Bugün: 21.09.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Türkiye Sonbaharda Seçime Gidiyor!..

Türkiye Sonbaharda Seçime Gidiyor!..

Mesele Erdoğan değil mesele Türkiye için direnen Erdoğandır.

Erdoğan ve Türkiye Gerçeği
Türkiye kurulduğu tarihten bu yana ilkkez bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşamaktadır. Osmanlıyı yıkan zihniyet Türkiyenin büyümesine egemen olmasına karşı çıkarak uluslararası tüm aktörleri yerli işbirlikçileriyle görünen ve görünmeyen savaşın içerisine almış durumda. Bir taraftan terör örgütleriyle uğraşmak zorunda kalan Türkiye diğer taraftan da komşularındaki savaşı analiz emek ve enaz zarar görecek şekilde tutmak zorunda kalmaktadır. Oyunu kurgulayanların yapacakları tüm hamleler Ankara tarafından boşa çıkarılmaya devam ettikçe çılgına dönüyor ve pes ettirebilmek için çalışıyorlar.

Erdoğan durumun farkında olarak tüm olayları yönetmek zorunda bırakılmaktadır. Çünkü uluslararası aktörler korku psikolojileri ile devletin içerisindeki yöneticileri hizaya getirirler. Erdoğana karşı organize edilen tüm çalışmalarda hedefin Erdoğan olmadığı hedefin Türkiye olduğunu 8 Haziran 2015 de gördük. 7 Haziranda yenilgi alan AKP ye karşı Türkiyenin Büyük Projelerini Durdurma kararları verilmişti. Mesele Erdoğan değil mesele Türkiye için direnen Erdoğandır. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyenin Bekası İçin Sigorta Konumunda..

AB Ülkelerinin İngiltere ve peşinden Almanyanın takındığı tavır hedefin Türkiye olduğundan kimsenin şüphesi yoktur. Fransanın iç karışıklıklarla uğraşması Fransa Türkiyeye karşı hareket etmiyor anlamında değildir. Türkiyeye karşı terörü destekleyenlerin ABD başta olmak üzere Rusya Almanya İngiltere Fransa ve İtalya olduğunu görmekteyiz. Kendi kendine yeten ülkelerden birisi olması hasebiyle bir türlü dize getiremedikleri Türkiyeyi Tarım ve Hayvancılıkla dize getirebilirler diye düşünüyorum. Çünkü düşmanların ilk hedefi sömürecekleri ülkelerin tarım ve hayvancılığını çökertmektir. Türkiye 1993 den beri ABD Güdümünde tarım ve hayvancılık politikaları uygulamaktadır. Tarım ve hayvancılık aile ekonomisi demektir. Bozulan aile ekonomisi ailelerin dağılması ve iç huzurun bozulması anlamına gelir. Bu noktada ciddi sıkıntı içerisindeyiz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Millileştirilmelidir.

Türkiyenin AB ye karşı oldukça mükemmel kozu bulunmakta. Türkiye AB ile 1995 de yaptığı Gümrük Birliği Anlaşmasını Askıya alması halinde ekonomik sıkıntı içerisinde boğuşan AB nin çöküşe geçmesi hızlanacaktır. Türkiye hammadde alımı başta olmak üzere bazı sıkıntılarını gidermesi için Rusya ile her konuda işbirliğine gidebilir.

Türkiye dışarıdaki güçlere (haçlı) karşı savaş verirken içerideki işbirlikçi hainleri de boş durmamaktadırlar. Önümüzdeki günlerde beklenen saldırıların başında Anayasa Mahkemesinin Cumhurbaşkanının yetkilerini daraltacak kararlar almasından sonra Cumhurbaşkanının indirilerek yargılanması istekleri olacaktır. Brezilya örneğinde olduğu gibi Türkiye dede denemelerini yapmaya çalışacaklardır. Tüm iç ve dış güçlerin ortak hedefi Erdoğandır.. Erdoğanın Cumhurbaşkanlığından indirilmesi iç ve dış güçler için çok önemli bir gelişme olacaktır. CHP genel başkanı ve diğer işbirlikçilerin sürekli olarak Erdoğana küfretmeleri uluslararası projenin yansımalarıdır. Hepsi de Cumhurbaşkanına hakaret etmenin cezasını bilmekte ancak hakaretlerinin dozajını artırmaktadırlar. Çünkü sürekli olarak kulaklarına üflenen kelime Erdoğan indirilecek ve yargılanacak kelimesidir.

