Bugün: 19.02.2020
  • Ana Sayfa
  • »
  • Batı Medeniyetinin Çöktüğü Yer; Mısır

Batı Medeniyetinin Çöktüğü Yer; Mısır

Müslümanların kurgulayacakları sistemin aslı Hz. Muhammed tarafından Medine de uygulanmıştır. Bu sistem VİCDANİ SİSTEM dir.

Batı Medeniyetinin Tüm Putları Mısırda Kırılıyor

Dünya tarihin dehlizlerinden çıkmaya çalışıyor.
Dünya emperyalizmin zulmünden kurtulmaya çalışıyor.
Dünya hitlere selam duruyor.
Dünya demokrasi yalanının zincirleri ve dişlileri arasında bocalayıp duruyor.

Batı medeniyetinin son yüzyılda geliştirdiği en önemli kazanım “demokrasi” idi. İskandinav ülkelerinde uygulanan özgürlük sistemi tüm dünya da adeta kurtuluş sistemi olarak algılanmış ve insanlık demokrasiyi yakalamak için tüm gücüyle mücadele etmeye başlamıştı.

Tüm varlıklar demokratik değerlere göre dizayn edilmeye çalışılıyordu. Dünya aradığını bulmuş gibi idi. Yüzyıllardır krallıklarla yönetilen halkların çok basit hakları bile kurtuluş olarak görmesinden doğal bir şey yoktur. Batı insanı da bu değeri sevmiş ve adeta ona sarılmıştı.

Batının bu değeri doğu dünyasında özlem olarak sunulmaya başlamış ve adeta sihirli bir değnek gibi doğu halklarına demokrasi gelecek ve doğu halkları kurtulacaktı. Ancak zavallı konumuna gelen okumayan, araştırmayan, ilimden ve bilimden yoksun olan doğu halkları demokrasi özlemi çekerken bir tarafta komünizm bir tarafta da kapitalizmin kıskacına alınacağını bilmiyordu bile.

Komünizm demokrasinin karşısında direnme imkanı bulamayacak kadar gaddar ve acımasızdı. Demokrasi komünizmi dize getirerek tüm komünistlerin uluslar arası sömürü sistemine entegre olmasına sebep oldu.

Demokrasinin özlem haline gelmesiyle ABD de demokrasiye geçtiğini açıklayarak yöneticilerini bundan sonra halka soracağını sistem haline getirdi. Oysa bunlar bir kandırmacanın sistemli bir şekilde hegemonya kurmasından başka bir şey değildi. Halk yöneticilerini kendileri seçtiğini düşünüyorlardı. Oysa sistem şunlardan birini seçeceksiniz diyor ve vatandaşlarda sistemin önerdiklerinden birisini seçiyordu. Bu dünyanın heryerinde aynıydı. 

ABD de organize olan Yahudi siyonların tüm dünyayı sömürecek bir afyon bulmuş olmalarındandır ki vakit geçirilmeden demokrasinin sömürü çarkı içerisine alınarak dünyaya sunulmasına karar verildi.

Gelir vergisi sistemi veya ülkelerdeki büyük ölçekli ticari kuruluşların mutlaka siyon çemberinde kalmaları koşuluyla ABD li siyonların (leonların) dünyayı yeniden sömürebilmeleri imkanı yakalamış olmalarından başka bir işe yaramış olmalı ki tüm dünya bu çemberin içerisine alınarak sömürülmeye çalışılmaktadır. 

İlkönce Filistinde seçim yapıldı. Filistin kendi idarecilerini seçmişti. Oysa demokrasi adındaki sistemde halk birilerinin gösterdiklerini seçmek zorundaydı. Halkın kendi adaylarını seçmesi durumunda onun başına gelmedik olay kalmayacak ve hizaya getirilecekti.

Batı medeniyetinin afsunlu put u ilk olarak cezayirde kırıldı. Cezayir halkı seçimlere giderek kendi yöneticilerini seçtiler Ancak kontrolsüz olan ve siyonların emrinde olmayan bu yöneticilere ülke teslim edilmedi. İç savaş çıkarıldı ve cezayirde 150 bin kişi hayatını kaybetti sistem hala daha batı medeniyetinin soykırım ülkesi olan fransanın sömürüsündedir. İkinci olarak Filistinde kırılmıştı. Filistinle beraber İslam aleminin okuyan ve öğrenen kesimleri artık demokrasi put una inanmıyorlardı. Filistin halkı siyonların kontrolündeki Mahmut Abbas yerine halkın adaylarının olduğu HAMAS ı seçmişti. Filistinde hamasa verilmedi. 

