Bugün: 24.10.2021

Pan İslamizm

Türkiyenin yayınladığı Kuzey Irak ve Kuzey Suriyenin Türkiyenin haritasında gösterilmesi anlaşılan batılı devletlerin psikolojilerini iyice bozmuş.
TÜRKİYE TARİHİ VİRAJI AŞTI

Türkiyenin Ortadoğudaki tek istikra ülkesi olması Ortadoğu halklarının Türkiyenin hamiliğini istemesi nedeniyle Türkiye tek sorun olan sınırların ortadan kaldıırlmasına kadar gelmiş durumda.


Batılıların tüm uğraşları Ortadoğu ile birlikte Türkiyenin huzurunu kaçırarak istikrarsızlaştırmak ve amaçladıkları büyük SİYON imparatorluğu hedeflerine ulaşmaktır. Krtlerin buoyunu görerek bin yılık kardeşleri olan Türklerle beraber hareket etme kararı alması Batıyı yeni Uşaklar üreterek bölgenin huzuruyla Türkiyenin huzurunu kaçırma eylemleri sergilemesi ve bazı aklievvellerin halkı sokağa dökerek bu oyuna çanak tutmaları yetersiz ve geçersiz bir şekilde sonlandırıldı.


Kobaniye saldıranlarla Kobani düşerse çözüm süreci biter diyenlerin beslendikleri kaynakların aynı olduklarını bir kez daha gördük. Bir hafta önce tezkereye hayır oyu verenlerin Türk askeri kobani,ye gitmiyor" diye feryat etmeleri sırıtan bir oyunun kurgulanmasında hesap edilemeyenler bölümü olarak algılanmalıdır.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğanın Marmara Üniversitesinin öğretime açılışında bugün (13.10.2014) yaptığı konuşma gelecek Türkiyesinin psikolojik ve coğrafi sınırları hakkında ip uçları doluydu.


Türkiyenin huzurunu bozmak için birkaç yıl önce sürekli olarak yayınlanan KÜRDİSTAN haritasının yerine Türkiyenin yayınladığı Kuzey Irak ve Kuzey Suriyenin Türkiyenin haritasında gösterilmesi anlaşılan batılı devletlerin psikolojilerini iyice bozmuştur. PKK yi ve beraberindekileri devre dışı bırakarak İŞİD adlı yeni bir örgütle ortadoğudaki hedeflerine ulaşmak istedikleri açıkça ortadadır.


Cumhurbaşkanımızın “milyonlarca dolar değerindeki bombaları atmaları petrol kuyularına sahip olmak içindir” sözü anlaşılması gereken sözlerdendir. Ölenler ve öldürenlerin kendi insanımız olduğu bu coğrafya da dün kendileri yani batılılar insanlarımızı öldürüyor ve tepki topluyorlardı. Şimdi ise oyunu tersine çevirerek mezhep ve düşünce farklılıklarını bahane ederek aynı düşünen insanları birbirlerine öldürterek tepkilerinde bu insanlarda ve bu insanların düşüncelerinde toplanmalarını sağlamaktadırlar.


İran devletinin batının bu istek ve arzularına çanak tutması meselenin bir başka boyutunu oluşturmaktadır.

Türkiye olarak izlenen poltika ortadoğuda düşünce farklılıkları ve etnik farklılıklar gözedilmeden tüm mazlumlara sahip çıkmak ve tüm mazlumların kucaklanması politikası gelecekte bu coğrafyanın tek sahibinin Türkiye olacağının işaretidir.


Iraktaki otorite boşluğundan dolayı varlıklı ailelerin kaçırılarak fidye istenmesi ve öldürülmelerinden dolayı yüzlerce Basralı ailenin tercihlerinin Türkiye olması Türkiyenin bölgedeki varlık gücünün ne derece önemli olduğunun delilleridir. Basralı aileler normal olarak Şİİ ailelerdir. Bu ailelerin İran ı tercih etmemeleri aslında bölgede mezhepler üstü islam anlayışının temellerinin atılmış olduğununda göstergesidir.


Konuştuğumuz Basralı ailelerin mezhepsel ayrılıklardan kaçtıklarını mezheplerin olmamaıs gerektiğini söylemelerine rağmen Şİİ kültürü yaşadıklarını da beklirtmeliyim.


Cennet mekan Abdulhamit han ın uygulamaya koyduğu PANİSLAMİZM hareketine yeniden ve daha güçlü bir şekilde ihtiyacımız var. Müslümanlar hayatı DİN olarak kabul edip imtihan kuralalrının ve psikolojik eğitimilerinin Rehberi olan vahye sahip olarak aradaki tüm kültürleri zenginlik olarak görüp hayatın sahibine yönelmeleri gerekmektedir.


Cumhurbaşkanımızın Maramara Üniversitesi öğretim yılı açılışındaki konuşmasındanda anlaşılacağı gibi Türkiye ortadoğudaki coğrafi sınırları kalrdırmış ve ortadoğunun tek devleti olmuştur. Geriye kalan mevcudun ilanıdır.


Tüm ortadoğunun ve İslam aleminin kurtuluşu Türkiyenin yeni coğrafi sınırlarını açıklamasıyla mümkün olabilecektir.


Ölende öldürende kardeş ölenide öldürenide azmettiren ise batılı hainlerdir.


Yeniden düşünmek ve yeniden dirilmek dileğiyle..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2417

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.