Bugün: 14.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Çocuklarını Ateşe Atan Baba!

Çocuklarını Ateşe Atan Baba!

“Mallarınız ve çocuklarınız ancak birer fitnedir; Allah katında ise büyük bir mükâfat vardır.” (Teğâbun, 15)

Anne ve Babalar "kaş yapayım derken göz çıkarıyorsunuz"


Oğlum okusun ve büyük bir okul kazansın diyorsanız

Kızım okusun ve büyük bir okul kazansın diyorsanız

Çevrenize bir bakınız. Okuldan dershaneye, dershaneden eve gidip gelerek büyük okul kazanan onlarca, yüzlerce insan görmüyor musunuz? Bu insanlar dünyalıklarını kazanmış ancak ahiretlerini kaybetmişlerdir.

Müslüman bir baba ve anneden dünyaya gelen bu insanlar ahiretlerini kaybetmelerine sebep olacak olan “dünyalık” kazanma duygusu ile İslam’dan bihaber yetiştirilen bu çocuklar mahşer günü ilk şikayet edecekleri anne ve babaları olacaktır.

Her halde mallarınız ve evlatlarınız bir fitnedir. Sizi kendilerine tutkun edip zahmetlere ve günahlara sokmaya sebep olan ve bir takım hayırlardan, itaatlardan alıkoyan bir imtihan ve sıkıntıdır. Halbuki büyük mükafat Allah`ın yanındadır. Binaenaleyh Allah muhabbetini, zikir ve taatı mal ve evlat sevgisine tercih etmeli, mal ve evlat kaygılarıyla uğraşırken, Allah için olan ibadet ve itaatı bozmamalıdır.

“Mallarınız ve çocuklarınız ancak birer fitnedir; Allah katında ise büyük bir mükâfat vardır.” (Teğâbun, 15)

“Bilin ki mallarınız ve çoluk çocuğunuz birer fitnedir. Allah katında ise büyük bir mükâfat vardır.”(Enfal,28)

"Kadınlara, oğullara, kantar kantar altın ve gümüşlere, besili atlara, hayvanlara ve ekinlere karşı duyulan aşırı istek, insanlara süslü gösterildi. Oysa bunlar sadece dünya hayatının geçici malıdır. Varılacak güzel yer ise Allah`ın katındadır."(Al-i İmran, 3/14)

Bu ayetler ışığından Anne ve babaların nasıl yanlışlar içerisinde olduklarını izah etmeye çalışalım.

Mallar ve çocuklar sizin için fitne=imtihandır. Yani dikkat ediniz mallarınıza ve çocuklarınıza vereceğiniz aşırı değer sizi ahiretteki cennetten edebilir. Oysa Allah cc katında dünyada bulamayacağınız güzelliklerde saraylar ve köşkleri olan cennetler vardır.

Bugün birçok Müslümandan ayette belirtilen hataları yaptıklarını görüyoruz.

Gençlerimiz kız-erkek arkadaşlığından başka bir şeyi göremez hale geldiler. Bazı anne ve babalar da bunlara çanak tutmaktadırlar. Belaltı düşünme modeli gençliğimizi esir aldı. Belediye otobüslerinde ve Dolmuşlarda yaşlıları görünce camdan dışarıya bakan bir gençlik yetişmektedir. Dershane gençliği adıyla gelen bu tehlikenin farkında değiller herhalde.

Dünyaya baktığımızda herkesin ölümlü olduğunu anlamamak için kafamızı kuma sokmalıyız. Ölümlü dünya da evlatlarımızı Cehennem ateşine yaklaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Bir gencin eğitilme yaşı 9 ila 16 yaş arasıdır. 9 ila 16 yaş arası çocuklarına İslam dinini anlatamayanların 16 yaşından sonra çocuklarından şikayet etme hakları yoktur. Artık evlatları özgürlüklerine kavuşmuşlardır. Mahşer günü anne ve babası islam dininden olan ancak islam dinini bulamamış evlat o anne ve babasından kendisinin eğitilmesi gereken yaşta eğitmedikleri için hakkını alacaktır.

Bu millet bugün gençliğinin yarısını sekülerizme kaptırmıştır. Bunun sebebi 28 Şubat sürecindeki başta MGV nin olmak üzere birçok dernek ve vakıfın kapatılması olmuştur. Diyanet işleri hiçbir zaman insanları islam dinine davet gibi bir misyona sahip olmadı. Alanın sekiler dernek ve vakıflara kalmasından sonra gençliğimiz devrilmiş ve Ahiret inancını kaybetmiştir. Bu toplumda uyuşturucu ve fuhuş 12-13 yaşlara kadar inmiştir.

