Bugün: 25.03.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Evlenme ve Aile Psikolojisi Üzerine

Evlenme ve Aile Psikolojisi Üzerine

Yasak Üretmekten Ziyade Proje Üretilmeli

Türkiye Avrupa Birliğine Gireceğim Diyerek Tüm Değerlerini Kaybetme Noktasına Getirildi. Oysa Türkiyenin Avrupa Birliğine Girmesi Bir Büyük hayalden Öteye Gitmeyecektir. Bu Temel Olgudan Hareketle Yıkarak Kaybettiğimiz Noktaları Yeniden Tahkim Ederek Hayatımızı Yeniden Şekillendirmeliyiz.

TCK nın Yeniden Düzenlenmesi Gerekmektedir
Kur an ı kerimin öğütleri kaale alınarak Türk Ceza Kanunu Yeniden Düzenlenmeli. Bozgunculuğun Yeniden Tanımı Yapılmalı Terör ve kamu düzenini bozucu sokak eylemleri bu kapsama alınarak Kur an normlarında bir ceza ile cezalandıırılmalı. Adam Öldürmenin Kur an ı kerim normlarında bir ceza ile cezalandırılması yapılmalı. Zina Yapma ve zinayı deşifre etmek gibi konular kur an normlarında ele alınarak cezanında kur an ı kerim normlarıa uygun hale getirilmesi sağlanmalı. Hırsızlık meselesi yeniden ele alınmalı ve kur an ı kerimin normları ile hareket edilmeli.

Yukarıda bahsettiğimiz dört konu dışında kalan durumlarda Kamu Davaları Sonuçlarıyla birlikte ortadan akldırılmalı. Eğer toplumsal bir düzene ihtiyacımız varsaki her zamankinden daha çok buna ihtiyaç var o zaman bu normlar mutlaka hayata geçiirlmeli.

Evlenme Yaşı ve Aile Psikolojisi
Evlenme yaşının mutlaka ama mutlaka 16 ya indirilmesi gerekmektedir. Uluslararası baskıdan kurtulmak için bunu doktor raporlarıyla yapmak gerektiğini düşünerek evlenme yaşının düşürülerek İşsizlik Fonuna Benzerbir FON kurulması gerektiğini düşünüyoruz. İşsizlik fonundaki paranın yarısının Evlenme Fonuna akatarılarak İşsizlik fonu gelirlerinin yarısının Evlenme Fonuna aktarılması sağlanmnalı diye düşünüyoruz.
Evlenmek isteyen işsizlere bu fondan iş kurma veya aile geçindirme yardımı (tek seferliğine) yapılarak evlenmenin özendirilmesi sağlanmalıdır.

Evlenmek isteyen tüm çiftlere haftada birgün olmak üzere üç ay boyunca "Evlilik ve Aile Psikolojisi" Dersleri zorunlu hale getirilmeli.

Kamu oyunda sünnet olmak diye bilinen "pipi" uçlarının kesilmesi doktor kontrolüne alınarak zorunlu olmayanaların kesilmemesi sağlanmalı. Evlilikte Boşanmaların gizli sebebi olduğu düşünülen cinsel ilişkilerin bu sayede daha verimli hale geleceği düşünülmeli. Bu konunun Üniversitelerin üroloji bölümlerinin kontrolüne verilmesi en doğru olanın yapılması anlamına gelecektir.

(Sünnet Olmak Yahudilerin Örfü olduğundan Müslümanlıkla ilişkilendirilmemeli)

Aileyi oluşturacak bireylerin Aile olabilmek için gerekli şartları taşımaları gerektiğini düşünerek aile olmadan önmce gerekli çalışmaların tamamlanması zorunluluk olmalıdır. İyi bir aile güçlü bir devlet demektir. Bu prensiple hareket edilmesi gerektiğini dsüşünüyoruz.

Yasaklamalarla Gençlerin Fıtrat Dürtülerinin Frenlenmesi Uygulamasından vazgeçilmeli.

Devleti Yönetenler Plan ve Proje Geliştirerek Sorunları Çözmek Zorundalar. Aylardır gerek yüzyüze ve gerekse sanal ortamda yaptığımız çalışmalardan anladığımıza göre gençlerimizi gayri meşru ilişkilerden korumak ve kurtarmak için yasaklamak yerine projeler üreterek sorunu çözmek zorunda olduğumuzdur. Eğitim sisteminin buna göre düzenlenmesi ve 4+4+4 yerine 4+3 ve sonrasında sınıf geçme diploması verilerek gençlerin hormon baskısı zirvesindeyken okullardan mezun olmalarının yolu açılmalı.

Fıtrata Aykırı Modellerden Vazgeçilmeli
4+4+4 fıtrata aykırı bir modeldir. Ateşle barutun bir arada olamayacağına inananlar, bu modelde ateşle barutu aynı ortamda toplamışlardır.

Biz bunları tespit ediyor ve yöneticilerin istifadesine sunuyoruz. Umarım yöneticiler aklıselim düşünür ve hatalarından dönerler.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2154

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.