Bugün: 05.12.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Seçimlerden Sonra Türkiye!..

Seçimlerden Sonra Türkiye!..

Bu Ülke Hainlere Fırsat Vermeyecektir..Muhalefet aklını başına almalıdır.

Seçimleri ve Türkiyeyi Okumak

Türkiye bulunduğu coğrafya gereği sürekli savaş yaşadığı bir yerdir. Daha doğrusu yaratıcı insanoğlunu yeryüzünde hayata başlattığı günden beri Anadoludan Aden Körfezine kadar bu bölgelerde yarattığı insanoğlunun hayat ve insanlarla mücadelesini vahyi kur anda insanlara örnekler vererek anlatmaktadır.


İnsanlık tarihiyle eşit olan insanoğlunun hayat mücadelesi bu topraklarda gerçekleşmiştir. Bu topraklar hayatın her iki bölümüne de şahidlik edebilecek şekilde yaratıldığını düşünüyorum.


Açlık ve zenginlik bu bölgenin iki zıt özelliğidir.

Örneğin: Mekkede açlık varken Taifte dünyanın her yerinde yetişen sebze ve meyveler yetişmektedir. Anadoluda aynıdır.

Bu topraklar üzerinde çok oyunlar oynanmış ve hala daha bu oyunlara devam edilmektedir. Ak-parti  2015 Seçimlerinde 13 yıllık iktidarın verdiği otorite gücüyle hareket etmiş olmasına rağmen kitleler üzerinde etkili olamamıştır. Türkiye 2002 öncesindeki reform sorunlarının tümünü 2015 e taşıyarak gelmiştir. 2002 deki temel sorunlar ne ise bugünde aynı temel sorunlar devam etmektedir. 2002 de devletin iflas etmesi ve halkın geçim sıkıntısı içerisinde kalması Ak-partiyi iktidara taşımıştı. Bugün hazine de yeterli para olmasına rağmen fonlarda çok miktarda para olmasına rağmen vatandaşın geçim derdi 2002 ile aynı olmazsa bile maaşın mutfağa yetmediği bir dönemde hükumet Yeni Türkiye Parolasıyla yola çıkıyordu.


Elbette ki yeni Türkiyenin yani sınırları büyüyecek olan Türkiyenin dünya egemenliğindeki durumu tartışılmayacak kadar önemlidir. Ancak yeni Türkiye de Ak-partiyi iktidar yapan öğelere geri dönülmüş  ve yeni Türkiyenin kıstasları inandırıcılığını kaybetmişti. Ak-parti halkın jakobenlerini itmiş kendi jakobenlerini dinler hale gelmişti. Ak-partinin jakobenleri Ak-Partiyi her halükarda savunur hale geldikleri için vatandaşın dertleri halkın gözünden uzak tutulmaya çalışılmış ve netice itibariyle amaçladıkları “Yeni Türkiye Devrimi” bir süreliğine rafa kaldırılmış oldu.


Yeni Türkiye de Emekliye, Asgari Ücretliye biçilen “kıstas” açlık ve sefalet kıstası olmuştu. Oysa Ak-Partinin kökleri Emekli ve az gelirlilerdi. köklerini besleyemeyen ağaçlar kurumaya mahkum oldukları gibi yeşerme ve meyve vermeleri de düşünülemez. Ak-parti seçim sonuçlarını kendi “jakoben” lerine analiz ettirmesi halinde seçmenin ne istediğini anlayamayacağı gibi yenilenmeye de gidemeyecektir. İşsizlik fonunda biriken paranın yarısını Asgari ücretli ve Emekliye dağıtarak işte Yeni Türkiye bu şartlarda olacak deseydiler bugün bu mesajla karşılaşmamış olurlardı.


Böyle bir durumda Ak-Parti kendi devrimci (jakoben) leri Binlerce/milyonlarca kişinin neden sandığa gitmediğini anlamaktan uzak kalacak Ak-partinin yeniden vizyona girmesi söz konusu olmayacaktır. İstanbuldaki 570 bin civarındaki “çift mühürlü” iptal oyun tahlili yapılamayacak ve yeni arayışlar başlayacaktır.


Bugün 2002 deyiz. Önümüzde seçimler var. Türkiyenin ihtiyaçları nelerdir.

Hiç kimse Türkiyenin 2015 kazanımlarını geri götürme lüksüne ve imkanına sahip değildir. Bir defa bu böyle biline. Hiç kimse ne başörtüsüyle ve nede okullarla uğraşmak lüksüne ve imkanına sahip değil. Halkımız tokatı attığında 15 sene yönetimden uzaklaştırıyor..Bunu bütün siyasiler gibi devletin tüm kurumları artık içselleştirmiştir. Bu noktada kimsenin kimseyi korkutmasına gerek yoktur. Halkımız artık vesayet kabul etmemektedir.

