Bugün: 30.07.2021

Siyasetin Yeni Seyisleri

Toplumsal sorumluluğu olan kitlelerin bir anda kamikaze gibi kendilerini siyasetin köleliğine atamaları kabul edilebilecek gibi değildir.

SON VİRAJ
Anadolu gibi bir yerde yaşıyorsanız her zaman ve her mekanda mücadeleye hazır olmak zorundasınız.

Türkiye 12 yıldır cilveleri nazından daha büyük bir iktidarla karşılaştı. Hiçbir iş yapmadığı halde herşeyi hallettiği izlenimi vererek kitleleri bloke etmeyi becerdi.

2002 de başlayan serüven hala daha devam etmektedir. Vatandaşın bilmediği ata binme yarışı 12 yıl devam etti. Ata binme yarışını siyaseti göğüsleyenler kazandı. 2002 de ortak olan at 2007 arena görevlisinin sözünde durmamasından dolayı kızışmış ve 2011 den sonra silahlar kuşanılarak meydanlara çıkılmıştır. Arenanın otoritesini elinde bulunduranlar zorlanmalarına rağmen kısmende olsa ata binme yarışını kazanmışlardır.

Nerede nasıl hata yaptıklarını bilmek için çok fazla bilgiye ihtiyaç yoktur. 28 Şubatta aktif görev alarak siyaseti bloke eden zihniyet 2013 Taksim ayaklanmasını tertipleyerek siyaseti yeniden bloke etme denemesine girişmiştir. Ekonomik olarak ülkem insanına ağır fatura getiren bu ayaklanmadan sonra arenanın otoritesine pek fazla bir zarar veremeyerek yeni hedef ve yeni oyunlarını oynamayı denemişlerdir.

17 Aralık erken hareketinin başarılı olması halinde 25 Aralıkta Taksim Meydanı İdamlara sahne olacaktı. Taksimde sadece siyasi aktörler değil sosyal ve kültürel aktörlerde ipe çekileceklerdi. Bangladeşle başlayan süreç Türkiye ve Mısırla devam ettirilecekti.

Oyun Bitti
12 yıldır devletin kaymağını akıttıkları ortakları uluslararası Türkiye düşmanlarıyla ortaklaşa gerçekleştirdikleri operasyonlardan sonra ortaklık yerini düşmanlığa bırakarak yeni ortak arayışına gidilmiştir. Yeni ortak veya yeni hizmetçilerin sırtından iktidarlarını bir süreliğine kadar daha devam ettirmenin yolunu aramaya koyulmuşlardır. 12 yıl boyunca başardıkları tek iş kapitalizmi vahşi, kapitalizme yükseltmekten başkası değildir. 

Bozulan dostluklardan sonra yeni seyislerin devreye girmesi gerektiğini bilen siyasiler bunu 12 yıldır göremediği Müslümanlardan seçmesi de doğaldır. Bazılarının bu doğrultuda niyetleri de olabilir. AKP yi bir süre daha iktidarda tutmak isteyebilirler.

Toplumsal dönüşümü veya hayatımızı vahyin çizgileriyle çizmek gibi dertleri olanların  arka planlarında AKP yi iktidarda tutmak olmaması lazım. Böyle düşünenler varsa ki olduğu izlenimlerimiz var onlara diyoruz ki bu yol yol değildir.

Yanlışlardasınız Kardeşlerim Yanlışlardasınız
Hayatı Vahyi çizgilerle realize etmek gibi bir sorumluluğu olanlar Ümmet düşüncesiyle inanan ve inanmayan herkesi aynı potada tutmak gibi bir mecburiyetleri vardır. Ümmet sosyolojik bir kavramdır. İslam kardeşliği ise içselleşmesi gereken bir kavramdır. Bu potadaki siyaset biraz din biraz menfaat demektir. Siz din bölümünü doldururken diğerleri de menfaat bölümünde görev alacağını bilmeniz gerekir. Anadolu insanlarını vahyi kültür noktasında aydınlatmak için ellerinden gelen tüm çalışmalarını yürütenler gelenekçi anlayışla adeta sünepe gibi yaşamayı Müslümanca yaşamak kabul edenlerle beraber aynı saflarda bulunarak siyasi iktidarın hizmetçiliğine girmemelidir.

Seyislik terbiye etme ve yönetmeye verilen addır. Paralelci ortaklar seyislik yapıyor ve siyaset terbiye ediyorlardı. Ellerini eteklerini öpenleri kamuda yönetici yapıyorlardı. Sizler hem bunları yapmazsınız hem de yapamazsınız. Bunları yapmanın da bir raconu vardır. Sizler o raconu oynama durumunda değilsiniz olmazsınız olamazsınız da.

