çözüm arayışlarına giriniz.
Projeler geliştiriniz. Allah cc insana yükünü çekemeyeceği hiç bir şey yüklememiştir. Bu sünnetullahtır. Bu sünnetullah sizin azim kaynağınız olmalıdır. Çözümlenemeyecek hiç bir sorun yoktur düşüncesi sünnetullahtan gelen düşüncedir.
Bugün başarısız vekillerin grafiğine baktığımız zaman “proje üretememek” olarak görmekteyiz. Proje demek bulunduğu şehrin ortamını değiştiren demektir. Alt yapı üst yapı yol su elektrik gibi işler “rutin” işlerdir. Örneğin; Yalova İlinde PROJE Anlam Kazanması İçin Yalovanın Çehresini değiştirmesi lazımdır. Bu da nedir. KENTSEL DÖNÜŞÜM dür. Yalovanın İlçelerini de kapsayacak Kentsel dönüşüm Yalovanın Çehresini değiştirecek ve yaşanabilir kentler arasına koyacak/getirecektir.
Her Şehrin farklı projelere ihtiyacı vardır. Mesela; Maraşlılar TELEFERİK İsterler..
Ey Vekil Sen Sen Değilsin
Millet vekilleri bu gerçeklikle hareket etmelidirler. Bugün Ak-Partinin elde ettiği sonuç Dünya Susturulmuşları tarafından kutlanmış ve ezilen, hor görülen tüm dünya insanlığı adeta Ak-Partiyi kurtarıcı olarak görmeye başlamıştır. Dünya Vahşi Kapitalizmin dişlileri arasında çiğnenmektedir. Sizler dünyaya sistem üreterek kapitalizm mecburiyetinden kurtulmalarını sağlamakla da yükümlüsünüz.
Türkiye Çetelerin Üstünlük Sağladığı Bir Ülke Olmamalıdır.
Türkiye 2002 de İhtiyaç Duyduğu Reformlara bugünde ihtiyaç duymaktadır
1) Türkiye vakit geçirmeden Anayasa Reformunu Gerçekleştirmelidir. 2) Türkiye vakit geçirmeden TSK Reformunu gerçekleştirmelidir. 3) Türkiye vakit geçirmeden Milli Eğitim Reformunu Gerçekleştirmelidir. 4) Türkiye vakit geçirmeden Gelir dağılımı ve ekonomik sistem reformunu gerçekleştirmelidir. 5) Türkiye vakit geçirmeden Çalışma hayatında reform yapmalıdır 6) Türkiye vakit geçirmeden Adalet reformunu gerçekleştirmelidir. 7) Türkiye vakit geçirmeden Kamu personel reformunu gerçekleştirmelidir. 8) Türkiye vakit geçirmeden Kamu yönetimi reformunu yapmalıdır. 9) Türkiye vakit geçirmeden Tarım ve Hayvancılık reformu yapmalıdır.
Türkiyenin 2002 deki sorunları neyse bugün de bu sorunlar aynıdır. Sağlık reformu yeniden revize edilmeli ve HASTALIK TEŞHİS MERKEZ leri kurularak hastanelerin tedavi yerlerine dönüştürülmesi sağlanmalıdır.
Sağlık sistemini arızalandırmak istemektedirler. Sistemden beslenen çok sayıda teşekkül bulunmaktadır. Nüfusu 50 bini geçen her yere bir Hastalık teşhis Merkezi kurulmalıdır. Bu Merkezler Modern cihazlarla son sistem organize edilecek merkezler sistemden beslenmek isteyenlerin önüne sed çekecek ve SGK nın 50 Milyar TL ye varan yıllık açıkları kısa vadede minimize edilecek uzun vaddede ortadan kaldırmış olacaktır. Devlet hastanelerini şehirlerin dışına taşıyan menfaat çetelerine karşı duyarlı olunmalıdır.
Zarar ettirilen kurumlara neşter vurulmalı ve zarar etmemelerini gerektirecek tüm yasal çözümler gündeme getirilerek vatandaşın ve devletin lehine dönüştürülmelidir.
Sözün Özü
Reformcu kimliğinizi öne çıkarmalısınız. sürekli reform Alah cc Rad suresi 11. ayette önerdiklerindendir. Ak-Partili Vekiller sadece bulunduğunuz şehrin değil 8,5 Milyar İnsanlık aleminin vekilleri olduğunuzu biran bile unutmamalısınız. Birinizin hatası hepinizin hatası olacaktır..vesselam..
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1740

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.