Bugün: 02.07.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Gençlerimiz Cünup ve Cenabet Geziyor

Gençlerimiz Cünup ve Cenabet Geziyor

Saadetli İsmail Akkiraz az bile söylemiş. Durum çok çok vahim…

SP li  İsmail Akkiraz Haklıdır

 

Ak-parti 12 yıldır uyguladığı projelerle gençliği unutmuş ve bir bölümünü de cemaate havale etmişti.

 

Bugün sadece Üniversite gençliği değil lise gençliği de aynı vaziyette gezmektedir.

 

12 yaşındaki çocukların dillerinden aşk-meşk sözcüklerinden başkası düşmemektedir.

 

Daha ergen olmamış aşk yaşamaya çalışan gençliği 12 yıldır Saadet Partisi yetiştirmemiştir.

 

Ak-Parti hala daha bu konulara kulaklarını tıkamış merkez partileri gibi hareket etmektedir.

 

Merkez partileri "toplum ne olursa olsun benim iktidarım gitmesin" anlayışı ile hareket ederler.

 

Ak-Parti tüm uyarılara rağmen merkez partisi mantığından vazgeçerek toplumsal dönüşüm noktasında herhangi bir iş yapmamıştır.

 

Bugün Türkiyenin oldukça fazla sorunu bulunmaktadır

Eğitim sistemi sorun

Çalışma hayatı sorun

Adalet sistemi sorun

Ekonomik sistem sorun

Siyasi sistem sorun

Askerlik sistemi sorun

Gelir dağılımı sistemi sorun

Toplumsal davranışlarımız sorun

 

Ak-Parti 12 yıldır iktidar olan bir parti. Bu sorunların hangisini gidermeye çalıştı ki. Sağlık sistemi nihai hedefine ulaşmadan eskiye dönmüş durumda. Sağlık sektörünün soyguncuları aynı şekilde devam etmektedir. Tüm çalışmalar özel hastanelerin kazanmasına yönelik yapılmaktadır. Devlet hastaneleri şehirlerin dışına taşınarak şehir içerisindeki özel hastanelerin kazanmasına çalışılmaktadır.


Oysa Sağlıkta Reformun her ilde ve büyük ilçelerde enazından bir adet tam teşekküllü “HASTALIK TEŞHİS MERKEZLERİ” nin kurulması lazımdır. Hastalık teşhis merkezleri kurulması halinde vatandaşlar hastalıklarını teşhis ettirdikten sonra sağlık ocaklarında bile tedavi olabileceklerdir. Bu seferde özel hastaneler nal toplayacaklar ve doktorlar kamuda çalışmak için kuyruğa gireceklerdir. Hem devlet hem de millet kazanacaktır.

 

Toplumsal değişimin yasaları vardır

Ak-Parti belediyelerin sosyal tesislerini özelleştirerek vatandaşların ucuz bir şekilde buralardan istifade etmelerinin önüne geçmesiyle pusuda bekleyen şer güçler devreye girerek günümüz tablosu ortaya çıkmıştır. Gençlerin az bir para ile veya tamamen ücretsiz faydalanabileceği ortamlar sosyal içerikli tesisler yok edilmiş ve gençlere bırakılan alan şer güçlerin yanı olmuştur. 12 yaşında daha ergen olmamış aşk yaşayan gençlerimiz var. Her hafta birkaç kızla birlikte olan gençlerimiz var. Kız diyorum çünkü yaşları henüz erginliğe ulaşmış değiller.


Lise gençliğinin belki de % 80 i cünüp veya cenabet gezmektedir.

Saadet partili İsmail Akkiraz az bile söylemiş. Ancak yine de kendisine teşekkür ediyorum. Medeni cesaret göstererek bu sorunu gündeme getirdiği için.