Sizler toplumsal sorunlara çözüm üretmekle mükellefsiniz.
Bir toplum kendinde olanı değiştirmedikçe Allah cc o toplumu değiştirmez. Bugün talip olduğunuz noktada yıllardır yüzmekteyiz. Toplumsal sorunlarımıza çözüm aramalı ve çözümler üreterek önermeliyiz. Fevç fevç Medine toplumuna koşanları cezbeden bileşenler doğrultusunda Medine yönetimini inceleyerek insanlığın hizmetine sunmalıyız.

Dünyanın sorunları gibi Türkiyenin de sorunları dağ gibi
Türkiyenin Askerlik Sorunu Var
Türkiyenin Eğitim Sorunu Var
Türkiyenin Çalışma hayatı Sorunu Var
Türkiyenin Ekonomik Sistem Sorunu Var
Türkiyenin Gelir Dağılımı Sorunu Var
Türkiyenin Adalet Sistemi Sorunu Var
Türkiyenin Siyasi Sistem Sorunu Var
Türkiyenin Tarım ve Hayvancılık Sorunu Var
Türkiyenin Hurafeleri DİN Olarak Algılayan Diyanet Sorunu Var
Türkiyenin Hedefine Ulaşmadan Biten sağlık Sorunu Var

Toplumsal sorunları gözardı ederek derneklerine ve vakıflarına eleman yetiştirmekten başka niyetleri olmayan Vakıf ve derneklerin paralelcilerden çok farkları olmayacaktır.

Bu vakıf ve Dernekler
Paralelciler gibi uluslararası Türkiye düşmanlarıyla Türkiyeyi yıkmak için ortak operasyon yapmazlar. Rüşvet almaz ve rüşvet vermezler. Siyasetçilerin tepesine binerek kendilerine köle yapmaya çalışmazlar. Uluslararası istihbarat teşkilatlarıyla darbe görüşmezler ve darbe yapmazlar.

Müslümanlar yaşadıkları toplumun sorunlarına çözüm üretmek zorunda olan kimselerdir. 
Tüm faaliyetler sonlandırılmalı ve Müslümanlar toplumsal sorunlara sistematik olarak çare bulmak ve çözümler önermek zorunda olduklarının farkında olmalıdırlar. 

12 yıldır pensilvanyadaki zatın ayaklarını öpecek olanların bugün truva atı bulmuşcasına toplumsal sorumluluğu olanları seyislik görevi vermeleri inandırıcı değildir. 12 yıldır paralelcilerin köleliğinden kurtulup çevresindeki Müslümanları göremeyen köleler şimdilerde kendilerine köle arayışına girmişlerdir.

Bazı vakıf ve cemiyetleri anlamakta zorlanacağımı düşünmüyorum. 
Çünkü bu kitlelerin İslamın geleceğine verebilecekleri ve önerebilecekleri fikir yada teorik üretimleri yoktur. Bunların kölelik yapmaları ve siyasi iktidarın başarısızlıklarını örtmeye çalışmaları bana göre doğal sürecin getirdikleri arasındadır. Sokaklara çıkmayan eylemsel yönleri olmayan bu kitlelerin iktidarın stepnesi olması gayet normal bir seyirdir. Yetiştirildikleri ortamlar gereği sünepe gibi yaşamayı Müslümanca yaşamak zannedenler için sorun yoktur.

Toplumsal sorunlara çözümler üretebileceklerin bu sorumluluklarından vazgeçerek başka yerlerde dolgu malzemesi olmaları üzücü olduğu kadarda düşündürücüdür. Hedefsel bitmişliğin, çözümsüz ve nefessiz oluşun neticesi olarak kamikaze inişler yapmaktansa farklı arayışlarla nefesi sonlandırma işine girişilebilir. İntihar etmenin başka bir yolu bulunabilir.

Benim kendilerine bir önerim olacaktır.
Ak-Parti Kongrelerini yapmaktadır. Bu arkadaşlarımız il ve ilçelerdeki parti yönetimlerini de ellerine almaları kendileri açısından oldukça olumlu olacaktır. Zira buralara seçilmek için canla başla mücadele eden sahtekarlar, dolandırıcılar, üçkağıtçılar ve soyguncular İl ve İlçe teşkilatlarında yönetici olduklarında sistem gereği emredici olacaklardır. Sahtekarların, dolandırıcıların, soyguncuların, üç kağıtçıların ayakkabılarındaki çamurları silecek adamlar olmaktansa bu teşkilatlarda yönetici olmak daha evladır. 
Yıllarını siyasilerle beraber geçiren bir kişi olarak sizleri bekleyen tehlikeleri biraz acıtacak şekilde açıklamaya çalıştım.


Üzüldüğüm tek konu şudur ki Türkiye de İslam ve bileşenleri hiçbir başarısı olmayan bir iktidarın cılız vuruşu ile devrilmiş olmasıdır. Rabbimden yeni neferlerin bu tuzaklara düşmeden gelmesini dilemekten başka çaremiz kalmadığını görmekteyim. Allah cc ıslah eylesin..

Dost acı söyler misali. Selam ve Dua ile..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2895

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.