Bugün: 22.09.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Yakılsın/Yıkılsın Mekke Sadece Kabe Kalsın!..

Yakılsın/Yıkılsın Mekke Sadece Kabe Kalsın!..

Rabbimden niyazım Mekke yakılsın ve yıkılsın ki mahlukatın en değerli varlığı yakılmaktan, yıkılmaktan, öldürülmekten kurtulsun.

Yakılsın, Yıkılsın Mekke Sadece Kabe Kalsın
Değerli takipçilerimiz mayıs ayı içerisinde kardeşlerimzden Adem Güneş Bana Eşimle beraber bir umre hediye etti. Bugüne kadar dinlediğim hac hikayelerinden olsa gerek hac ve umre gibi ziyaretleri geçiktiriyor hatta olmazsa da olmaz diyordum. Yanıldığımı veya hikayeleri dinlediğimiz insanların o yerlere turistik gezi yaptıklarını ve turist gözüyle baktıklarını anladım. Ciddeye akşam saatlerinden sonra inmiştik. Otobüslerle ciddeden Mekkeye geçtik. Gece saatleriydi. Hemen umremizi yaptık ve sabah namazını beytullahta kılarak otelimize uyumaya geçtik.
Heyecandan mı yoksa yorgunluktan mı bilmiyorum sabah saatlerinden sonra uyandık. Kaldığımız odadan pek bir yer görülmüyordu. Kahvaltı için alt katlardaki yemekhaneye inerken pencerelerden Mekkeyi seyretmeye başladığımda ŞOKTAYDIM.

Eşime eyvah dedim biz bize anlatılan yere değilde farklı bir yeremi geldik. Oteldeki odadan gördüğüm iki tepeden sonra Mekke denilen yerin kayalar ve dağlardan ibaret bir yer olduğunu gördüğümde ister istemez anlatılan hikayelerle gördüğüm Mekke farklılığı benim şok yaşamama sebep oldu. Kendi kendime dedim ki ey Ahmet senin asil görevin şimdi başladı. Haydi bakım Alak suresinden başla tefsire..
“Şüphesiz, insanlar için kurulan ilk ibadet evi elbette Mekke’de, âlemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak kurulan Kâ’be’dir”. Aliimran 96.

Allah cc İnsanlığın yeryüzünde hayata başlamasıyla beraber insanlar arasından birisine elçilik görevi vermesi kurguladığı sistemin gereğidir. Elçilik için insanlar arasından seçtiği Adem ve Eşini imtihana tabi tutuyor. Taifin cennet gibi bahçelerinde yaşadıklarını düşündüğüm Adem ile Havva imtihanı kaybederek yaşam şartlarının oldukça zor olduğunu gördüğüm Mekkeye gönderildiğini düşünüyorum. Bugün Kabe adıyla bildiğimiz ve Allah cc benim beytim dediği binanında Ademin Mekkenin sıcağından korunmak için yaptığı ilk ev olduğunu düşünüyorum. Adem ile havva buradaki yaşamlarında imtihanı kazandıklarında elçilik görevi verilen Hz. Adem AS ın bu evi yeryüzünün ilk ibadetgahı olarak Ayettede belirtilerek tarihe geçiyordu.

Evet Mekke beni şok etmişti. Mekke de hayat şartları bugün bile eğer ticaret olmazsa yok denecek kadar azdır. İnsanı hayatta tutabilecek hiç bir şey söz konusu değildir. Ogün zemzemde yoktu. Bugün enazından ticaret olmazsa bile zemzem var.

Mekke dağlık ve kayalıklardan oluşan bir dağ bölgesi tahminim 2250 metre rakımda bir dağlık. Ağaç yok. Yeşillik yok çünkü toprak yok. Mekkede sadece bir yerde toprak var orasındada 40-50 tane kavak a benzeyen eğri büğrü ağaçlar var. Resulüllah bu ağaçların altında dinlendiği rivayet edilir. Başka bir yeşillik yok çünkü toprak yokta ondan.

2367 KM havayoluyla gitmiştik.
“Yâ Muhammed, rahmetimizin ve merhametimizin gereği, biz seni kesinlikle bütün âlemlerin, insanların ve tüm varlıkların tamamının hayrına, haklarının korunması için özgürce sorumluluklarını yerine getirmek üzere, rahmet peygamberi olarak görevlendirip gönderdik”.Enbiya 107

Karşımıza çıkacak olan yerin Mekkenin dünyanın en güzel beldesi ve nimetlerinin saymakla bitirilemeyeceği bir yer bekliyorduk. Hac hikayeleri hep o doğrultuta anlatılmıştı. Rahmet peygamberinden önce burada yaşayan ve kur an ı kerimden anladığımız ve algıladığımız Adem AS, İbrahim AS, İsmail AS. Gibi çok peygamberin yaşadığı bir yerin kazanılmadan hak edilmeden Allah tarafından tüm nimetlerle donatılmış bir yer olduğu anlatılıyordu. Bu duygu ve düşüncelerle gittiğimiz Mekkeyi gördüğümüzde ister istemez bir anlık şok yaşamak Anadoludan giden birisi i,çin doğal sonuç olsa gerek. Ancak bu şok durumu birkaç dakikayı geçmedi. Hemen beynimde/zihnimde yeni bir sayfa açarak kitapları, makaleleri kaleme almaya başladım. Alak suresinden tefsire başladım. 7 günde beş kitabı zihnimde yazdım..Neden yedi olmadı diye de üzülüyorum..

