Bugün: 14.12.2018
  • Ana Sayfa
  • »
  • Asrın Kurgusu Gerçek Olur mu?

Asrın Kurgusu Gerçek Olur mu?

Ne dersiniz bu olmaz mı..Bal gibi olur.. Her şey var…
ASRIN KURGU SENARYOSU

Filmler ya yaşanmış olayların senaryoya aktarılmasıyla gerçekleşir veya önce kurgu yapılır sonra kurgulanan senaryo gerçekleştirilir. ABD de bilim kurgu filmleri bu türden filmlerdir.

ABD yapmak istediği olayı önce kurgular ve kurgu senaryosu olarak film haline getirir.

Bizde böyle bir kurgu yapmayı uygun gördük

Bu kurgunun güncel zemini hazır olduğu için bu zemini kullanarak kurgulayacağımız bir senaryo belki ileri de gerçekleşebilir.

Vaktiyle dünyanın en sıkıntılı coğrafyasında bir devlet tüm engellemelere rağmen büyüyerek yaşamaya çalışır. Bu devletin oldukça fazla düşmanı olur. Zaten tarihi bir düşmanlığa da sahiptir. 

Senaryomuz bu coğrafyadaki bu devlet içerisindeki güçlerin birbirleriyle mücadelelerini konu alacaktır.

Devlet içerisinde örgütler var. Bu örgütler devletin tüm işlerini kontrol ederler. Faili meçhuller, soygunlar, fişlemeler süreklidir.

Vatandaşlar baskı altında hayatlarını sürdürürler 

Tam bu sırada halkla beraber yürüyen bir adam çıkar. Yollarda perişan olmuş. Islanmış ama asla ve asla halkı için mücadeleyi bırakmamış. Halkı bu adamı çok sever. Oldukça yüksek bir seviyede güç alır.

Prensipleri arasındaki işleri yapmak için yola koyulur.
Ancak çeteler kuşatma altına alır onu. O biraz deliyürektir. Pes etmez. Çetelerin üzerine gider.
Herkes bu deliyüreğe karşı harekete geçer. Yerli yabancı tüm güçler deliyüreği yok ederek devletin tüm gelirlerini sömürmek ve uluslararası çıkarlarına hizmet ettirmek isterler. 

Bu devlette daha önce çetelerin darbesi sonucu devletin düşmanı bir devlet dünyaca öneme sahip pakta alınmıştı. 

Yeniden bir çete operasyonu ile yeniden darbe yapılarak aynı pakta başka bir sömürü ülkesi olan İsrail alınacaktı. Bundan dolayı tüm güçler deliyüreği devirmek için bir araya geliyorlardı.

Deli yürek devletini milletini dünya çapına taşımak için mücadele eder. Bir asırda yapılamayacak kadar hizmetler yapar. Özgürlükleri en geniş manaya kadar serbest bırakır. Devleti ve milleti artık dünya çapında bir güç haline gelir.

Bu süreçte büyük sıkıntılar atlatır ancak yoluna devam eder. 

Beraberinde olduğunu düşündüğü bir başka ekibinde yurt dışından bazı çetelerle bağlantılı hareket ettiğini öğrendiğinde bu ekiple arasına mesafe koyar. Kendilerine verdiği görevlerin büyük bir bölümünü onlardan alarak vatandaşlara verir. Bu ekip her yerde o deliyürekli adama karşı mücadele başlatır. 

Ülkenin en büyük şehrinde bir oyun sahneye koyarlar. 
Oyunda aktif rol almayan bu ekip arka plandaki işleri yönetir. Bu ekibin lideri o deliyürek adama “anlaşmazsız” sin diyerek oyunda sahnedeki rol arkadaşlarına destek verir.

Bu süreç aylarca devam eder. 
Deliyürekli adam halkının adamıdır. Çetelerle ve mafyalarla işi yoktur. Devamlı önce beraber olduğu ekibi uyarır. Tabii ki bu ekibin uluslararası bağlantılarını da elde eder. Bu ekibin lider kadrosu zaten o devletin içerisinde yaşamaz. Devlet içerisindekiler ekip liderinin uşakları konumundaki kişilerden oluşur.

Netice ekip devletin çökertmek için düğmeye basar. Uluslararası bir organizasyonla operasyona girişir.

Deliyürek ise bu ekibin tüm çalışmalarını takibe aldığı için şaşırmaz.

Deliyürek hemen senaryodaki yerini alır. Her ne olursa olsun diyerek çalışmaları doruk noktaya taşır.

"Deliyürek hükumetini etkisiz bırakmak. Devleti ekonomik zarara uğratarak iflas ettirmek için Uluslararası millet ve devlet düşmanlarıyla ortak operasyonların "odağı" haline geldiği için bu ekibe karşı tarihi bir operasyon başlar.

Operasyon sonunda bu ekibin tüm mal varlığına deliyürekin idare ettiği devlet el koyar. Binlerce uşak hapse girer. Bu ekibin uluslararası bağlantıları ortaya çıkartılarak kamuoyuyla paylaşılır.

Halkın tamamına yakını Deliyüreğin yaptığı operasyonu destekler.

Halk sokaklara dökülerek ekibe ait tüm işyerleri tüm fabrikalar yağmalanır. Ekibin mensupları yurtdışına kaçmak zorunda kalırlar

Derken kurgu senaryo gerçekleşerek sona erer

Ne dersiniz bu olmaz mı..Bal gibi olur.. Her şey var… Başrol oyuncularından tutun çok iyi bir yönetmen var. Bu senaryonun kurguda kalmayacağı ümidiyle kalın sağlıcaklar.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2097

YORUMLAR (3)

şu sorouyu sormak lazım. dini başkasının aklı ile ölçmek ne kadar yararlı? o şahıs yani taberani dini kendi aklı ile ölçmüş olmuyormu. yada siz ahirette başkasının aklının yaptıkları ilemi yoksa kendi aklınızın yaptıkları ilemi hesaba çekileceksiniz.15.03.2014 20:59
birde adınızı yazsaydınız ya..hangi makaleyi eleştirdiğinizide bilmiyorum..yazarsanız memnun olurum28.06.2013 20:24
(Dini, aklı ile ölçen kadar zararlı kimse yoktur.) [Taberani] Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Kur`andan kendi aklı ile, kendi düşüncesi ve bilgisi ile mana çıkaran kâfirdir!) [Mek. Rabbani] Hadis-i şerifte, (Kur`an-ı kerimi, kendi görüşü ile açıklayan, doğru olsa dahi, mutlaka hata etmiştir) buyuruldu. (Nesai) Herkes sizin gibi kendi görüşünü ortaya atarsa ortada din diye birşey kalmaz. Sizin yaptığınız Alimcilik oynamaktır. Ben de size kur`an`dan ayet ve peygamber efendimizden hadis ve bu zamana dinimizi yücelterek getirenlerin sözlerini ortaya koyarım. İnsanların imanlarıyla oynamayın.. 28.06.2013 15:27

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.