Bugün: 24.01.2021

Türkiyenin İki Yüzü!.

İçerdeki Ordusunu Dizayn Edemeyenler Dışarıda Kazanamazlar

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve doğa

TÜRKİYENİN İKİ YÜZÜ
Uzun zamandır bu makaleyi düşünüyordum. Adeta iki arada bir derede kaldım. Çünkü yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal misali bir durum var. Ancak,Türkiyenin iki yüzünden kısa bahsedebileceğimi düşünerek kaleme aldım.

Dünyada bağımsız devlet yoktur. Olmazda. Olamazda. Bu vahyin ölçütlerinede aykırı zaten. Peki, ne olur der gibisiniz biliyorum. Dünya menfaatlerini paylaşmada az veya çok paylaşım söz konusudur. Kapitalizm kendisinden başka canlı kimse görmek istemeyeceğinden karşısındakilere hayat hakkı tanımaz. Ya öl veya ölmüş gibi dur; der.

Türkiye Osmanlıdan yakın tarihimize kadar unun en bariz şekilde yaşandığı ülkedir. Abdulhamitle başlayan menfaat paylaşımı savaşı Menderes ve Özalla devam etmişti. Bu yöneticiler kapitalist dünyaya şunu diyebilmişlerdi; sen % 80 menfaatlanıyorsun şunu % 50 çekelim. Kapitalist dünya buna itiraz ederek bir mücadele başlatmış ve netice itibarıyla yerli işbirlikçileri devreye sokarak 2002 öncesinde kapitalizm başarılı olmuştu. 2002 de iktidar olan Sayın Erdoğan Abdulhamit cennet mekanın Menderesin Özalın bıraktığı yerden devam etme kararını net bir şekilde açıklamıştı. Kendisinden öncekilerin başlarına neler geldiğini bilerek; biz kefeni koynumuza koyduk demişlerdi.

2002 den sonra başlayan mücadelede Erdoğanlı Türkiyenin palazlandığını yarınlar için bu durum tehlike arzetiğini anlayan bu güçler her türlü etkileşim araçlarını devreye sokarak Erdoğanı frenlemeye ve kendi saflarına çekmeye çalışıyordu. Bunda hiç bir şekilde başarılı olamayanlar iç dinamiklerle oynayarak Erdoğanın halk desteğini kesmeye çalışıyorlardı. Bunda kısmi başarılı olmuş ve hala daha olmaya devam etmektedirler.

MİT in uluslararası boyut almasına çok kızan bu çevreler artık Erdoğanı alenen tehdit edebiliyorlardı. Geldiğimiz noktada son oyunları olan DÖVİZ oyununun zeminini yıllar önce hazırlamış ve darbeyi indirecekleri 2019 zu beklemeye başlamışlardı. Seçimlerin erkene alınması bu çevreleri şaşkına çevirmiş olmalı ki her türlü manzarayı devreye sokarak uluslararası düzeyde bir savaş verme noktasına gelebilmişlerdi.

Türkiye Direniyor
Evet Türkiye menfaat paylaşımında 7 kişiye bir bir kişiye 7 hisse paylaşımının adil olmadığını söyleyerek direniyor. Ancak; içeride Reformların yapılamayışı kamu kurum ve kuruluşlardaki CIA kokartlı üst düzey bürokratların egemenliğini ortadan kaldıramadığı için sistem içi kontrolleri elinde bulunduran CIA ye bağlı güçler Türkiye ekonomisini Kündeye getirerek dış güçlere buyurun denilmişti.

Ankara kimlere nerede nasıl görev verileceğini maalesef 16 yıldır öğrenebilmiş değil. Türkiye için Erdoğan için tüm zamanlarını seferber edenler kenarda köşede dururken dalkavukların, dış güçlerin kuklalarının üst düzey görevleri işgal etmiş olmaları döviz savaşlarındaki başarılarının ana temasıdır. Enerji Bakanlığı, Gıda Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı kanaatimce halen CIA kokartlılar tarafından yönetilmektedir. Bir Ülkenin Tarım ve Hayvancılığı ile Eğitimini Felç Ettiğinde o ülkeyi felç etmiş olursun. Enerjide ise dünya genelinde Rockefellerin hakimiyeti söz konusudur.

Sözün özü
Dışarıya direnirken içeriden kaybetmekten daha kötüsü ölüm olsa gerek. Bunun sorumlusu sayın Erdoğandır. Zamanında Reformların yapılmayışı ve Binlerce inanmış insan kamuda üst düzey görev beklerken, binlerce inanmış insan kamuyu ıslah edecek projeler üretirken bu insanların kamuya alınmaması büyük bir vebaldir. 


Eloğlunun kapitalizminden iyidir bizim Fıtrat sistemimiz. Bizim sistemimizde hapislik cezası ve hapishane yoktur. Bizim sistemimizde vergi gelirden değil servetten alınır. Bizim sistemimizde ADALET adli yargıda değil Adalet Gelir Dağılımında Sağlanır. Adli yargı sonuçtur, orada Vicdan olur. Bu sistemi uygulayacak güç ve enerjiye sahibiz. Bunun için başkanlık sistemi bulunmaz bir fırsattır. 2022 ye gelindiğinde 2018 gibi elde sıfır olunulmaması için içeriyi tahkim etmeliyiz.


Bu güzel uyarılarımızın kaale alınacağı düşüncesiyle kalın sağlıcakla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1534

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.