Bugün: 14.12.2018

Hayatı Okuyuşumuz!..

İnsanların yıkıcı tavırları genelde kültürsüzlüklerinden, gündemsizliklerinden ve tekâmülsüzlüklerinden kaynaklanıyor


Hayatı olumsuz okumayı belki de işimize geldiği için daha çok seviyoruz. Sanki hep bir tatminsizlik arayışı içerisinde yaşıyoruz. Bizi üzebilme ihtimali olan bir şeyler görebilmek adına gözlerimizi çevremize dikiyor, yoğunlaşıyor ve bulunca da eleştirdiklerimizin duymamasına da dikkat ederek, eleştiri oklarını bir bir gönderiyoruz. Ne çok seviyoruz yıkıcı tavırları, birilerini eleştirmeyi. Çevremizdekileri bazen tebessümlerle çekiştirirken, bazen de onların canlarını okuyoruz.

İnsanların yıkıcı tavırları genelde kültürsüzlüklerinden, gündemsizliklerinden ve tekâmülsüzlüklerinden kaynaklanıyor. Sahiplendiğimiz değerlerimiz eskisi kadar yüreğimizi titretmiyor ise, kolay bir şekilde yan çizebiliyorsak kendi isteklerimize, işte tam noktada artık gündemimizi başkaca şeyler çalıyor demektir. Kamuoyunu elinde tutan güçlerin en öndesin, başarabilirsin sloganları gerçekten etkilerini gösteriyor. Konuştuklarımızın hep kendimiz olması, zevklerimizi, tutkularımızı, başarılarımıza sürekli dile getirmemiz neyin eseri? Hazlarımızdan kule yaptık kendimize, kibrimizden dokunulmaz surlar oluşturduk. Böylece hiçbir şeyi beğenmeyen, kabulsüz, kontrolsüz ve sabırsız bireyler olduk. Bu da yetmedi sonra ki nesle de bunları tavsiye ettik, telkinde bulunduk.

Tevazu sahibi, olgun, sabırlı, kanaatkâr, bireylerin sayısının artması adına fedakar ve mücadeleci ruhumuzu uyandırmak, rehavet çağrılarını red edebilmek, temsilci karakterimizi uygulamaya sokmak durumundayız
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1052

YORUMLAR (1)

tespitleriniz yerinde gerçekten kutluyorum sizi05.03.2015 18:36

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.