Bugün: 14.12.2018

GÜNEŞ YENİDEN DOĞUYOR


 YENİ BİR ÇAĞA DOĞRU

Türkiye tarihine yeni bir çağ daha eklemek üzere. Bu çağ dünyada dengeleri alt-üst edeceği gibi Türkiye yi dünyanın en büyük otoriteleri arasına da koyacaktır.

Nasıl mı? Ergenekon Terör örgütü soruşturması Türkiye de herkese fotoğrafın görünmeyen bölümlerini gösterdi. Fotoğrafın görünmeyen bölümleri ortaya çıkınca PKK deşifre oldu.

Ergenekon soruşturmasından önce herkes PKK nın sadece ve sadece “dış” kaynaklı bir örgüt olduğunu düşünüyordu. Oysa “ulusal milliyetçilik” projesinin Türkiye yi bölmek ve yok etmek için geliştirilmiş bir proje olduğu ortaya çıktı. Bu projenin bir ayağında ulusal Türk milliyetçiliği diğer ayağında ise ulusal Kürt milliyetçiliği olacak şekilde düzenlenmişti. Nitekim öyle de oluyordu.

Herkes halinden memnundu. Ölen gariban öldürülen garibandı. Her iki tarafta da elitlerin çocukları ölmüyordu.

PKK nın iç kaynakları deşifre olunca dış kaynakların durumu kötüleşmiş ve Türkiye tüm dünya da ağırlığını koyarak adeta dış dünyada PKK avına çıkmış gibiydi. Batı dünyasında birçok ülke artık PKK ya açık açık destek veremiyor du.

Ancak PKK nın bitirilmesinin batı da getireceği başka bir sorun vardı. Yıllarca PKK dan beslenen on binler aç kalacak ve perişan hale gelecekler di. Bunun çözüm yolları bulunmalıydı. Demek ki oslo da başlayan görüşmeler ve sonrası bu konuda da mesafe alınmış ki ilerlemelerle gidiyoruz.

Son günlerde bana en çok sorulan sorulardan biri “sen PKK nın bitirileceğine inanıyor musun” sorusudur.
Evet inanıyorum.
Ne zamandan beri soruyorlar.
Necdet Özel geldikten sonra diyorum.

Ne alaka diyorlar.

El cevap

Ergenekon soruşturması PKK nın kamu ayağını deşifre etti

KCK soruşturması PKK nın sosyal ayağını deşifre etti

Necdet Özel ve ekibi PKK nın hareket alanını daralttı

İsrail ile ilişkilerin askıya alınması PKK nın istihbaratını etkiledi.

Bu dört olay PKK ya sadece ölme kabiliyeti hakkı tanıdı. Yani sürekli ölecek ve neticede sorun bu şekilde örgütün aleyhine işleyecekti. Bu durum hem örgüt içerisinde hesaplaşmalara sebep olacak hem de binlerce insanın hapishanelerde çürümesine vesile olacaktı. Örgütün eli zayıflayacak ve gelecekte pazarlık yapamaz hale gelecekti.

Öcalan a bu durumu değerlendirme imkanı verilerek beklenmeye başlandı. Öcalan baktı ki kaleler bir bir yıkılıyor, yarın daha kötü olmadan bu işi bitirelim. Çünkü Öcalan ı bekleyen bir başka tehlike kapıda idi. Hükümet anket yaptırarak “idam” cezasını halka sordu. Halk % 76 idama evet dedi. Örgüt sadece kaleleri kaybetmekle kalmayıp kelleleri de kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

Tek çare kalmıştı

Sayın Başbakanın da sıcak baktığı “büyük proje”

Şahsen bende iki yıldır bu projenin olması gerektiğini düşünenlerdenim. Geçen sene arkadaşlarıma bu olaydan bahsetmiştim. Okuyucularımız merak ediyor büyük projeyi. Evet, haklılar büyük projeyi herkesin bilmesi ve kendini ona göre düzenlemesi gerekli gibi.

Büyük proje

Ergenekon örgütünden “öldürme” suçuna karışmamış olanlar, balyozcuların tamamı, KCK nın tamamı ve PKK dan “öldürme” eylemlerine karışmayanların affedilmeleri ile PKK nın silah bırakması ve yeni anayasanın tüm hak ve halkları kapsayacak şekilde yapılıp halkoyuna sunulması projesidir.

Bu projeye Türkiye de karşı çıkacak olan tek gurup vardır ki o da siyasi rant gurubudur. Sayın Başbakanın meclisteki partilere ya bu işe evet dersiniz ya da halkoyuna giderim diyerek aslında bu tabloyu okumalarını istemektedir. Burada karşı çıkarak siyasi rant elde edeceklerine inananlar proje gerçekleştiğinde tarihe gömüleceklerinin farkında bile değiller. Büyük bir garabet içerisindedirler. Çünkü deşifre olan bölümlerde taraf oldukları için resmi görememektedirler.

Sayın başbakanın gülen cemaatini sınırlandırması da deşifre olan Ergenekon örgütünden dolayı olduğunu düşünüyorum. Büyük projeyi engelleyecek her kesim artık etkin olmayan kesimler haline geldi. Öcalan nın BDP ye “sizde kim oluyorsunuz” mesajları göndermesinden sonra BDP de şirinlere oynama korku ve heyecanı başladı.

Türkiye yeni bir çağ açarak bu çağı sonlandıran ülke olacaktır. Osmanlıdan sonra bir ilk daha yaşayacağız. Adının “BARIŞ” olabileceğini düşündüğüm çağın başlamasıyla dünya da da barışlar ardı ardına gelmeye başlayacaktır.

İki yıl önce makalelerimde böyle bir senaryo işleseydim vatandaşlarımız bana nasıl bakardı bilmem ama bugün artık fotoğraf gözükmeye başladığından bu tür jimnastikler olabilirlikle karşılanacaktır diye düşünüyorum.

Çok yakında yeni anayasa, PKK ya son, kısmi “AF” ve yeniçağ.

Türkiye de artık herkes bunu beklemektedir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.