Bugün: 28.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Ya Demokratsın Ya Cumhuriyetçi!.

Ya Demokratsın Ya Cumhuriyetçi!.

Aynı Hedefli Bir Merkezden İki Eylem Ve Tuş Edilen Müslümanlar.

Bu Makalemizde durumun ciddiyetine binaen Türkiye özelinde dünya Müslümanlarının getirildiği noktaya işaret edelim.

 

Bugün dünya iki kutup arasında savaş verdirilmekte. Her iki kutbun hareket merkezi ve hedefi aynı.

Amerika merkezli Demokrat ve Cumhuriyetçilerin ortaya atarak dünyayı hizaya getirdikleri kutup savaşının arkasında “Silah ve İlaç” Tüccarlarının olduğunu bilmeyen Müslümanlar “Siyonizm” Hedefli bu kutuplaştırmanın altında kalarak can vermekte veya can çekişmekteler.

 

Türkiye özelinden olayları tahlil etmeye çalıştığımızda 16 yıldır iktidarda olan bir kesim 16 yıldır havanda su dövmekten öteye bir icraat yapmayarak kutup savaşının bir tarafını temsil etmekte. Karşısındakiler de aynı merkezden aynı hedef için yönetilen kutup savaşının diğer kutbunu temsil etmekte. Her iki kutup birbirlerini “hain” likle suçlamakta. Oysa temelde Amerikan merkezli Demokrat ve Cumhuriyetçiler adıyla dünya klasmanında boy gösteren Silah tüccarlarıyla İlaç Tüccarlarından başkası değildir. Bu merkezin hedefi Yemenden Anadoluya kadar uzanan coğrafyada bir Siyon İmparatorluğu kurmaktır.

 

Müslümanlar olarak bu kutup savaşlarının tarafı olmak yerine kutbun bir tarafını “HAKKA” Çevirerek Hak Batıl Mücadelesini Başlatmak Olmalıydı. 

 

Ancak Hz. Muhammedin Medineden Arapyarımdasını 10 yıl yönettiği Sistem güncellenerek  fıtrat sistemi yani “VİCDAN-I-SİSTEM” olarak dünyaya sunulamamıştır. 

 

Müslümanlar hala daha uluslararası emperyalizmin Demokrasisinin peşine takılarak hak ve hakikati unutmuşlar. 

 

Hz. Muhammedin Kur an i Sünneti olsa olsa Hikmet Sıfatıyla Hükumet Etmesidir. 

Yaratıcı mutlak hakimiyetinden sosyolojik hakimiyeti “HİKMET” Sıfatıyla insanlara bırakmıştır. İnsanlar yeryüzünü sosyolojik olarak imar ederken yaratıcının vahyi kriterlerini ön plana almak ve onlara göre sistem organizesi yapmak mecburiyetindedir. Vahiy sadece Müslümanlara değil tüm insanlığa gönderilen manzumeler içermektedir. Müslümanlar vahyi içselleştirmek zorunda olanlardır.

 

Hapishanesi olmayan verginin gelirden değil servetten alındığı sistem vahyin öngördüğü sistemdir. Zekatı fakirden alabilirsen vergiyi de fakirden/gelirden alabilirsin. Unutmayınız ki Hz. Muhammed Adaleti Adli yargıda değil “gelir dağılımında sağlamıştı.

 

Yedi(7) kişiye bir(1) Bir(1) kişiye yedi(7) taksim kapitalizmin sistematiğinde olur. "Halka Verme Zengine Ver" kapitalizmin parolasıdır. 

 

İktidar ve Muhalefet aynı merkezden aynı hedef için kurgulanan iki eylemi temsil etmekte. Hiç birisi vahyin öngördüğü fıtrat sistemini önermemekte ve gündemine almamakta.

 

Son söz olarak diyoruz ki; her iki kutbu temsil ederek birbirinizi hainlikle suçlamanız emperyalist emellere bal/yağ sürmekten öteye gitmeyecektir. Müslüman "ben hangi kutbu temsil ediyorum" sorusunu kendisine sormalı ve yeniden düşünerek yeniden hayat bulmanın yollarını aramalı. Vesselam..

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1191

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.