Bugün: 28.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Ortadoğu Perçeminin Figüranları!.

Ortadoğu Perçeminin Figüranları!.

Enam Suresi 65 okuyalım lütfen

Ortadoğu Perçemi

Yıl 1979 du Dünya sahnesine İran İslam Devrimi adı kazınıyordu.  Müslüman alemi şaşkındı. ABD ye Rağmen İranda devrim mi olmuştu. Herkes inanmıştı. İslam siyaset sahnesine çıkıyordu. Kitaplar yazılmaya başlandı. İran araştırılıyordu. Uzun yıllar devrim gelmez deniliyordu da nasıl oldu hemen geldi. Uluslararası medya Yahudilerin elindeydi. Çok geçmeden İran devrimine taraftar oluşturulmaya başlandı. Uluslararası  Yahudi medyası adeta İranın reklamını yapıyordu. İranın başkentinde Amerikan konsolosluğu işgal edilerek İrana taraftar toplanmaya çalışılıyordu. Amerika İran a saldırmış ama KUM fırtınasını aşamamıştı söylentileri İran devriminin  Allah tarafından desteklendiğini ima ediyordu.


Müslüman alemi şaşkınlığından olsa ki İranı bağrına basıyor ve İran için ölmeye hazır kitleler oluşturuluyordu. Komşu olmamız hasebiyle Türkiyede İran sermayeli şirketler yayınevleri kuruluyor ve İran a seferler düzenleniyordu. Türkiyeli Müslümanlar adeta suya susamışcasına İrana susamış gibi koşuyorlardı İran memleketine.. Çok geçmeden niyetleri ve hedeflerinin gerçekleştiğini gören senaryonistler işlerine devam ediyorlardı. Amerika karşıtlığı pirim yapacak ve İran Müslüman aleminde taraftar toplayacaktı. Ehl-i sünnet ve Ehl-i Şia nın karşı karşıya gelebilmesi için Ehl-i Şia nın taraftarları çoğaltılmalıydı. Senaryo kurgulandığı gibi devam etmekteydi. Yaklaşık 30 yıl geçmişti ki İranın Cumhurbaşkanı ağzından kaçırmıştı. Bel kide rol icabı söylemek zorundaydı. Amerikaya Afganistanda İsraile Gazze de İstihbarat yardımında bulunduklarını söylüyordu. Hemen peşinden Yahudilerle toplantı resimleri yayınlanıyordu. Müslüman alemi yine şaşkındı..


Meğersem Müslüman alemindeki İran sempatizanlığı buraya kadar olmalıydı. Dengeler korunacak ve Ehl-i Sünnet ile Ehl-i Şia iki sapkın düşünce karşı karşıya gelecekti. Dengeli olmalıydılar ki uzun yıllar birbirleriyle savaşıp birbirlerininin enerjilerini bitirmeliydiler. Tıpkı İran Irak savaşı gibi. Irakın silahlarını Amerika veriyor İranın Askeri altyapısını İsrail revize ediyordu.


Amerika Irakı işgal ediyor ve Irakı İrana emanet ediyordu. Müslüman alemi hala daha kafasını kumdan çıkaramamıştı. Plan ve projeler gizli değil aşikare yapılıyordu. Wikilies belgeleri adında Mossad ve CIA nın günlük notları yayınlanıyor sonrasında coğrafyalar değiştiriliyordu. Milyonlarca insan ölüyor milyonlarca insan sakat kalıyor milyonlarca insan göç etmek zorunda kalıyordu. Ancak Müslüman!.. İran ın keyfi yerindeydi.


Savaş Arenası Aranıyordu

Azerbaycan Türkiye veya Suriye savaşılan yer olacaktı. Irak ın İran a teslim edildiğini düşündüğümüz de savaşılacak üç yerde İran a komşu olacaktı.. Türkiye kıvranıyor ve Suriyede bir savaş olmasın diye çırpınıyor ve Suriye ile İran arasında mekik dokuyordu. Ancak İran Nuh diyor peygamber demiyordu. Çünkü Büyük Şeytanlar (ABD ve İran)  senaryoyu oynuyorlardı. Suriye savaş arenasına dönüştürülüyor ve uluslararası güçlerin paydaşları birbirlerine karşı savaşıyor ama ölenler hep bu bölgenin garip gurebası fakir fukarası oluyordu. Amerika savaşıyor, İngilizler savaşıyor, Almanlar savaşıyor, Fransızlar savaşıyor ama ölenler Müslümanlar oluyordu. Bir ara Sevgili Esadları yok olma noktasına geliyor hemen Rusyayı çağırarak Esadı korumaya alıyorlardı. Envai çeşit silahlar Müslümanların üzerinde deneniyordu.


Ehl-i Şianın Hizbullahı varsa Ehl-i Sünnetinde yenilenerek sahneye çıkartılan IŞİD i olmalıydı. Senaryo kurgulandığı gibi devam etmektedir. Hizbullah ne hikmetse İsraile 36 senedir hırlamaktan öteye gidemiyor netice itibariyle çıktıkları kutlu yolun sonuna geliyorlardı. Hizbullahtılar Hizbul Esad oldular. Bu yolun sonu demekti. Batılılar Türkiyeyi Suriye üzerinden deviremeyeceklerini anlamış olacaklar ki suriye eskiden olduğu gibi baas rejimi ile yoluna devam edecek projelerini taraflara kabul ettirmeye çalışıyorlar. Hizbul Esad bitecek İsrail ile İranın kardeşliği pekişecektir. Nereden nereye gelindi..Senaryo sana ait değilse kutlu yolun sonunda PUTLU yola girerek zalimlerle birlikte hareket edeceğinizi bilemezsiniz..İranda İslam devrimi ama Suriye de BAAS nede hoş seda dimi.. Müttefiklerinin ortak adı "Büyük Şeytan" mış. İster Amerika dersiniz isterse İran ne fark eder ki..Humeyniyi Tahrana Taşıyan Uçağın yarısı CIA elemanı olduğuna göre...36 Yıldır kandırılan Müslüman alemi..


Müslümanlar "benim oğlum bina okur döner döner yine okur" misali kısır okumalara devam edecek ve sistem üretmekten ziyade tartışma üreteceklerdir. Ehl-i Sünnet kendi içerisinde Ehl-i Kur anla/Vahiyle savaşacak olan yine Müslüman alemine olacak..


Ezcümle Müslüman alemi Ehl-i Sünnet ve Ehl-i Şia sapkınlığından kurtulmalıdır. Vahyin ışığında Hz. Muhammedin Medine  de Kurduğu Devletin Bileşenleri Baz Alınarak İnsanlığa yeni bir sistem önerilmelidir. Aksi Halde senaryolar devam edecek ölen figüranlar Müslümanlardan seçilecektir. Vesselam..

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2128

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.