Cumhurbaşkanı dış güçlerin Türkiyeye hiç bir şey yapamayacağını çok iyi bilmekte ve kartını ona göre hazırlamaktadır. İçeride yapılacak hamlelere karşı da devletin tüm zindeliği ile karşı koyulması için Siyasetten gelmeyen Başbakanı Değiştirmek zorunda kalmıştır. Türkiye ölçeğinde paralel örgütle mücadele etmeyen devlet sınıfta kalır ve yıkılır gerçekliğinden hareketle Davutoğlu hükumetlerinin paralelle mücadelesinin yetersizliğinden dolayı hükumet cephesinin düzeltilmesi gerekmekteydi. Davutoğlu da biliyor ki paralel çete ile mücadele tüm Türkiye düşmanlarıyla mücadele demektir. Paralel çeteyi bertaraf edemeyen Türkiye kendisi bertaraf olmaktan kurtulamaz. 2+2 dört eder gerçeği nasıl ise paralelle mücadele de aynıdır.


Davutoğlu Hükumetleri Sistemi Denetleyemedi..

Herkesin bildiğinin aksine Erdoğan düşük yoğunluklu hükumet yerine çalışan, üreten, sistemi denetleyen, halkın güvenini kazanan bir hükumet istemekteydi. Doğru olan da zaten buydu. Sistemi denetleyen Çalışan ve Üreten bir hükumet Cumhurbaşkanının elini kolaylaştıracak işlerin güzel gitmesine katkı sağlayacaktır. Erdoğan gibi bir ismin düşük yoğunluklu hükumet istemesi söz konusu bile değildir.. Davutoğlu hükumetleri oldukça düşük yoğunluk içerisinde acziyete doğru giden ve gelecekte Türkiyeyi büyük sıkıntılara sokacak ölçeklerde çalışıyordu.

Binali Yıldırım Hükumetinden çok şeyler beklemek yerine devletle tek vücut hareket etmesi yeterli görülecektir. Binali Yıldırım Hükumeti tüm bu sıkıntıların arasında Devleti dönüştürecek Reformları yapmaya veya planlamaya çalışmalıdır. Bu reformların bazıları Anayasa ölçeğinde olsa bile bazıları yasalarla yapılabilecek reformlardır. Hükumetin bekleyen en zor iş ise hem iç hemde dış mücadeleyi ekonomik olarak ayakta tutabilmektir. Bu da reformlarla mümkün olacak bir iştir. İşsize iş aşsıza aş eş size eş üretmek hükumetin başlıca görevleri arasındadır.

Türkiye 2002 de İhtiyaç Duyduğu Reformlara bugünde ihtiyaç duymaktadır.

1) Türkiye vakit geçirmeden Anayasa Reformunu Gerçekleştirmelidir.
2) Türkiye vakit geçirmeden TSK Reformunu gerçekleştirmelidir.
3) Türkiye vakit geçirmeden Milli Eğitim Reformunu Gerçekleştirmelidir.
4) Türkiye vakit geçirmeden Gelir dağılımı ve ekonomik sistem reformunu gerçekleştirmelidir.
5) Türkiye vakit geçirmeden Çalışma hayatında reform yapmalıdır
6) Türkiye vakit geçirmeden Adalet reformunu gerçekleştirmelidir.
7) Türkiye vakit geçirmeden Kamu personel reformunu gerçekleştirmelidir.
8) Türkiye vakit geçirmeden Kamu yönetimi reformunu yapmalıdır.
9) Türkiye vakit geçirmeden Tarım ve Hayvancılık reformu yapmalıdır.
Türkiyenin 2002 deki sorunları neyse bugünde bu sorunlar aynıdır. Sağlık reformu yeniden revize edilmeli ve HASTALIK TEŞHİS MERKEZ leri kurularak hem SGK nın açıkları minimize edilmeli hemde hastanelerin tedavi yerlerine dönüştürülmesi sağlanmalıdır.

Türkiye Erken Seçim Arefesinde
Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla başlayan süreç MHP deki kongre kriziyle seçimleri kaçınılmaz hale getirmektedir. Bugün süreç seçime kilitlenmiştir. MHP nin Pensilvanyanın Etkisine Girmesi Ülkücülerin Sokaklara Çekilmesi Anlamına Gelecektir. Bundan Dolayı Seçimler Tek Çare Olarak Görülebilir. HDP nin dağılması MHP nin Kurultaylarla Yıpranması CHP nin PKK nın yan kuruluşu gibi hareket etmesi AKP yi fırsat bu fırsat dedirterek 400 vekil yakalamaya itecektir. Bugün AKP de vekil olan çok sayıda kişi muhtemelen son bahardaki seçimlerde aday olamayacaklardır.

Türkiye gündemine bu ölçeklerde bakıldığında gerçekler görülecektir. Kısır tartışmalar hatta kısır düşüncelerle Türkiyeyi anlayamazsınız..Herkesin bilmesi gereken ise doğru tahminler gerçekleşmeye yakın olanlardır. Vesselam...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2325

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.