Bugün: 02.07.2020

Terör Bayram İslam

Dünya ifrat ve tefriti yaşadığı bir dönem geçirmektedir.

Müslüman Terör ve Bayram

İslam hakkında bilgisi olan ve olmayan herkesin konuşabilme özgürlüğü olduğu dünyada Müslümanların İslamı bilmediklerini söylemek iftira niteliği taşımaz.

Dünya ifrat ve tefriti yaşadığı bir dönem geçirmektedir.

Müslüman kelimesi güvenilirliğini yitirmişçesine silahlarla kendisini kabullendirme ameliyesine girişmiştir. Tarihi sistematiğimizde Müslümanların vicdan-zeka gibi donatılarına rastlamak neredeyse imkansızdır. Kurallaştırdıkları hurafelerin esiri olmuş olan Müslümanlar geliştirdikleri siyasi tekniklerle geleceklerinin teröristlerine zemin hazırlamışlardır.

Dar-ul Harp sistematiği ile yetişen nesillerin terörist olmaması mümkün değildir.

Hurafelerin şekillendirdiği düşüncelerin İnsanların hayatlarını daraltacakları kesinlikle bilinmelidir. Vahyin özgürleştirdiği alanlar hurafe düşüncelerle daraltılmış ve çıkış yolu olarak terörizm gösterilmiştir.

Terörizmin Müslümancısını örneklediğimizde karşımıza ABD nin kurduğu ELKAİDE ile ABD +MOSSAD+M15 in kurduğu İŞİD ve bir süre sonra da karşılaşacağımız muhtemel olan EL-NUSRA gibi örgütlerle “işte İslam mesajı” verilmeye çalışılmaktadır.

Bunları yazarken zorlansak ta maalesef gerçekleri değiştirmemiz mümkün olmamaktadır.

İnsan ve Hayatın sahibi olan Allah cc ile arasındaki diyalog nasıl olmalıydı. Allah cc resulüne ilk yapması gereken işin ne nasıl olduğunu Alak suresinde izah etmektedir.

Yaşadığı hayatı okumakla karşı karşıya olan insan hayatı okumadığı veya hayatın okunmasını beceremediği için bugünkü kaotik durumu yaşamaktadır. Bu bağlamda Alak suresini incelediğimizde karşımıza çıkan tablo bizleri hayretler içerisinde bırakmıştır.

Alak veya Alaka “yapışmak, asılmak, bağlanmak, takılmak” anlamlarında değerlendirilen bir sözcüktür. Hayatın sahibi hayatın besmele ile okunmaya başlanmasını hayatla ilgi ve alaka kurulmasını istemektedir. İnsan hayatla ilgi ve alaka kurduğundan hayatın sahibini iyi anlayacak ve teslimiyetinde kusur etmeyecektir.

Güneşi oku, Ayı oku, Yıldızları oku, Gece ile gündüzü oku, Yağmurları ve rüzgarları oku, Toprağı ve yetişenleri oku diyerek hayatla insanın ilgisini araştırmasını istemektedir. Bu okumayı yapacak olan insan okumalarının arasında kendisi de olacaktır. Nasıl yarım hücrenin erkil dişil birleşiminden sonra nasıl bir hücre olduğunu okuyacak ve hayretler içerisinde kalacaktır. Hayatın okunmasıyla hayatın sahibi anlaşılacak ve ona karşı teslimiyet meydana gelecektir.

Hayatın okunmasıyla hayatın sahibinin hayatın içerisine yerleştirdiği ikramlar elde edilecek ve bu ikramların kayıt edilmesiyle beraber diğer insanlara duyurulması sağlanacaktı. İnsan hayat okumasında göreceği harikulade olaylar karşısında kendisinin aslında hayat içerisinde bir iğne ucu kadar yer işgal ettiğini anlayacak ve bilecekti.

Hayatı okuyan insan kendisinin bu hayat bu fıtrat üzere yaratıldığını görecek ve fıtratına (din)ine sahip çıkacaktı. Hayatın yasalarını kavrayacak ve varlığının sebebini daha iyi anlayacaktı.

