Bugün: 02.07.2020

Yalova Cumhuriyeti ve Siyaset

Vatandaşı tokatuşa getirmek isteyenler bilmeliler ki vatandaşta tokatuşa yapmayı öğrenmiştir.

Yalova Coğrafya olarak İstanbul 45-Kocaeli 45-Bursa 45- ortasında bir yer. Nüfusu 220 bin ancak reel nüfusu 20 milyondur. Ankara siyasetinin mutlaka kavraması gereken Yalova Cumhuriyetinin üç metropol ün başkenti olduğu gerçeğidir.

 

 

Yalovaya atanacak Vali en az İstanbul-Bursa-Kocaeli valisi kadar etkili olmalıdır. Ankara Yalovayı her zaman torpillilerin devlet memurluğu yaptığı bir yer olarak algılamıştır.

 

Bugün Yalova sahilden Adliyenin yanındaki Özel Kuvvetler Komutanlığı Kampının olduğu yerde deniz geçişi kapatılmıştır. Yürüyüş Parkuruyla Çiftlikköye geçmek imkansızdır. Hani asker halkı için vardı..İşte ondan olacak ki Yalova daki Özel kuvvetler komutanlığında halk yoktur. Belediye başkanı nerede..Vali nerede..Vekil nerede..Ne işle meşguller acaba..

 

 

Yalova devlet hastanesine Altınova-Çiftlikköy tarafından gidenler geriye ne ile döneceklerdir.

Yaya olarak veya İzmit-Yalova otoyoluna çıkarak ezilme tehlikesiyle beraber karşıya geçip dolmuşlara bineceklerdir. Çiftlikköye yaya yolu olduğu halde anlaşılan Çiftlikköy belediyesi Hizmet eksiğini yeniden bir yaya yol-köprü yaparak gidermeye çalışmaktadır..Peki İktidar nerede..Yalova belediye başkanı nerede..Yalova Valisi nerede..Vekiller nerede..

 

 

Bugün hiçbir dönemde olmadığı kadar Yalova Uluslararası uyuşturucu ve Fuhuş çetesinin ağındadır. Uyuşturucu ve Fuhuş noktasında ülke genelinde hem yasal eksiklik var hem de uygulama eksikliği var.

 

 

“Beş yıldızlı otellerle uyuşturucu ve fuhuş ülkenin her yerine yayılmıştır”.

Bu otellerin yasal durumu yeniden gözden geçirilmelidir. Uyuşturucu ile mücadele etme imkanı kalmamıştır. İçmenin yasak olmadığı ülkede satmakta yasak değildir. Yasalardaki açıklardan faydalanan satıcılar ve işbilir polisler uyuşturucu ile mücadeleyi zaafa uğratmışlardır.

 

 

Yalova da kamu arazileri paylaşılmak istenmektedir. Nitekim Yalova merkezde üniversiteye verilmesi gereken alan ARBORETUM adı altında yerli ve yabancı insanlara peşkeş çekilmiştir. Her ne kadar ARBORETUM ortakları bizim uyuşturucu ve fuhuşla işimiz olmaz diyorlarsa da netice olarak kamu arazisi kendilerine tahsis edilmiştir.

 

 

 

TİGEM arazisinin bir bölümüne de Üniversite kurulmuştur. Ancak Yalova daki çete siyaseti belirlediği gibi Yalova nın bundan sonraki geleceğini de belirlemektedir. Yalova ya büyük bir hastane yapılması gerekirken 3-4 yıldır kamu arazilerinden tahsis edilen yoktur. Mevcut devlet hastanesinin karşısında TİGEM e ait 100 dönüm civarında Arazi peşkeş çekilecek sahiplerini beklemektedir.

 

 

 

AK-PARTİ İl teşkilatı, İlgenel meclisi ve belediyeler bu paylaşımı yapmaktadırlar. Bugüne kadar AKP den vekil olanlar bu bağlantılar hakkında neler yapmışlardır. Bu vekillerine Yalova ya hizmetleri nelerdir. Sayın Önder Sayın Evcil Sayın Çoşkun bunlar bunlar benim dönemimdeki eserlerdir diyebilecekleri kaç proje vardır.

