Bugün: 14.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Batının Yeni Taşeronu İŞİD

Batının Yeni Taşeronu İŞİD

Halkımız, aylardır yapılan İŞD le AKP yi aynı safta gösterme gayretlerini son olaylarda daha net anladığı düşüncesindeyim. Bir kez daha Türkiyeyi Türkiyeden yönetenler ve dolayısıyla Türkiye kazanmıştır.

Batı Türkiyeye karşı İŞİD i hazırlıyor.

 

Son günlerde PKK ile İŞİD arasındaki savaşta PKK nın aciz duruma düşmesi Aslında düşürülmesidir.. Batılı güçler PKK nın 2.5 yıl önce Türkiye ile yaptığı saldırmazlık anlaşmasını hazmedemiyor ve PKK nın Türkiye i,le olan kavgasına devam etmesini istiyordu.

 

Türkiyenin Kuzey Irakla yaptığı elli yollık anlaşmadan sonra Batılı ülkelerin artık PKK dan medet umamayacak hale geldikleri ve PKK nın yerine Türkiyede daha tabanlı olabileceğini düşündükleri İŞİD gibi PKK dan farksız bir terör örgütünü hazırladılar.

 

Kobani eylemleri batılı "dostlarımız" tarafından aylar önce tertiplendi ve istihbari duyumlar ışığında uygulamaya konuldu. Aslında batılılar bu oyununda tutmayacağını biliyorlardı. Ancak her işleri planlı olan batılıların  Kobaninin çözüm sürecini bitireceğini veya PKK yı ne kadar kullanabileceklerini görmek için tertiplediler.

 

Eylemlerin hemen ardından eylemleri gerçekleştirenlerin yakalanmaları batılıları şaşırtarak Türkiye içerisinde artık istedikleri gibi at koşturamayacaklarını anladılar. Eylemler sırasında öldürülen vatandaşların tamamına yakınını Kürt vatandaşların oluşturması hedeflediklerini gerçelşetiremeyerek PKK nın Kürt halkı üzerindeki etkisini olumsuz etkilediklerini gördüler. Doğu ve Güneydoğlu yazar çizerlerin yazılarından Demirtaş ve ekibinin başlattığı sokak eylemlerinde Kürtlerin malları ve canlarının yok edildiği yazılarak Demirtaşa ateş püskürtmektedirler.

 

40 yıla yakındır PKK ile mücadele eden Türkiye PKK yı bitiremeyerek PKK nın güç olduğuna inanmıştı. Son olaylar gösterdi ki PKK bir güç değil PKK batı paradigmasının Türkiyedeki maşalığını yapan taşerondur. Son olaylarda Taşeronluğun İŞİD e devredildiğini ve PKK nın safdışı edildiğini görmekteyiz.

 

Batı paradigması PKK nin Türkiye ile aynı saflarda kardeşlik Türküleri söylemesine razı olmayarak PKK nın yerine daha yerli ve biraz daha dindar olan yeni bir örgüt getirerek PKK yı safdışı etmeye çalışmaktadır. Bunun nedenleri arasında özellikle Türkiyenin Kuzey Irak yönetimi ile Elli yıllık Petrol anlaşması yapması ve artık bu coğrafyada PKK nın etki ve yetkisinin olmayacağının anlaşılmasından sonra gerçekleştirilmiştir.

 

PKK elebaşları da batının kendilerinin ipini çektiğinin farkına vararak sokakların yakılıp yıkılması talimatlarını hemen devreye sokarak bel ki batılı dostlarının yeniden PKK nın arkasında yer alır düşüncesiyle batı paradigmasının yeniden güvenini kazanacaklarına inanmış ve saldırı emri vermişlerdir. Oysa batı paradigması misyonu tükenen tüm örgüt ve devletleri aynı yollarla safdışı etmeyi başarmışlardır. ABD den an itibariyle gelen açıklamada PKK artık terör örgütü değil İŞİD e karşı savaşan halk gurubudur deyimi yapılmıştır. Yani Türkiye ile anlaşma yoluna giden PKK safdışı edilmiş ve artık kendiliğinden piyasadan çekilmesine karar verilmiştir. Yapılan sokak eylemlerinde özellikle Kürt vatandaşların mağdur edilmeleri ve öldürülmeleri PKKnın halk desteğinin de bitmesine sebep olmuştur.

