Bugün: 19.02.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Cemaat Çözüm Arayışına Girdi

Cemaat Çözüm Arayışına Girdi

Ön yargı Savunma refleksi getirir. Savunma refleksi bilgi edinmeyi engeller. Bilgi edinemeyen bireyler ve topluluklar gelişemezler
CEMAAT ÇÖZÜM ARAYIŞINDA

Cemaat Fethullah Güleni Bırakabilir mi?

Birkaç gündür basında Cemaat ajanlık yaptığı tespit edilen Fethullah Güleni bırakarak yerine başkasını getirecek diye. Böyle bir çıkış veya böyle bir işe girişmek şark klasiklerine göre mümkün gözükmemektedir.

şark klasiklerinde lider ölmeyince yerine geçilmez. Yatalak hasta bile olsa hatta aklı dengesini kaybetse bile yerine başkası oturamaz. Genel olarak kültürsüz toplumlardaki yapılar böyledir.

Şura ve müşavere ile yönetilmeyen her toplulukta durum aynıdır.
Cemaat Fethullah Güleni dışlayarak bir raya gelmeyi denediğinde birkaç ay içerisinde tabiri caizse kan gövdeyi götürecek şekilde birbirlerine girerler. Cemaat içerisindeki insanların okullar bitirmesine bakmayınız. Bu insanlar ne kadar okul bitirirse bitirsinler cemaat potasının dışına çıkabilmeyi başaracak tek kişileri yoktur.

Zaten yıllardır içeride bir menfaat kavgası mevcuttur
Cemaatin lider değiştirmesine gerek yoktur. Çünkü zaten içerisinde büyük bir menfaat kavgası mevcuttur. Lider bugün oldukça şüpheli ve itibarını kaybetmiş durumdadır. Zaten ABD oluşundan rahatsız olan binlerce cemaat elemanı vardı. Şimdi bu elemanların cemaatten kopmaları oldukça hızlı olacaktır. Devletin tüm imkanlarını kullanan cemaat bundan sonra devletten istifade edemeyeceği varsayımı ile büyük bir kırılma yaşayacaktır.

Son günlerde cemaat ile ilgili gelen bilgiler bizi doğrular niteliktedir.
Devlet cemaatin üzerine maddi musluklar bazında gittiğinde cemaat kendiliğinde çözülecektir. Ayrıca cemaatin evlerinde ve yurtlarında kalan büyün talebeler tedirgindir.
Yarın bize de bir sex kaseti çıkar mı diye soruları birbirlerine sürekli sormaktadırlar. Bazı yurtlarda talebelerin banyolarda böcek kamera araması yaptıklarına dair duyumlar gelmektedir.

Cemaat büyük bir kırılmanın eşiğindedir
Her yerde cemaate ajanlar gözüyle bakılmaktadır. Televizyonlarda ve yazılı basının yanı sıra İnternet ortamında da cemaati tanımlamak için kullanılan kelimeler arasında ilk sıralara 
ajan kelimesi gelmiştir. Cemaatin tüm fertleri bunlardan ciddi bir rahatsızlık duymaktadır. 

Hükumetin haklı olarak cemaate yapacağı her uygulama aslında bundan sonra cemaat çevrelerinde de kabul görecektir. FBI listesinde Fethullah Gülen örgütü diye yazması cemaat için bir kırılma noktası olmuştur. Cemaat içerisindeki araştırmalarda Mossad ve CIA ile ilişkileri bilinmekteydi ancak bir istihbarat örgütü tarafından kullandığı örgütler arasında Fethullah Gülen örgütü ibaresinin olması cemaate en ağır darbeyi indiren en büyük belge olmuştur.

Cemaat Bundan Nasıl kurtulur
Cemaat Fethullah Güleni manevi bir lider olarak görerek Tüm dünyadaki işleri yönetmek için bir komite bir kurul meydana getirebilir ve bu komite veya kurulu halka ilan ederek kabul ettirebilirlerse bundan sonraki dönemler uzun bir süre bu yapıyı koruyabilirler. Aksi halde mevcut yapı ile cemaat bir süre sonra büyüklüğünü kaybederek marjınal bir duruma düşecektir.

Bölünmeler ve parçalanmalar yaşayarak çeşitli maddi kavgaların yaşanacağı bir bitiş yaşayacaktır. Her bölgede bir sorun çıkacaktır. Çünkü malvarlığı oldukça fazladır. Bu mal varlıklarının bazıları kişilerin üzerinde bazıları ise komisyonların veya şirket türü ortaklıkların ellerindedir. Kişilerin üzerlerinde olan mal varlıkları kişilerde kalacaktır ancak şirket üzerlerinde olan mal varlıkları yasalar çerçevesinde bölüneceklerdir.

Cemaatin ilk yanlışı "savunma refleksine girmeleri" olmuştur.
Basında çıkan her konuyu basın ve yayını ile hükumetin aleyhine işleme eğilimine girmeleri ve özellikle STV+BUGÜNTV+KANALTÜRK gibi görüntülü basın ile Halktv+UlusalTV nin aynı kareye düşmesi cemaat üzerindeki menfi baskıyı artırmıştır. Savunma refleksi ise cemaatin içine kapanmasına ve küçülme işaretlerinin gelmesine sebep olmuştur. Oysa cemaat durun bakalım ne oluyor bizde anlamaya çalışıyoruz gibi kelime ve cümlelerle olayları izleyebilseydi o zaman bugün düşülen duruma düşülmemiş olacaktı. Bundan da şunu anlıyoruz, cemaatin tüm fertleri hükumete bir darbe vurulacağını biliyorlardı.

Ön yargı Savunma refleksi getirir. Savunma refleksi bilgi edinmeyi engeller. Bilgi edinemeyen bireyler ve topluluklar gelişemezler. Cemaat bu sürece girmiş bile..

Kısacası cemaat büyük bir çöküş içerisine girmiştir. Bekleyip görelim
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2189

YORUMLAR (1)

TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM İNSAN NASIL İMAN ETTİM DEDİĞİ ZAMAN O İMANINI SALİH AMELE DÖNÜŞTÜRMEDEN HİÇ BİR ANLAM TAŞIMIYORSA İNANDIĞI DİNİN KURALLARINI GEREĞİ GİBİ YAŞAM HAYATINA KOYMADIKÇA BİR ANLAM TAŞIMAZ. DUA ;İSTEKLERİN VE ARZULARIN FİİLLE BUUŞMASSININ ADIDIR. FİİLE DÖNÜŞMEYEN BİR DUA İÇERİSİNDE SU BULUNMAYAN BOŞ BİR TESTİYE BENZER..29.07.2014 02:51

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.