Bugün: 25.09.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • İnsanlığın ve Türkiyenin Kurtuluş Reçetesi

İnsanlığın ve Türkiyenin Kurtuluş Reçetesi

Reel Ekonomide Vergi Servetten Alınır. Gelir Tabana Yayılır. Tabana Yayılan Gelir Fertleri Eşit Oranda Zenginleştirir.

-SİSTEMLE SOYULUYORUZ

Amerikan Emperyalizmi ve Kapitalizm Dünyayı Kurguladıkları Ekonomik Modelle İfsad Ediyorlar. Kapitalist Ekonominin Tüm Alanlara Siyaret Etmesi İçin Kapitalist Düşünmeyi Eğitimde İdöl Ekol Hale Getirdiler.

Kapitalizmin/Sömurünün Panzehiri Reel Ekonomik Modeldir. Reel Ekonomide Geliri Tabana Yayarak Vatandaşın Alım Gücü Artırılır. Piyasanın Çalıştırılması Sağlanır. Piyasa Çalıştığında Tüketim Artar. Tüketim Üretimi Tetikler. Üretim İstihdamı Tetikler. İstihdam Kaliteyi Tetikleyerek Ekonomik Sistem Kendi Kendini Amorti Eder. Bu Sistem İşsizliģi Ortadan Kaldırdıģı Gibi Vatandaşın Devlete Olan Yükünü Azaltır.

Reel Ekonomik Modeli Kapitalist Zenginler Sevmez. Çünkü Kapitalist Zenginler Sürekli Kazanmayı Hep Kazanmayı Tek Kazanmayı Arzu Ederler. Reel Ekonomik Modelde Hep Kazanmak Yerine Birlikte Kazanmak Temeldir. Bu Doğrultuda Gelirler O Ülkede Yaşayan Herkese Ulaşır. O Ülke de Yaşayanların Alım Güçleri Eşit Olarak Artar. Alım Gücü Artan Toplum Sorunlarının Çok Büyük Bölümünü Devlete Yük Etmeyerek Devletin Her Alanda Gelişmesi Zenginleşmesine Sebep Olunur.

Kapitalist Ekonomide Halka Verme Zengine Ver Parolasıyla Hareket Edilir. Gelirler Çeşitli Yollarla Zenginlere Aktarılır. Zenginlerden Adeta Yalvarma Yöntemiyle İşçi Alması İstihdama Katkı Sağlaması İstenir. Kapitalist Ekonomi Modelde Devlet Zenginleri Amorti Ettiği İçin Piyasa veya Halk Düşünülmez.

Bugün Politik Düşünceli Siyasilerin Tercih Ettiği Model Ne Yazık ki 2. Model Olan Kapitalist Modeldir. Bu Modelde İşçi Memur Emekli Maaşları Aç Kalmayacak Şekilde Düzenlenir. Fazlasını İsteyenlere "Dengeler Bozulur" Denilerek Önüne Set Çekilir. Hatta Dengelerin Bozulması Sloganı Kapitalist Ekonomistler Tarafından Korkunç Bir Durum Olarak Lanse Edilerek Toplum İkna Edilir.

Bu Modelde İşyeri Geliştirme İşi Düzenleme Kaliteye Odaklanma Söz Konusu Değildir. Devlet Tarafından Amorti Edilen Bu Sistem Mensuplarının Tüm Harcamaları da Devlete Fatura Edilir.

Reel Ekonomide Vergi Servetten Alınır. Gelir Tabana Yayılır. Tabana Yayılan Gelir Fertleri Eşit Oranda Zenginleştirir.

Kapitalist Ekonomide Vergi Gelirden Alınarak Tabana Yayılır. Bu Sistemde Halk ve Devlet Fakir Olur. Zenginlik Belli Kişillerde Toplanır.

Amerikan Emperyalizmini Bilmeden Bunları Anlayamayız. Amerika da Devletin Parası Yoktur. Bugün İtibariyle ABD bin Borcu 25 Trilyon Dolar Civarındadır. Tüm Servet Belli Ailelere Aittir. Bizde de Bugün 52 Dolar Milyarderi Olduğu söylenmekte. Kapitalist Ekonomistler Tıpkı Amerika`daki Gibi Onların Parasını 80 Milyona Bölerek Geliriniz Arttı Demektedir. Türkiye Dünyanın Sömürüldüğü Bu Sistemle Sömürülmektedir.İnsanlığın Kurtuluşu Bu Sistemi Yıkarak Medine Bileşenleri Doğrultusunda Yeni Bir Sistem Kurmaktan Geçer.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 7533

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.