Bugün: 19.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • DÜNYA TÜRKİYE İLE SAVAŞMAK ZORUNDA

DÜNYA TÜRKİYE İLE SAVAŞMAK ZORUNDA


 

“Türkiye merkez üs oluyor

Türkiye, organik pamuk üreten ülkeler arasında yüzde 40’lık pazar payıyla ilk sırada yer alıyor

 

“Türkiye havacılıkta pilot üssü oluyor!

Havacılık sektöründeki büyüme, son yıllarda pilot yetiştiren okul sayısının artmasını sağladı. Türkiye pilot eğitiminde üs oluyor...

 

“Niğde Çinli iş adamlarının üssü oluyor

Çinli iş adamları Niğde’nin Bor ilçesinde 2015 yılına kadar otomotiv, elektrik elektronik, pil teknolojisi gibi ürünlerin üretilebileceği yaklaşık 200 fabrika kuracak.

 

“Türkiye otomotivde üs olur

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve otomotiv firmalarının temsilcileri Zaman'ın geleneksel Sektör Buluşmaları'nda bir araya gelerek yeni yol haritasını masaya yatırdı. Sektör temsilcileri, otomotivde 40 milyar dolarlık ihracat hedefi için devlet desteği isterken Bakan Şimşek, sektörle birlikte hareket etme sözü verdi.

 

“Otomobil devleri Türkiye'yi üretim üssü yapıyor

Türkiye'deki otomotiv endüstrisinde yaşanan gelişmeleri haber yapan Japon Nikkei Gazetesi, global otomotiv üreticilerinin Türkiye'yi üretim üssü haline getirdiğini yazdı.

 

“Türkiye helal gıda üssü oluyor

Yıllardır sertifika almak için başka ülkelerin kapısında bekleyen Türk şirketleri artık helal gıda belgesini TSE’den alabiliyor

 

“Türkiye Kanser Tedavisinde 'Üs' Oluyor

Dünyada her yıl 11 milyon kişi kansere yakalanırken yaklaşık 7 milyonu hayatını kaybediyor. Her sene 150 bin kişinin bu ölümcül hastalıkla yüzleştiği Türkiye, dünyanın kanserle mücadelesinde merkez konuma geliyor.

 

“Türkiye üs oluyor, Denizaltı torpido karşı sistemine milli damga vuruyor

Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Türkiye’nin ilk “Havadan Bağımsız Tahrik Sistemli Yeni Tip Denizaltıları” projesi için, Ultra Electronics’ten en gelişmiş torpido karşı tedbir sistemlerini teknoloji transferi yaparak, yüksek milli katkıyla denizaltılara entegre edecek

 

“Türkiye ‘jenerik’ ilaç üssü oluyor

Lüleburgaz’daki Ar-Ge merkezinde son 21 farklı dozaj formu ile toplam 11 yeni molekül geliştiren Zentiva‘nın Dünya Başkanı Jerome Silvestre, “Türkiye’yi eşdeğer ilaçta üretim üssüne dönüştürüyoruz” dedi.

 

“Türkiye Ar-Ge Üssü Oluyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, önümüzdeki süreçte uluslararası pek çok firmanın Ar-Ge çalışmalarını Türkiye'de yürüteceklerini söyledi.

Nihat Ergün, " bu firmalar üretimlerini kaydıracak ve Türkiye'yi bölgesel üs olarak seçecekler" diye konuştu.

 

“Türkiye, dünya devlerinin Ar-Ge üssü oluyor

Küresel krizle birlikte artan yatırım maliyetleri ve personel giderleri, araştırma-geliştirmeyi (Ar-Ge) teşvik eden Türkiye`yi cazibe merkezi haline getirdi. Dünyanın dev şirketleri birbiri ardına ülkemizde yatırımlara başladı. Devletin teşvik amacıyla

 

“Türkiye, ABD'nin operasyon üssü oluyor

Washington, Türkiye'ye yerleşmenin yollarını arıyor. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon dünyanın dört bir yanında müttefik ülkelere, özel timlerini barındıracak üsler kurmayı planlıyor. Listede Türkiye de var

 

“Aydın, Türkiye'nin Yeni Enerji Üssü Oluyor

Aydın'da Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü tarafından deneme kuyuları kazılarak ihale yolu ile satılan alanlarda bir bir enerji santralleri kurulmaya devam ediyor.

 

“Konya Türkiye'nin güneş enerjisi üssü oluyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2011 yılında 92 megawatlık üretim kapasitesiyle güneş enerjisi üretiminde birinci sırada yer alan Konya'nın Karapınar ilçesi,

 

 

“'Maratoncu' Ergo İçin Türkiye 'Üs' Olacak

Üç Yıl Önce İsviçre Sigorta'yı Satın Alarak Türk Sigorta Pazarına Adım Atan Almanya'nın İkinci En Büyük Sigorta Grubu Ergo, Türkiye'de Yeni Satın Almalara Yeşil Işık Yaktı.

 

“Erciyes Üniversitesi “genetik ve kök hücre” üssü oluyor

Türkiye'nin en büyük genetik ve kök hücre merkezi, Erciyes Üniversitesi bünyesinde kuruluyor.

Merkez Müdürü Prof. Dr. Yusuf Özkul, Betül-Ziya Eren çifti ve Devlet Planlama Teşkilatı'nın katkıları, üniversite imkanlarıyla yaklaşık 30 milyon Euro'ya mal olduğunu, 2 ay sonra merkezde bilimsel çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

 

“Avrupa'nın lojistik üssü Türkiye olacak

Yabancı lojistik şirketlerinin Türkiye'deki yatırımları artıyor. 2020'de Polonya ile birlikte Türkiye Avrupa'nın taşımacılıkta yeni üssü haline gelecek.

 

Bir iktidarın tüm engellemelere rağmen yapabileceğinden daha fazlasını yapmış olmasının karşılığı olarak halkımız oyların % 50 den fazlasını vererek takdir etmesini biliyor. Çok değil bir on yıl sonra yani 2023 de Türkiye dünyanın en güvenilir ve en çok sözü geçen ülkesi konumuna gelecektir.

 

Bugün  ortadoğuda Türkiye ye karşı  kurulmak istenen  ittifaka Rusya ve Almanyanın katılması boş değildir. Öyle enteresan olaylar gerçekleşir ki bakasınız İsrail ile İran Türkiye ye karşı kolkola ve omuz omuza olur. Bunun sinyalleri alınmıyor değil. Geleceğin Türkiyesi umut verici özellikle olması bir yana dünyaya entegre olması bakımından da büyük önem arzetmektedir.

 

2023 vizyonuna Türk halkını bir değil birkaç dil bilen bir konuma getirmeliyiz. Bundan en fazla inanaçlı insanların kazançlı çıkacağından emin olmak lazım.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.