İnsan nasıl bir yaratılıştan sonra nasıl bir sosyal varlık haline geldiğini öğrenecek ve donatılarındaki meziyetleri rehberler doğrultusunda kullanacaktı. İnsanın donatılarında olan Vicdan ve Zekanın niteliğini ve niceliğini kavrayacak ve her iki donatıyı da gereği gibi kullanmayı becerecekti.

Canlı varlıkların tümünde olan vicdanın sadece İnsanda olan Zeka ile birleşmesi veya zekanın kullanacağı ilk araçlardan birisinin vicdan olabileceği anlaşılacak ve hayat okumalarında elde edilen veriler bu doğrultuda diğer insanlara duyurulacaktı.

Zeka donatısına yüklenen iki ayrı dosya (takva ve Fücur) bu şekilde işlevsellik kazanacak ve hayatın sahibinin hazırladığı Ahiri hayata hayatın sahibi hatırlanarak hazırlanılacaktı. Hayatın sahibi hatırlandığında hayatın sonuna hazırlanmak için zekanın kullanacağı araçlardan birisi olan Rehber (vahiy) devreye girecek ve hazırlanma kuralları öğrenilecekti. Yapılacak olan bu işlemler tamamlandığında hayatın sahibine tam bir teslimiyet sağlanacak ve sorunlar sıfır derecesinde olacaktı.

Yukarıdaki işlemler gerçekleşmeden hayatına başlayan insan ise kendisini güçlü bir varlık olarak görecek ve hayat içerisinde ilk olarak kendi isyanını başlatarak hayatı tüm insanlık için yaşanmaz hale getirecektir.

Yaşadığımız dünya da bu manzarayı görmek için sadece zekalı olmak yetecektir. İnsanoğlu kendisini yaratıcının konumuna sokarak hayat okumasını bırakmış ve müstağni her şeyi yapabilecek kadar güçlü olduğu varsayımı ile azgınlaşmıştır.

Kan akıtma duygusunu rehberin kılavuzluğunda akıtılacak kanların öğrenilerek azgınlığın terbiye edilmesi sağlanmalıdır. Kurbanın bu meydanda kurban olma olduğu gerçekliğini bilmeliyiz. Hayatın sahibine kurban olmak için insanın emrine amade edilen hayvanları kesme işlemini gerçekleştirenler bayram yaparlar. İnsanların kanlarını akıtarak insan olunmayacağı gibi Müslüman da olunmayacağı bilinmelidir. Kurban bayramı senede bir kez toplanan Müslümanlar için toplanma yerinde kutlanır.

Uluslararası toplanma günü olan Hacc toplanma yerinde Müslümanların Yeniden Toplanmasını sağladığı için hayatın sahibine İnsanın emrine amade edilen hayvanlardan kurbanlar edilir. Bu toplantıya katılanların günahları affedildiğinden dolayı kendilerini Allah cc kurban ettikleri misali Allahın insanın emrine amade verdiği hayvanlar kurban edilmektedir.

Dünya Müslümanları sembolik olarak bu toplanmanın sevincini yaşamak için toplananlara nispet ederek hayatın sahibine emrine amade olan hayvanlardan kurban ederler. Bu uygulama güzel bir örf olmuştur.

Bayramlarımız hüsranlarımız olmaktadır. Kestiğimiz hayvanlar bizleri kahretmektedirler. Vesselam..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2288

YORUMLAR (1)

TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM İNSAN NASIL İMAN ETTİM DEDİĞİ ZAMAN O İMANINI SALİH AMELE DÖNÜŞTÜRMEDEN HİÇ BİR ANLAM TAŞIMIYORSA İNANDIĞI DİNİN KURALLARINI GEREĞİ GİBİ YAŞAM HAYATINA KOYMADIKÇA BİR ANLAM TAŞIMAZ. DUA ;İSTEKLERİN VE ARZULARIN FİİLLE BUUŞMASSININ ADIDIR. FİİLE DÖNÜŞMEYEN BİR DUA İÇERİSİNDE SU BULUNMAYAN BOŞ BİR TESTİYE BENZER..29.07.2014 02:51

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.