 

 

 

Mevcut Devlet hastanesinin bodrum katı olmadığından herhangi bir depremde yerle bir olma ihtimali oldukça yüksektir. Vekil Sayın Çoşkun benim bir hastane eserim olsun diyebilmek için kolları ne zaman sıvayacaktır. TİGEM e ait olduğunu tahmin ettiğim Hastanenin karşısındaki arazi neden Devredilmemektedir. Her iki hastane ile Bölgeye hizmet etme imkanı varken neden bununla ilgilenilmemektedir.

 

 

 

Yalova belediye başkanı Sayın Yakup Koçal partiye neden alınmıştır. Sayın Koçal çok mu başarılı bulunmuştur. Yoksa Sayın Koçalın mahkemelerle başı derde girmemesi için mi partiye alınmıştır. Sayın vekil bunun açıklamasını yapmak zorundadır.

 

Çiftlikköy sınırları içerisinde özel mülkiyet olan 3600 dönümlük bir arazi bulunmaktadır.

 

 

Bu arazinin kuzeyinde Yalova havaalanı, güneyinde ise İstanbul İzmir otobanının Yalova kavşağı bulunmaktadır. Bu arazi Arap, İngiliz ve Türk müteşebbisler tarafından satın alınmak istendiği bilgileri ortada dolaştığı bir dönemde Yalova belediye Meclisinin bu bölgenin planında değişiklik yapacak karar alıp Ankaraya gönderdiği yönünde duyumlarımız var. Bu bölge bildiğimiz kadarıyla “sanayi” bölgesidir. Bu bölge Turizm bölgesine alındı mı veya alınmak istendi mi?

 

 

Dünya cenneti olan bu arazi turizm alanına alınarak uluslararası nitelikli uyuşturucu ve fuhuş köyü yapılmak istendiği noktasında duyumlar gelmektedir. İlgililer bu duyumların doğruluk derecelerini vatandaşa anlatmak zorunda değiller midir?

 

 

Bu alanın Çiftlikköy sınırları içerisinde olmasından dolayı imara Çiftlikköy belediyesinin açması mecburidir.

 

 

Çiftlikköy ilçesinde bulunan 69 dönümlük ETİBANK tesisleri Uyuşturucu ve fuhuş çetesi yüzünden üniversiteye devredilememiş ve çürümeye derk edildiğine dair söylentiler gerçeği yansıtıyor mu? Bu Tesisler neden 11 yıldır çürümeye terkedilmiştir. AKP Yalova siyasetini yönlendirilenlerde hiç mi vicdan yoktur. Bu tesislerin Üniversiteye verilmesiyle hem tesisler çürümekten kurtulacak hem devlet zarar etmekten kurtulmuş olacaktır.

Yalova ve çevresine konuşlanmak isteyen uluslararası suç çeteleri AK-PARTİ yi kirli emelleri doğrultusunda kullanıp kullanmadıklarını kim halka açıklayacaktır.

 

 

Yerel gazetecilerin susturulmaya çalışıldığı ulusal basının gözetim altında olduğu tahmin edilen Yalova da her şey 2014 yerel seçimlerine mi bırakılmıştır. Aday belirlemelerde bu dengeler hesap edilmekte midir?

Yalova halkı ve Yalova da AKP de siyaset yapanların tedirginlikleri devam etmektedir.

 

 

Siyasi erklere diyoruz ki eski halk yok artık.. Siz de eski siyasetçi modelini terk ediniz.

 

 

Sayın vekil bir zamanlar “kellelerini koparın” dediği isimlerden nasıl oy isteyecektir ki.

 

 

Vatandaşı tokatuşa getirmek isteyenler bilmeliler ki vatandaşta tokatuşa yapmayı öğrenmiştir.

 

 

 

Basına malzeme çıkacak mı diye heyecanla bekliyoruz Vesselam..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3504

YORUMLAR (1)

TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM İNSAN NASIL İMAN ETTİM DEDİĞİ ZAMAN O İMANINI SALİH AMELE DÖNÜŞTÜRMEDEN HİÇ BİR ANLAM TAŞIMIYORSA İNANDIĞI DİNİN KURALLARINI GEREĞİ GİBİ YAŞAM HAYATINA KOYMADIKÇA BİR ANLAM TAŞIMAZ. DUA ;İSTEKLERİN VE ARZULARIN FİİLLE BUUŞMASSININ ADIDIR. FİİLE DÖNÜŞMEYEN BİR DUA İÇERİSİNDE SU BULUNMAYAN BOŞ BİR TESTİYE BENZER..29.07.2014 02:51

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.