Bugün: 28.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Müftüyü Kurtlar Mı? Yedi!.

Müftüyü Kurtlar Mı? Yedi!.

Kurtlar Vadisi; KOZLU

Siz Neymişsiniz Başkanlar!.. 

Zonguldak ilinin yanıbaşında ilçe olan Kozluda neler oluyor.

Kozlu; Üç Tarafı Dağlarla Bir Tarafı Denizle Çevrili Olan Bir Vadi.

Habercilik gereği Yerel gazeteleri tarar ve onlarda kamu yararı gördüğümüz genele taşınabilecek haberleri haber olarak veya makalemizde sorun olarak işleriz. Bu sadece bizlerin yaptığı bir iş değil. Haberciler genelde böyle çalışırlar.


Aylardır Karaelmasın merkezlerinden birisi olan Kozludan kötü kokular geliyordu. Bizde manşetimizde iki kez bu kokulara değindik. Ancak Batı karadeniz Haber Gazetesinde Tansel KARDEŞ in (Şımal Yıldızı) köşesinde yazılanlar konuyu irdelememiz gerektiği izlenimi oluşturdu.


Efendim Kozlunun Müftüsüne yapılanları bir süredir Zonguldak yerel basınından takip ediyorduk. Tansel beyin yazdıkları ve elindeki bilgi ve belgelere dayanarak ima ettikleri doğru ise Kozlu Belediye Başkanı ile AKP Kozlu İlçe Başkanı derhal istifa etmeliler. Bu istifaların yeterli olacağını düşünmüyoruz. Ak-Parti il başkanınında istifa etmesi gerektiği kanaatindeyim. Bu istifalar yeterlimi.. Hayır değil.. Zonguldak Kamu yönetimi yani Vali İl Müftüsü ve Kozlu Kaymakamının da enazından tayin istemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Yeterlimi..Hayır yeterli değil..Bahsi geçen imamlarında tayin istemeleri gerekir diye düşünüyoruz.


Muhtemeldir ki  Kozlu önümüzdeki günlerde Türkiye gündemine oturacak ve istifa etmesi gerekenler mecburi istifa edeceklerdir.


Müftü Bey Geçimsiz Bir Kişilik Mi?

Anlatılanlara göre Müftü bey birilerinin yasal olamayan geçimlerine engel olduğu için geçimsiz birisi ilan edilmiş. Kozluyu yöntenlerin 1968 i yaşadıklarını düşünüyoruz. Zira 2018 de yaşasaydılar tüm bu işleri yapabilmeleri mümkün değildi. Neredeyse yatak odalarının takibinin yapıldığı bir dönemde birilerini susturarak ibadet yeri için ayrılan arsalara el koymak, camileri yıkarak birilerine rant sağlamak olası işler değildir. Cumhurbaşkanımızın Cami ve Külliyelere nasıl bir sevda beslediğini bilmeyecek kadar tarihin derinliklerinde gözleri kör kulakları tıkalı yaşayacakları düşünülemez. Belli ki Müftü bey Kozlunun cami ihtiyacını biliyor ve heyecanını Kozluya Külliyeli eserler bırakmak için harcamak istiyordu.


Tansel beyin dediklerine göre, Müftü bey akıllansın diye önce geçici göreve gönderilmiş akıllanmadığı içinse sürgün edilmiş. Müftü beye Diyanet işleri başkanlığı başta olmak üzere Zonguldak ve Kozlu Ak-Parti yönetimleri tarafından onure edilerek İl Müftüsü yapılmalıydı. Bildiğimiz kadarıyla Kozluda cami yok denecek kadar az. Yani ihtiyaca cevap vermiyorlar. Müftü bey hem kurumunun hemde Ak-parti iktidarının halka hizmet parolasını en üst seviyelere taşımak için büyük bir mücadeleye giriştiği anlaşılıyor. Böyle bir Kamu yöneticisi özellikle bu devirde bulmak oldukça zordur. Kendi kurumunun sorumluluğunu bilerek aşk ve heyecanını hizmet olarak yansıtmayı düşünen bir kişinin en üst seviyelere taşınması vicdani bir görev olması gerekirken kendi kurumu tarafından sürgün edilmesi Diyaneti de zor durumda bırakacaktır. Müftüsünü koruyamayanların millete hizmet etmeleri düşünülebilir mi?. Her şey ortada değil mi? Belli ki Müftü bey, kurtlardan “vadi”sini korumaya çalışırken başına gelmeyen kalmamış.


Zonguldak yerel basınındaki haberlerin ve haberlere konu olan bilgi ve belgelerin çok sayıda habercinin aylardır takibindeki bilgi ve belgelerle benzer bilgi ve belgeler olduğu kanaatindeyiz.


Mızrak Çuvala Sığmıyor..

Özet olarak son söz söylemek gerekirse şunu söyleyeyim ki; Kozlu belediye başkanı, AKP Kozlu İlçe başkanı ve AKP  Zonguldak il başkanı eğer Cumhurbaşkanımızı azıcık düşünüyorlarsa, eğer 2019 Mart ve Kasım seçimlerini  azıcık düşünüyorlarsa derhal gereğini yapmalı ve istifa etmeliler. Aksi halde üst düzey bir soruşturmanın pençesinden kurtulamayacaklardır. Bu soruşturmanın yapılmayacağını düşünmek bu saatten sonra safdillik olur.Vesselam

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1547

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.