Ak-Parti iktidarı 12 yıldır hizmet ettiği cemaate dönerek yapmadıklarının hesabını onlardan sormalıdır. 12 yıl boyunca bu ülkede başka birilerinin olup olmadığını bile araştırmayan veya görmeyen bir zihniyetle geçirildi. Tüm etkili yerler tüm yetkiler cemaate devredildi. Çok sayıda kamu kurumunda mütedeyyin insanlar sırf cemaatten olmadıkları için sicilleri işlenerek emekli olmak zorunda bırakıldılar. Ak-Parti 12 yıl kendi kuyusunu kazanları besleyerek bugünlere getirdi.


Türkiye de hemen hemen herkes bilir ki bu ülke insanına hizmet etmek isteyen az sayıda ekip veya vakıf ve dernek vardır. Bunları Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Sayın Davutoğlu daha iyi bildikleri halde neden şimdi payanda olmalarını istemektedirler. Türkiyede sosyal yapıyı ve insani ilişkileri değiştirebilecek bu dernek ve vakıfları hala daha payanda olarak kullanmak isteyen bir siyasi zihniyet mevcuttur.

 

Toplumsal değişimin yasaları vardır

Değerler bilgisi verilmelidir

Allah cc Hz. muhammede ilk vahyi verirken Hayatı oku, kainatı oku, İnsanı oku diyerek Alak suresinin ilk ayetlerini indirmiştir. Okunan ve elde edilen bilgiler yazılacak ve duyurulacaklardı. Çünkü bu bilgiler değerler bilgisi idi. Şems suresi 1-8 arası aynı şekilde okumaya devam edilmesi gerektiğini söyleyerek toplumsal sorunların çözüm adresini göstermiştir.


Yaratılışı bilmeyen yaratıcıyı ve kendisini tanımayan bir varlıktan cünup veya cenabet gezmemesini istemek ne kadar doğru olur ki.


Bir toplumun lokomotifi eğitim sistemidir

Bugün ülkemizdeki eğitim sistemi 1947 de ismet İnönü tarafından imzalanan bir anlaşma ile “FULBRİGHT COMMİSSİON” ABD ye teslim edilmiştir. Bu sistem hala daha ABD nin etkinliğinde devam etmektedir. Eğitim sistemimiz 12 yaşlarında henüz daha ergen olmamış çocukların aşk yaşamalarını öğütlemekten öteye geçemeyecektir.


29 tane ders koyarak günde 8 saat gençlere ninnilerin söylenmesi gençlerimize aşk kapısından başka kapı bırakmamaktadır. Rasyonel eğitim ve realist düşünme yeteneklerinden yoksun eğitim sistemi cünüp veya cenabet gezebilecek insanlardan başkasını yetiştirmez.


Toplum olarak başımızı iki elimizin arasına koyarak düşünelim

Toplumsal değişim ve dönüşümü yapamazsak Irak ve Suriyeden daha kötü duruma düşeceğimizi bilmeliyiz. Oturduğum semtte çok sayıda Iraklı mülteci geldiğini ve bu mültecilerde gördüklerimden sonra bu makalemi biraz daha netleştirdiğimi söyleyebilirim. Kendileriyle futbol oynarken ezan okunmasıyla oyunu bırakıp esselat diyorlar ve büyük küçük namaza koşuyorlar. Rahman bu halde olan bir topluma yaşadıkları durumu veriyorsa varın siz Türkiyenin durumunu düşünün.


Netice olarak Saadetli İsmail Akkiraz az bile söylemiş. Durum çok çok vahim…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2644

YORUMLAR (1)

TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM İNSAN NASIL İMAN ETTİM DEDİĞİ ZAMAN O İMANINI SALİH AMELE DÖNÜŞTÜRMEDEN HİÇ BİR ANLAM TAŞIMIYORSA İNANDIĞI DİNİN KURALLARINI GEREĞİ GİBİ YAŞAM HAYATINA KOYMADIKÇA BİR ANLAM TAŞIMAZ. DUA ;İSTEKLERİN VE ARZULARIN FİİLLE BUUŞMASSININ ADIDIR. FİİLE DÖNÜŞMEYEN BİR DUA İÇERİSİNDE SU BULUNMAYAN BOŞ BİR TESTİYE BENZER..29.07.2014 02:51

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.