Bugün: 30.07.2021

Zor Zamanda Konuşmak

Müslüman Öncüler Eleştirisi

Müslüman Öncüler!..

Bugün itibariyle bu deyimi rafa kaldırıyorum. Savaşların kabarttığı Irkçılık duygularına karşı doğru duruş sergileyemeyen kimseler başkalarının önünden gidemez Öncü olamaz.

Doğru perspektiften bakamayan ve baktıramayan kişiler öncü olamazlar.

Müslüman camianın kelli Felli adamlarının açıklamaları futbol topu yuvarlaklığını aşmış korkarklık iksiri İçerisinde günü kurtarmak zemininde olduklarını gördüm.

Çok sayıda twiti üzülerek okudum. Öncü dediklerimizin aslında Örümcekler olduklarını gördüm. Müslüman aleminin başına ağlar örmekten öteye gidemeyen bu zavallılardan bundan sonra hiç bir beklentim olmayacaktır.

 Din, İslam, Müslüman, İnsan, Hikmet/Hükümet Gibi Kavramların Henüz Bu Zavallıların Hayatlarında Olmadıklarını Gördüm. Alanı daraltılmış Ümmet Düşüncesinin Hiçmi Hiç Bilinmediğini Gördüm.

Öncüler Zor Zamanda Yorum ve Açıklamalarıyla Gündemi Reel Normlara Taşıyan Önderlerdir.

Korkarklık İksiri İçerisindeki açıklamalar Müslüman camiayı temsil etmez edemezde.

İnsanlığı Kasıp Kavuran Kapitalizmin Bu Savaşların Müsebbibi Olduğunu Haykırarak Resülle Birlikte Oluşan Medine Medeniyetini Önerecek Öncüleri Bekledim.

Hapishanesi Olmayan Hapislik Cezası Olmayan Adaletin Gelir Dağılımında Sağlandığı, tüm kesimlerin müreffeh olduğu Medine Medeniyetinin bileşenlerini haykırmalarını bekledim.

Savaşlar İnsanlık Tarihiyle Eşittir. Mesele Savaşlar Değil Sebepleridir.

Türkiye Sömürü Sistemi Kapitalizmle Yönetilmektedir. Toplumun İnançlı İnsanları Hala Potansiyel Suçlu Gibi Görülmektedir. Kamu Yönetimi Belirli Kesimlerce Paylaşılmıştır. Sosyal ve Siyasi Dengeler Bozulmuştur. Iktisadi ve İdari Dengeler Bozulmuştur. Müslümanlara TV lerde konuşma Baskısı Uygulanmaktadır. Yönetsel Erkler Özgur Halk Köle Durumundadır. Kamu Çeşitli Vesilelerle Soyulmaktadır.

 

Bir Müslüman Olarak Medine Medeniyetinin Bileşenlerini Onemsiyor ve Öneriyorum.

 Bu Süreçte Vahyin En Büyük Kötülük Olarak Gördüğü Bozgunculuk/Terörü Lanetliyor Askerlerimizi Allah Korusun Diyorum.


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 506

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.