 

PKK kırk yıla yakındır savaştığı Türk ordusundan yardım istemek zorunda kalmış ve tüm örgütsel işlevini sona erdirmiştir. 15 ila 20 bin silahlı terörist elemanının olduğu düşünülen PKK dan tek terörist İŞİD karşısına dikilememiştir. Türkiyenin Irak ve Suriye sınırlardan Askerlerden izin almadan giriş ve çıkışların rahatça yapılabildiğini düşündüğümüzde neden PKK militanlarının Kobaniyi savunmadıkları veya savunamadıkları yerine Kobaniye saldıran güçle “kobani düşerse çözüm süreci biter” diyen gücün aynı merkezden idare edildiğinin belgesidir. PKK Kobaniyi savunmayacak ve PKK sokaklara inerek çözüm sürecini bitireceklerdi. Planladıkları gibi olmadı.

 

Dünyanın neden AKP ye karşı hizaya getirildiğini son olaylarda daha net anlamış olduk.

Türkiye düşmanları AKP yi ve AKP ile gelen Türkiyenin Türkiyeden yönetilmesini aşamadıklarını görmektedirler. Türkiyenin Türkiyeden yönetilmemesi için AKP nin mutlaka iktidardan uzaklaştırılması gerektiğine inanmış batılı “dostlar” yerli işbirlikçi muhalefetleriyle AKP ye karşı savaş yürütmektedirler. AKP nin içerideki çalışmaları eleştirilebilir Ancak AKP nin Türkiye savunması ve Türkiyeyei Türkiyeden yönetmesini eleştirmek için tek kelime ile “hain” olmak lazımdır.

 

40 yıla yakındır batının Türkiye maşalığını yapanların şimdilerde Türkiye neden bize sahip çıkmıyor diyerek bağırmalarını anlamak lazımdır. Ne yapacaklarını bilemeyen dışlanmışlık duygularıyla sokaklardan medet umanlar bilmeliler ki sokaklardan kendilerine yardımcı bulamayacaklardır. Bu demek oluyor ki PKK batı olmazsa bir hiçtir. Batı artık yeni uşaklarını bulmuştur.

 

Kürt Kardeşlerimize Seslenerek Diyoruz ki; Ötekileştirmeyen tek düşünce ÜMMET düşüncesidir. Geliniz tek ümmet olalım..Sayın Cumhurbaşkanının nitelemesiyle sürekli söylediği Tek Millet Tek vatan, Tek devlet-Tek bayrak işlevsel hale gelmesi için çalışalım.

İşte o zaman Türkler ve bin yıllık kardeşleri olan Kürtler bu coğrafyanın yeni mimarları olacaklardır. Bu projeden Türklerden çok daha kazançlı duruma Kürtler geleceklerdi.

 

Safdışı edileceğinizi anladığınızdan İŞİD e karşı sesiniz ve gücünüzün olmadığının farkında olarak Türkiyeye zarar vermekten vazgeçiniz.

 

Aksi Halde…

İŞİD yeni karagahımız kandil olacak demektedir. Bu demektir ki batı “uşak” değişikliğine gitmiştir.

 

ABD nin Kuzey Irak Petrollerinden Türkiyeye teklifi % 3le kalmış Türkiye ise yaptığı anlaşma gereği kasasına % 20 gelir getirecek anlaşmayı savunmuştur. PKK olarak Kuzey Irak yönetiminin aksine bir iş yapamayacağınız bellidir. Batılı dostlarınızın artık sizinle beraber olmadığını anlamanız lazımdır.

 

Kendilerini ortak aklın gölgesinde toplanmaya davet ediyorum.

Türkiye sizi hiç bir zaman dışlamadı. Türkiyenin size karşı bu tavrını hala daha anlamış değilsiniz. Batı sizi sürekli kullandı. Şimdi ise batı kullanabileceği daha marjinal uşaklarını görevlendirmiştir. Sizlerin yapacağı tek iş kalmıştır; Türkiye Cumhuriyetine dört koldan sarılarak batı paradigmasına karşı savunmaya başlamaktır

 

Buradan Kürt kardeşlerime Kürt gençlerine diyorum ki; Başınızdakiler artık batının terk ettiği ve terk edilmişlik duygusu ile ortalığı tarumar ederek ve özellikle Kürt gençlerin kafalarını taşlarla ezerek kendilerinin acizliğini göstermişlerdir. Artık bunların arkalarında olmayınız. Artık kendi topraklarımızda kendi otoritemizin daha kuvvetlenmesine katkı sağlamalıyız.

 

Türkiyenin Türkiyeden yönetilmesine katkı sağlayınız. Ortadoğu coğrafyası yeniden huzur ve güvene ancak Türkiye ile kavuşur. Bu bölgede tek emin yer Türkiyedir.

 

Halkımızın aylardır yapılan İŞD le AKP yi aynı safta gösterme gayretlerini son olaylarda daha net anladığı düşüncesindeyim. Bir kez daha Türkiyeyi Türkiyeden yönetenler ve dolayısıyla Türkiye kazanmıştır.Vesselam..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1414

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.