Türkiye 2002 de İhtiyaç Duyduğu Reformlara bugünde ihtiyaç duymaktadır.................................................

1)      Türkiye vakit geçirmeden Anayasa Reformunu Gerçekleştirmelidir.

2)      Türkiye vakit geçirmeden TSK Reformunu gerçekleştirmelidir.

3)      Türkiye vakit geçirmeden Milli Eğitim Reformunu Gerçekleştirmelidir.

4)      Türkiye vakit geçirmeden Gelir dağılımı ve ekonomik sistem reformunu gerçekleştirmelidir.

5)      Türkiye vakit geçirmeden Çalışma hayatında reform yapmalıdır

6)      Türkiye vakit geçirmeden Adalet reformunu gerçekleştirmelidir.

7)      Türkiye vakit geçirmeden Kamu personel reformunu gerçekleştirmelidir.

8)      Türkiye vakit geçirmeden Kamu yönetimi reformunu yapmalıdır.

9)      Türkiye vakit geçirmeden Tarım ve Hayvancılık reformu yapmalıdır.

Türkiyenin 2002 deki sorunları neyse bugünde bu sorunlar aynıdır. Sağlık reformu yeniden revize edilmeli ve HASTALIK TEŞHİS MERKEZ leri kurularak hastanelerin tedavi yerlerine dönüştürülmesi sağlanmalıdır. Kamu yönetimi reformu ile köylerin şehirlere bağlanması ve köylerinde yatırım alması sağlanmalıdır. Köylerin yatırım alarak şehirleşmesi halkımızın daha fazla toprakla iştigal etmesi ve hastalıkların da o derece azalması demek olacaktır.


Yukarıdaki reform maddelerinin çok büyük bölümünü Ak-parti isteseydi gerçekleştirebilirdi. Ancak sistemi temelden dönüştürmeyi hedeflediklerinden olacak ki yapabileceklerini de yapmak istemediler veya jakobenleri onlara bu sorunları göstermedi veya gösteremedi. Bir ülkede gelir dağılımı adaletini sağlayamadığınız da o ülkede adaletin hiç bir yerde sağlanması söz konusu olmayacaktır. Gelir vergisi sisteminin uygulandığı ülkelerde “gelir dağılımı adaleti sağlanamaz”


Türkiye bugün koalisyonların yeniden başladığı ülke konuma maalesef gelmiştir. Bunun temel sorumlusu Ak-partinin Jakobenleridir. Koalisyonlar yukarıda bahsettiğimiz reformlar üzerinde kurulmalıdır. Kişileri korumak ve kollamak yerine hazinedeki parayı korumak ve kollamakla beraber Türkiyeyi reformlar yaparak yükseltmeyi hedefleyen koalisyon sözleşmelerine ihtiyaç vardır.


Bugün ekonominin seçimlerden dolayı bozulmasının faturası muhalefet partilerinin sırtına yüklenecek ve bir sonraki seçimlerde yeniden büyük bir tokat suratlarında patlayacaktır. Ak-parti de yukarıda bahsettiğimiz noktalarda reformları yapamadıklarını itiraf edecek veya nedenlerini ortaya koyarak yeni bir koalisyonun bu sorunların çözümleri üzerinde olabileceğini deklare etmelidir. Aksi hallerde kazanan tek olacak o da uluslararası Türkiye düşmanları..


Muhalefet aklını başına almalıdır. Türkiyenin eskiye dönmesine müsaade etmeyecek güçleri unutmayınız. Siyaseti bir süreliğine rafa kaldıracak düşünce ve uygulamalara kapı aralamayınız. Yeni Türkiyenin yeni sınırları olacak. Türkiye büyüyecek. Çizgiler bunlardır. Güneydoğuyu Türkiyeden Koparma Girişimlerine Müsaade Edilmeyeceği Bilinmelidir.


Ak-partiye halkın verdiği mesaj “Eksiklerini gör-yeniden hazırlan” mesajıdır.

Ak-Parti ve diğerleri devletin ekonomik kazanımlarını yoketmek için kriz çıkartma lüksünde değiller. Ben şunla şunla koalisyon yapmam demek bu ülkeye yapılacak en büyük “ekonomik ve siyasi” darbe demektir. Herkes herkesle koalisyon yapabilmelidir. Ak-partinin devlet deneyimi ile koalisyona dahil olabileceğini düşünüyor ve diyoruz ki CHP den başka partiyle asla olmamalı ve reformların üzerinden koalisyon olmalıdır. 


Şimdiden söylüyorum jakobenlerin görevleri bitmiş devirleri kapanmıştır. Kendi düşen ağlamamalıdır diyerek kalın sağlıcakla.. 


NOT: Jakoben tiplemesi sadece "Ak-partinin Devrimcileri" mantığıyla makalede işlenmiştir.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3994

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.