Kanın ve zulmün zirvesine çıkarıldığı ve adına kasıtlı olarak “bahar” diyerek adeta öldürerek bahara çıkmayı hedefleyen bir oyun sahneye konuldu. Bu oyunun neticesinde Müslüman halklar ölerek ve öldürerek diğerlerinden daha kazançlı çıktılar. Netice olarak batının kontrol noktası Mısır Müslümanların yönetimine girdi. Mısırda çok inatçı ve gerçekleri bilen bir lider vardı. Bu lideri kontrol etmek oldukça zordu. Zaten bu lider bugünlerde başlarına gelecekleri o günlerde gördüğü için yapılan tüm tekliflere karşı çıkarak mısır halkının yanında yeraldı. Netice batı medeniyeti demokrasi putunu mısırda da kırmak zorunda kaldı. Sadece demokrasi putu değil mısırda adalet putları da kırılmaya başlandı. Halkın üzerine ateş ederek beş bin kişiyi öldüren zalimler kendileri bu öldürmelerden yargılanmaları gerekirken silaha karşı olanları bu suçtan yargılamaya başladılar. Batı medeniyeti bu komediyi seyretmekten başka bir işe yaramamaktadır.

Mısırda batının tüm putları kırılıyordu
Bu aslında insanlık aleminin kurtuluşa gideceği yolun açılması demekti. Son asırda yüzbinlerce şehid veren İslam alemi dünya insanlığına da örneklik etmeyi unutmuyordu. Türkiye de de kontrol edemedikleri bir lider iktidar olmuştu. Ne yaptıysalar bir türlü kontrol edemediler. Son olarak aynı köklere sahip ve inlerine alarak eğitim verdikleri bir hanini ve emrindeki uşakları devreye sokarak Türkiye yi dize getirmeye çalıştılar. Tüm bu çalışmalarda başarılı olamadılar.

Ancak dünyayı demokrasi afsunuyla hizaya getirmeye çalışanlara karşı insanlığın kurtuluşuna vesile olacak ASR-I SAADET modelini ortaya çıkaramayan bir ümmet var. Tüm insanlık bunu beklemektedir. Batı medeniyetinin Mısırdaki olaylara karşı seyirci durumundan öteye geçememesi insanlığın kurtuluşunun sadece ve sadece İslam da ve Müslümanlarda olduğunu bir kez daha hatırlattı. Batı da iyi düşünen bilim adamaları yarınların kurtuluş reçetesinin islamda olduğunu dile getirmeye başladılar. Ancak Müslümanların dünya insanlığının kurtuluşuna vesile olabilecek sistem üretememe sıkıntısı içerisindedir. Tarih içerisindeki uygulamaları adeta TOTEMYA olarak algılayan bir İslam toplumu mevcuttur.

İnsanlığın kurtuluşu için yapılması gereken iş
İslam düşüncesinde 
Hapishane kültürü yoktur.
Sömürü yoktur
Müşavere ve seçim temel şartlardandır
Cumhuriyet islamın getirdiği bir kavramdır.

Müslümanların kurgulayacakları sistemin aslı Hz. Muhammed tarafından Medine de uygulanmıştır. Bu sistem "VİCDANİ SİSTEM"dir.

Vicdanı sistemde tüm kontroller insanların vicdanlarındadır.
Yasama, yürütme ve yargı vicdanlara aykırı hiçbir iş yapamaz.
Hapishanesiz adalet sistemi
Hukuku dört tane olan yargı sistemi
Sadakası olan
Zekatı olan
İnfakı olan sosyal sistem
Vergilerin gelirden değil servetten alındığı vergi sistemi ile yönetenlerin yönetilenlerden sorumlu olduğu hak sistemin adı ASR-I SAADET teki VİCDANİ SİSTEM den başkası değildir.

Ne batının komedisi ne doğunun krallık hegomenyası
İlhamını vahiyden alan vicdani sistemin yeniden kurgulanarak dünya milletlerinin huzur ve saadetini getirecek hamlelerin biran önce yapılması şarttır. Bunu tüm dünya Müslümanlardan beklemektedir. Müslümanlar batının afyon ve afsunundan kurtulmaları halinde dünya huzur ve saadet sistemi olan VİCDANİ SİSTEM e kavuşacakdır.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3170

YORUMLAR (1)

TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM İNSAN NASIL İMAN ETTİM DEDİĞİ ZAMAN O İMANINI SALİH AMELE DÖNÜŞTÜRMEDEN HİÇ BİR ANLAM TAŞIMIYORSA İNANDIĞI DİNİN KURALLARINI GEREĞİ GİBİ YAŞAM HAYATINA KOYMADIKÇA BİR ANLAM TAŞIMAZ. DUA ;İSTEKLERİN VE ARZULARIN FİİLLE BUUŞMASSININ ADIDIR. FİİLE DÖNÜŞMEYEN BİR DUA İÇERİSİNDE SU BULUNMAYAN BOŞ BİR TESTİYE BENZER..29.07.2014 02:51

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.