Bugün: 30.07.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Yalovayı CHP kazanmadı Ak-Parti kaybetti

Yalovayı CHP kazanmadı Ak-Parti kaybetti

Yalova da Mutlu Azınlık Kaybetti

Ak-Parti Halkı Dinlemedi

YALOVA da kesin olmayan resmi sonuçlara göre 
CHP Adayı Vefa SALMAN Kazandı Vefa Salman MHP+BBP+BDP+İP+DP ile ittifak yaparak Yalova seçimlerini kazandı.

30 Mart Seçimlerinden sonra Ak-Parti vatandaşı tatmin edici tavır sergileyemedi.
DEV Projelerle Yalova halkı korkutuldu. Çünkü Yalovanın DEV projeler adıyla sunulan projelere ihtiyacı yoktu. Yalovanın acilen KENTSEL DÖNÜŞÜM projesine ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaç hala daha devam etmektedir.

Kentsel dönüşüm projesiyle Yalovanın enaz elli yıllık tüm sorunları bitirilecektir. 

Alt yapı-Üst yapı, Trafik, park ve kent meydanları gibi tüm sorunların tek çözüm adresi Kentsel dönüşümdür. CHP li Vefa Salman Yalovaya katkısı olmayan bir başkan olacaktır. Ancak vatandaş Koçal ve ekiibnden kurtulmak pahasına onu tercih etmiştir. Belki de esnafın çoğu iflas edecektir. Çünkü Yalova da artık ticaret dibe vuracaktır. Ancak vatandaş buna mecbur bırakıldı. Yalova dağlara taşınacak ve birilerine rant sağlanacaktı. enazından bundan kurtulunmuş olundu.

Ak-Parti Yalovalıları keriz noktasında değerlendirdi. Oysa halkımız her şeyi görüyordu. Her şey halkın gözü önünde oluyordu. Bir gazeteci arkadaşımız dövülüyor ve ona mesaj olarak şöyle söyleniyordu. 

“BİZ BEŞ YIL DAHA BURADAYIZ” diyerek aba altından sopa gösteriliyordu. Bu tür işler güçlü bir iktidarın yapacağı işler değildi. Ancak kurguladıkları işlerin önünde gazetecileri engel görüyorlardı.

Yalova seçimlerini CHP Kazanmamıştır Ak-Parti kaybetmiştir.
Bugün Yalovalı esnaflarla konuştum. Hemen hemen hepsi Ak-Partili esnaf Ancak oylarını CHP Adayına verdiklerini söylediler. Bu esnafların haklı itirazları vardı. Yalova Ak-Parti vatandaşı tatminden öteye vatandaşı mağdur etmekle meşguldü. Kurgulanan oyun son bulmalıdır diyordu esnaf.  

Yalovayı parsellemek isteyen ki ben bunlara Artvin –Rize çetesi diyorum kaybetmişlerdir. Bunların teşkilat bağlarının da tamamen koparılması şarttır. Bu yapılmadığı halde önümüzdeki seçimlerde Ak-Parti sürekli çöküş yaşayacaktır.


Ak-Parti Yalovayı Parsellemek İstiyordu 
Bunun için belediye meclis üyeleri ve İlgenel meclis üyeleri özellikle seçildi. Oralardaki kadrolar kazandılar ve Yakup Koçalı beklemeye başladılar. Oysa halk böyle düşünmüyordu. Halk artık yeter diyordu. Halk artık soyulmak istemiyordu.. Birkaç aileden müteşekkil ve bu ailelerde bir şekilde birbirleriyle akraba olan bu şahsiyetlerin aslında belediye meclisinde ve İlgenel meclisinde de takip edilmeleri gerekmektedir.

Yalova seçimleri için ulusal basında masa başında oturarak "işkembeden" atanlara rastlayacaksınız. İnanın ki onlar işkembeden atacaklardır. Çünkü Yalova da CHP yi AKP liler kazandırmıştır. Yalova seçimlerine bakarak Türkiyede Tahmin yapacaklardır. Buradan üzerine basa basa söylüyorum ki CHP Adayı Vefa Salman Ak-parti oylarıyla seçilmiştir. Bu görülmezse gerçekler ortaya çıkmaz.

Mesela Yalova Devlet hastanesi Terminalin dağına taşınacaktı.. Başbakanı da kandırmışlardı. Amaç özel hastanelere menfaat sağlamak ve O civarda alınan binlerce dönümlük arazilere yeni Yalovayı kuracaklardı. Oysa Devlet hastanesinin karşısında Kamuya ait 100 dönümden fazla bir arazi olmasına rağmen dağa kaldırılmak istenmektedir. Bundan dolayı KAMU HASTANELERİ YALOVA SEKRETERİNİ görevden aldırdılar.

 

1 Haziran seçimlerine Ankaradan gönderilen SKM başkanı da 30 mart sonuçlarını yerel basına fatura etti..

Bu büyük hata idi..Defalarca uyardık..Basının hiç bir suçu yok diye. Ak-parti Yalova ve Ankara yenilenmelidir. Koordinatör vekillerde gitmelidir. Halkla beraber halkla birlikte her şey halledilmelidir. 

 

 

Yalovanın DEV projelere ihtiyacı yok..Yalovanın KENTSEL DÖNÜŞÜM e ihtiyacı vardır.. Sayın Başbakan, DEV projeler iptal edilecek KENTSEL DÖNÜŞÜM yapılacak deseydi Ak-Parti yüzde 60 oy alacaktı Yalovadan


Yani Yalova da seçimleri tamamen Ak-Parti kaybetmiştir.
Sayın başbakanın mitingi sandığa götürülememiştir. Bu Tablodan sonra Sanırım Yalova da deprem olacaktır. İl Teşkilatı yeniden değişecek ve Yalova da temizlik başlayacaktır. İl teşkilatı dar anlamda bir milliyetçilik teşkilatına dönüşmüştü. 

Rize ev Artvin gibi  küçük ve dar bölge milliyetçiliğin getirisi belediyenin kaybedilmesiyle sonlanmıştır. 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 6111

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.