Biliyorum takipçilerimiz kendilerine şu soruyu soruyorlar..Yahu bugüne kadar hacca ve Umreye senden başka giden olmadı mı..El cevap; elbette ki olmuştur ancak ben görmedim veya bana denk gelmedi. Sebeini soracak olursanız yine cevaplayayım ki lüks otellerden, lüks yemeklerden, lüks alışveriş merkezlerinden başka bir yeri görme amaçları olsaydı basiretleriyle Mekkeyi incelemiş olsalardı, iki, kere üç kere beş kere 7 kere hac veya umreye gidemezlerdi. Her gidiş bir sorumluluk yüklemeliydi. Omuzlarımızdaki yük ağırlaşmalıydı. Toprağı suyu olmayan bir yerde yaşayarak “Allah onlardan onlarda Allahtan Razı olmuşlardı” Beyyine 8-Maide 119 ayetlerine mazhar olmak o kadar kolay değildi.

Zemzem Tover de Hilton da 40-50 çeşit yemeklerin arasında, Kuş tüyü yastık konforlu yataklarda Mekkeyi ve Mekkede yaşayanların tarihlerini anlamak kolay değildi. Zemzem Toverin zemin deki asansör biniş bölümündeki 300X50 metrelik alanda konaklayan ve sadece Poşetleri içerisinde getirdikleri Bulgur çorbalarına evde yapma lavaşları bandırıp yiyenler anlayabilirlerdi Ademi, İbrahimi, Haceri, İsmaili Muhammedi..

2 kerre 3 kerre 5 kerre 7 kerre defalarca gittin ancak anlamadan yük üzerine yük yüklendin. Yetimleri es geçtin, yoksullara bakmadın, talebeleri görmedin, komşuna akrabalarına ne yerler ne içerler nerede yatar kalkarlar bakmadın. Habire binlerce TL harcayarak boşuna gidip geldin.

Yok babam yok senin ne Haccın ne Umren asla ve asla kabul olmadı. Ben Mekkede dört gün ağladım. Ağladım ama ne için ağladım. Kitabını bilmeyen, tarihini bilmeyen, ne için gittiğini bilmeyen milyonların durumuna ağladım. Arakanda yakılanlara, Orta Afrikada yakılanlara, Suriyede Öldürülenlere, Irakta Öldürülenlere, Libyada, Mısırda öldürülenlere Doğu Türkistanda ve Dünyanın neresinde olursa olsun öldürülen Müslüman ve müslüman olmayanların yakılmalarına, öldürülmelerine ağladım ve dedim ki Yarab; Yakılsın/Yıkılsın Mekke sadece KABE kalsın.. Sadece Kabe Kalırsa İmtihanı kazanmak kolaylaştığüı gibi Falşizmle yönetilen ve malı mülkü olmayan Mekkelilerin halinden anlamış oluruz.

Ne için say yaptığını bilmeyenler, ne için tavaf yaptığını bilmeyenlerin omuzlarındaki yükün ağırlığından çöktüklerini gördüm. Ağladım ağladım Yakılsın/yıkılsın Mekke sadece  kabe kalsın dedim ağladım.

Mekkenin nasıl bir faşizmle yönetildiğini görmeden. Halkın nasıl bir fakru zaruret içerisinde ezildiğini anlamadan. Kapitalizmi Faşizmi sorgulamadan ne Umren ne Haccın Kabul olacağını mı zannediyorsun..

Hz. Ademin ne yeyip ne içtiğini anlamayanlar. Hz. Hacerin Oğlu İsmaile su bulamadığını anlamayanlar, yiyecek içecek hiç bir şeyin olmadığı bir beldede en sevdiğini kurban etmeye çalışanın imtihanından anlamayanlar, ne Beytullahtan, ne Sefa ile mervadaki say dan, ne Arafattan, ne Minadan, ne Muzdelifeden ve nede Hiradan anlamaları mümkün değildi.

Rabbimden niyazım Yakılsın/yıkılsın Mekke sadece KABE kalsın ki Umrelerimiz, haclarımız Salatlarımız, Dualarımız kabul görsün, mahlukatın en değerli varlığı yakılmaktan yıkılmaktan öldürülmekten kurtulsun.

Hac ve Umre Yasağı Kapıda

Yakılsın/Yıkılsın Mekke sadece Kabe kalsın...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4201

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.