Bugün: 30.07.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Seçim Sonuçları Nasıl Okunmalı!.

Seçim Sonuçları Nasıl Okunmalı!.

Sıra Yapılmayan Hizmetlerin İvedilikle Yapılması Olmalı

Türkiye İlkkez Vatandaşla Kavga Ederek Seçime Gidilen Bir Dönem Yaşadı.

Başkan Erdoğan Ülkeyi 17 Yıldır Yönetiyor. Tüm Sorunlar Ötelenerek Bugünlere Gelindi. EYT 1999 da Şartların Getirdiği Sosyal Güvenlik Yasasının Sosyal Ayağındaki Sorunların Giderilemeyişi İle Ortaya Çıkan Önemli Bir Sorun.

EYT lilerin Genel Ekseriyeti 45 Yaşını Geçen Özel Sektör veya İnşaat Sektörü "Sen Yaşlandın Senden Verim Alamıyorum" Diyerek Kapıya Koyduğu İnsanlar. Büyük Şehirlerde Oturanlar Çocuklarına Lise Okutamayarak Çalışmaya Verdiklerini Gördüğümüz Bildiğimiz Bir Gerçek. 17 Yıldır Ülkeyi Yönetenlerin Bu Sorunu Gorememeleri İlginç Olduğu Kadarda Üzücüdür.

Milli Eğitim Bakanlığı Lojmanlarında Sandıklarda CHP Açık Ara Önde Çıkıyorsa, Üst Düzey Bürokratların Oturduğu Çankaya da CHP %73 Oy Alıyorsa Şapkanızı Çıkartıp Düşünmelisiniz. EYT liler Bu Toplumun Zor Geçinenleri. Sandığa Gittiklerinde Genel Ekseriyetinin AKP ye Oy Verdikleri Biliniyor.

Sayın Erdoğan ın 17 Yılda Göremediği Bu Kesim Seçim Öncesi Sonuçları Etkileyeceklerini Ankara ve İstanbulda Miting Yaparak Söylediler. Genelde Cumhur İttifakına Oy Veren Bu Kesim Mitinglerde Söyledikleri Gibi Ankara ve İstanbulda B.Ş. Başkanlığında Cumhur İttifakına Oy Vermemiştir. İlçe Oylarıyla Büyükşehir Oylarını Karsılaştırdığınızda Millet İttifakının İlçe Oylarıyla Büyükşehir Oylarındaki Farkı Görecek ve Burada EYT yi Anlamış Olacaksınız.

Sonuç Bu Kadar Basittir
Mazbata Almadan Kazandım Demekle, Anıtkabir`i Ziyaret Etmek Aynı Oranda Ayıp Olsa Gerek. 

Burada CHP nin Herhangi Bir Başarısı Yok. Sayın Erdoğan ın İnadı CHP ye Hak Etmediģi İki Büyükşehiri Vermistir.

EYT liler e Teşekkür Etmek Lazım. Oy Güçlerini Kullanmışlardır. Sayın Erdoğan ın Yapması Gereken 17 Yıldır Ötelediği Onlarca Sorunu Çözmeye Çalışmak Olmalıdır. Çözmüyorum Demenin Politikadaki Karşılığı Bırakıp Gitmektir. Sen Bırakmazsan Halk Bıraktırır.

Vakit Geçirmeden 10 Maddede Özetlediğimiz Reformları Sosyolojik Kurallara Göre, Yani İnsan Fıtratına Uygun Bilimsel Bir Şekilde Yapınız.

Türkiye 2002 de İhtiyaç Duyduğu Reformlara Bugünde İhtiyaç Duymaktadır.

1) Anayasa Reformunu 
2) TSK ve Savunma Reformunu 
3) Eğitim Reformunu 
4) Gelir Dağılımı ve Ekonomik Sistem Reformunu 
5) Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik Reformunu
6) Adalet Reformunu 
7) Kamu Personel Reformunu 
8) Kamu Yönetimi Reformunu 
9) Tarım ve Hayvancılık Reformunu 
10) TC. nin Din Öğretisi Kur an ı Kerime Endekslenerek Reforme Edilmeli.

Türkiyenin 2002 deki sorunları bugün katlanarak büyümüştür.

Sağlık reformu yeniden revize edilmeli ve HASTALIK TEŞHİS MERKEZ leri kurularak hastanelerin tedavi yerlerine dönüştürülmesi sağlanmalıdır. Hastalıkların modern merkezlerde teşhis edilmesi online sistemlerle lokal merkezlerde verilerin toplanarak ülkenin tamamına bilimsel destek sağlanarak vatandaşlar ÖZEL hastanelerin kıskacından kurtarılmalıdır. Bu merkezler kurulması SGK açıklarını kısa vadede minimize uzun vadede sıfırlayarak hazineye baskısını ortadan kaldıracaktır. EYT Sorununu Çözmeye Yaklaşmayan Hükumet Hastalık Teşhis Merkezlerinin SGK Sistemine Sağlayacağı Avantajla Bu Tür Sorunların Üstesinden rahatlıkla Gelinebilecek.

"Görünen Köy Kılavuz İstemez" Demiş Atalarımız.  Bu Vaziyette Erdoğanın 4.5 Sene İktidarda Kalmanız Söz Konusu Değildir. EYT ile Kavga İstanbul Ankara Başta Olmak Üzere Çok Yerde Seçimleri Kaybettirmiştir.

Sayın Erdoğan Karadenizlidir. Kürt Gibi İnadı Varsa Mertliği de Var. Bir Süre Sonra Hata Yaptığını Ankara ve İstanbulu CHP ye Hatasının Sonucu Gittiğini Söyleyeceğini Bekliyorum.

Seçim Sonuçları Total Olarak Böyle Okunmalı.
EYT Başta Olmak Üzere Sorunların Çözümü Hızlandırılmalı. Ülkeyi Çetelerin Mafyaların Yönetiminden Kurtaracak Adımlar Atılmalı. Komisyonların Kurulların Yönetimine Son Verilerek Vali ve Kaymakamlar Etkin Hale Getirilmeli. KTY Karayolları Taşımacılığı Yönetmeliğinde Trafik Komisyonlarına Verilen Yetki Kaldırılarak Vali ve Kaymakamlar Yetkilendirilerek Vatandaşların Şehirlerarası otobüslerden indi Bindi Zulmü Sona Erdirilmeli..Vesselam..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 737

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.