Oğlum-kızım okuldan dershaneye gidiyor onu başka ortamlara gönderme vaktimiz olmuyor bahanesiyle evlatlarının Allah cc hakkında ve hayat hakkında bilgi edinmelerinin önünü kesen anne ve babaları mahşer günü kötü sürprizler beklemektedir. Evladım okul kazansın diye çırğınan binlerce insan tanıyorum ki evlatlarının üniversite ortamından sonra Allah cc a karşı savaşan birer fitneci olduklarından dolayı babalar isyan etmektedirler. Oysa aynı babalar evlatlarının 9 yaşından 16 yaşına kadar dokunmaya kıyamadıkları idi.

Anne ve babalar evlatlarınızın islamla müşerreflenmesi için onların gidebilecekleri dernek-vakıf ve benzeri ortamları araştırınız. Evlatlarınızı gerçekten seviyorsanız onların Allah cc iyi bir kul olabilme bilgisi ve yeteneği ile onların seviyelerini yükseltiniz.

Hiçbir anne ve hiçbir baba evladına verebileceklerinden fazlasını veremez.

Evlatlarınızı mutlaka ve mutlaka bilen kişilerle buluşturarak onlarında bilmelerini sağlayınız.

Doktor olmak için, mühendis olmak için, sosyal bilimci olmak için verdiğiniz gayretin % 1 ini Müslüman olmaları için veriniz. Unutmayınız ki sizin onlara vereceğiniz bilgiler bir yere kadardır.

Anne ve Babalar sakın ha çocuklarınızı Allah cc Din ve Yaratılış öğretilen Vahyi sohbetlere göndererek dershanelerini ve Üniversitelerini tehlikeye atmayın. Önemli olan okumalarıdır. Allah cc tanımış Dinini öğrenmiş Yaratılışını öğrenmiş ancak okumamış adamdan ne olur ki. Okusun da inanmasın diyerek çocuklarınızı ateşin ortasına atan anne ve babalar bu durumdan mahşerde hesap vereceklerdir.

Ey anne ve babalar
Çocuklarınızın ders çocuğu olmasının önüne geçiniz. Bugün herkesçe malumdur ki gençliği ders çocuğu olarak yaşayanların ileriki yaşlarda her türlü kötülüğü yapabilecek kadar fıtratlarının bozulduğudur. Oysa 9 ila 16 yaş arası çocuklarınızı spor ve benzeri etkinliklere göndererek ileride sağlıklı hayat sürmelerinin önünü açınız.

Yaşadığımız toplumda gençlerimizin en büyük sıkıntısı “ergenlik” bilgileridir.
Gençlerimiz ergenlikle ilgili bilgileri ya internetten veya bir takım gazetelerden öğrenmektedirler. Bu sorun sizlerin sorunu değil. Bu sorun devletin ve idarecilerin sorunudur. Ancak sizlerin bizlerin evlatları ergenlik bilgilerinin ya bilinmemesinden veya yanlış bilinmesinden dolayı perişan olmaktadırlar. Doğru zamanda ve doğru düzlemde ergenlik bilgilerini alan evlatlarımızın ileriki yaşlarda başta uyuşturucu olmak üzere sigara, içki ve fuhuştan uzaklaşacakları bilinmelidir.

Bu konuda devletin iki tane organizasyon yapması gerekmektedir.

1- Bilgilendirme Organizasyonu

2- Danışmanlık ve Destek Organizasyonu

Sağlık bakanlığı Kadın ve Aile bakanlığı Milli eğitim bakanlığı üçgeninde oluşturulacak bu organizasyonların kitapçıklar ve seminerlerle gençleri bilgilendirmeleri gerekmektedir. Sorunlu olan gençlerimize de destek verilerek sorunlarının ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Ergenlik bilgileri konusunda toplumumuzda bilinenlerin % 90 dan fazlası hurafelerden oluşmaktadır. Evlatlarımızın sağlıklı bireyler olabilmeleri için sadece okul-dershane-ev arasında mekik dokumaları yeterli değildir.

Anne ve babalar
Çevrenizdeki dernek ve vakıfları harekete geçirerek gençlere yönelik etkinliklerini artırmalarını isteyiniz. Evlatlarınızın Tiyatro, müzik, spor, seminer ve panel gibi yeteneklerini geliştiriniz. Sohbet ortamları oluşturarak sosyal ve psikolojik yeteneklerine katkı sağlayınız

Son yıllarda intihar edenlerin çok büyük bölümünü Profların, mühendislerin, doktorların, subay ev astsubayların, emniyet görevlilerinin oluşturduğunu unutmayınız.

Evden okula okuldan dershaneye giden gençlerin sağlıklı beyinler oluşturacağını düşünmeyiniz. Bu yanlış algılamadan vakit geçmeden vazgeçiniz. Unutmayınız ki zihinsel gelişmeler bedensel gelişmelerle beraber olur. Doğru tespitlerle doğru zamanda yapılacak işler başarılı gençlerin yetişmesine sebep olacaktır..Vesselam

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4746

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.