Bugün: 24.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Üç Pencereden Afrin Operasyonu

Üç Pencereden Afrin Operasyonu

40 Yıllık Düşman Örgütlenmesini 40 Günde Aşacağımıza İnanmamalıyız

1.Pencere

Yönetilemeyen bir ülke ile karşı karşıya kalındı. İktidarın gücünü beceriksizliklerle ortaya koyamadı. Halen Yalova ve benzeri illerde AKP nin iktidarı söz konusu değildir. Sistematik değişim yapılamayınca iktidar olabilme gücünü sahaya yansıtamamakla karşı karşıya kalınmakta. Çünkü bürokrasinin dokunulmaz olduğu ülkede siyasetçilerin çok fazla etkileri söz konusu olamaz.

Türkiye 2002 de İhtiyaç Duyduğu Reformlara Bugünde İhtiyaç Duymaktadır.

Anayasa Reformunu 
2)TSK ve Savunma Reformunu 
3)Eğitim Reformunu 
4)Gelir Dağılımı ve Ekonomik Sistem Reformunu 
5)Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik Reformunu
6)Adalet Reformunu 
7)Kamu Personel Reformunu 
8)Kamu Yönetimi Reformunu 
9)Tarım ve Hayvancılık Reformunu 
10) TC. nin Din Öğretisi Kur an ı Kerime Endekslenerek Reforme Edilmesini Hükumetler Yapmamıştır.

 

Türkiyenin 2002 deki sorunları neyse bugünde bu sorunlar aynıdır

 

İktidar Reform Gücünü Kullanamamıştır

AKP nin iç anketlerinde 2019 seçimlerinde felaket çıkınca Afrine operasyon için düğmeye basılmış olunduğunu düşünüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamalarına göre bu operasyonlar enaz 2 yıl sürecektir. Bu süreçte AKP hükumetlerinin beceriksizliklerinden dolayı başarısızlıkları asgariye indirilerek 2019 seçimleri zararsız veya az zararla atlatılacaktır. 2019 Başkanlık seçimlerinden sonra önemli bir değişiklik olacağını şahsen tahmin etmiyorum. Zenginlerin daha zengin fakirlerin daha fakir olduğu sisteme devam edileceğini düşünüyorum. Aksine bir hareket beklemek için aksine bir faaliyetin başlamış olması lazım. 2015 kasım seçimlerinde AKP den meclise giren 316 kişiden 25 kişilik bakanlar kurulu oluşamıyorsa kalite sıfır demektir. Referandumun iki bakan yüzünden kaybedilmeyle karşı karşıya kalındığını biliyoruz. Bu bakanlardan birisi bakanlıktan alındı ancak diğerinin sadece yeri değiştirildi. Bu da gösteriyor ki kalifiye eleman sorunu TBMM yi ve hükumeti kilitlemiştir.

 

2.Pencere

Güney sınırlarımızın terörden temizlenmesi zaruriyeti vardı. Operasyon bunun için çok daha önce yani belkide 20 sene öncesinde veya Suriye gargaşası sırasında yapılmalıydı.  Bu konuda geç kalınmış ancak yapılması mecburi olan bir operasyon olarak görülmelidir. Türkiyenin bekası kadar müslüman aleminin ve ortadoğunun bekası içinde bu operasyon oldukça önem arzetmektedir.

3.Pencere

Ordumuz osmanlıdan sonra kaybettiği değerlerinden oldukça büyük bir bölümüne geri döndüğünü gördük. Bana göre operasyon en önemli konusu bu. Ulusçuluk düşüncesinden ÜMMET Düşüncesine doğru evrilme ordumuzun gelecek yıllarda Müslüman alemi kadar dünyanın her yerindeki ezilmişlerin hasretle bekleyecekleri bir düşünce dinamiğine sahip olmasıdır. ÜMMET Düşüncesi demek; kendi ırkından kendi düşüncesinden olamayan kendisi gibi düşünmeyen ve yaşamayanların hak ve hukukunu kendi hak ve hukuku olarak görmek ve gözetmek demektir. Yaratıcı kur an ı keriminde ÜMMET olmayı İnsanlığın en üst hedefine koyarak dünyayı imar etmeleri gerektiği ifade edilmiştir. Ümmet düşünce sistemi yoksa toplum beş kırılmaya müsait hale gelir. Ulusçuluk, Irkçılık, Yörecilik, Kabilecilik ve Ailecilik. Dünyamız bugün bu beş kırılmayı ziyadesiyle yaşamaktadır.

Ordumuzun Osmanlı ordusu gibi gittiği her yere ölüm değil bilakis hayat getirmeye başlaması Afrin operasyonunun dünyaya yansıyan en önemli özelliğidir. Ordumuzu kötülemek için fırsat kollayanlar bile ordumuzun bu durumuna hayran kalmaktalar.

Türkiye Refromlarını hayata geçirebilse TSK ve Savunma Reformu gelecek çağlara ışık tutacak şekilde Profesyonelleşmesi halinde dünya hakimiyetinin gelmesi işten bile değildir.

“Allah’ın bir millete ihsan ettiği nimetleri, refahı, sosyal, siyasî ve ekonomik dengeyi, onların, sahip oldukları ilahî-insanî değerleri, benliklerini, kendilerindeki yüksek hasletleri değiştirmedikçe Allah onları değiştirmez”. Enfal 53

 “Herhangi bir toplum, tutumunu değiştirmedikçe Allah o toplumun konumunu değiştirmez. Allah, bir topluma (kendi kötülüklerinin bir sonucu olarak) ceza vermeyi dilediği zaman, artık onu geri çevirecek (kimse) yoktur. Onlar için Allah`tan başka hiçbir koruyucu da yoktur”. Rad 11 

Cumhuriyet döneminde kaybettiğimiz iman ve inanç düşmöanlığının son bulduğunu görmek ordumuza olan güveni son derece üst perdeye taşımıştır. Nitekim operasyon süresince halkın Güvenlik Güçleriyle Ordumuz mensuplarıyla bütünleşmiş olması bunun en bariz göstergesidir.

Terör örgütlerinin öldürmek istediği zavallıları kurtararak hayatta kalmalarını sağlayan Ordumuz kendisine olan güveni dünya çapına taşıayarak gelecek yıllardaki misyonunu adeta pekiştirmiştir. Sivil halka ateş açmayarak 11 şehit veren başka bir ordu dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız. Afrin operasyonunun  en bariz ve en değerli boyutu bu olsa gerek. Ordumuzun bu tavrıyla onur duysak ve övünmek hakkımızdır.

Rabbim inanan ve salihat doğrultusunda çalışanların emeğini boşa çıkarmayacaktır Vesselam.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1479

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.