Bugün: 24.10.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Kur an Müslümanlığı Sapıklığı!.

Kur an Müslümanlığı Sapıklığı!.

Onlara, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın!” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edici kimseleriz” derler. Bakara 11

Kur an Müslümanlığı Sapıklığı
Tarih tekerrür ederse musibet bir işe yaramamış demektir.
15 Temmuzda Türkiye tarihinin kurtuluş savaşından sonraki en büyük operasyonuyla karşılaştı. Bu operasyonun altyapısı yıllar öncesine dayanması bir yana süreç içerisinde ortaya çıkan engeller içinde üst akılın projeleri hemen gelmekteydi.

Osmanlı İmparatorluğu son dönemlerde II.Abdulhamid`in Padişahlığı döneminde Ümmet bilincinin Kur an ı hayat tarzı haline getirmekten geçtiğini ve Müslümanların kurtuluşunun sadece ve sadece İslam Birliği ile olabileceğinden hareketle mezhep ve meşreplerin dışında bir üst bilincin hakim olmasına çalışıyordu. Ancak o dönemde de Abdulhamid`in karşısına çıkarttıkları isimler yine içimizdeki Ehl-i Sünnetçiler oluyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğanın İran ziyaretinden dönerken uçakta verdiği ve sonraları da sürekli tekrarladığı “Benim Dinim ne Ehl-i Sünnet ne Ehl-i Şiadır. Benim Dinim İslamdır” Sözünden sonra planlar peşpeşe gelmeye başlıyor ve Pensilvanya ALAMUT sarayındaki zat adeta ANAHTAR olabilecek cümleyi kuruyordu.

“Kur an Müslümanlığı Sapıklığı”
Bu cümle anahtar söz olarak alınıyor ve Erdoğanın fikren ve zikren beslendiği Müslümanlara servise edilerek Erdoğanın bu cümlesine karşı Ehl-i sünneti korumak faaliyetleri “Diriliş” adıyla başlatılıyordu. Allı şallı İlahiyatçılar artık sokaklara çıkacağız ve Kur an Müslümanlığı Sapıklığı ile savaşacağız diye beyanatlar veriyorlardı. Hatta 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra IŞİD EL-NUSRA-EL-KAİDE Gibi Örgütlere Lojistik sağlayan bazı selefiyyun ile Uluslararası Türkiye düşmanalrııyla iş tutan abzı kişiler darbenin faturasını Ehl-i Kuran a kesmeye kalkıştılar.

Diyanetten Atak
Bu faaliyetlere Diyanet personeli katkı sağlamak için olağanüstü gayret sarfediyordu. Sözde Müftüler, Sözde Vaizler, Sözde İmam ve Hatipler, Kur an Ehline Saldırarak Kur an ı Kerimi Cezalandırıyorlardı. Aman Kur an a Yaklaşmayın O Bir Sapıklıktır diyerek Kur an ı Kerimi Hayatlarının Rehberi Haline Getirenlere Olmadık İftiralar Atılmaktaydı.. Bu Müftü ve Vaizler maalesef halen görev başındalar. Bilmiyorum ama belki de Diyanet ile birlikte Tövbe etmişlerdir. Geçen hafta okunan hutbeye bakılırsa (Tevbe suresi31) Diyanette tövbe etmiş gibi.

Bu ekiplerin uzun yıllardan beri Kur an ı kerimin açıklamaları olan meallere karşı tepkilerini biliyorduk. Hatta bazen meal okumanın bile yanlış olduğunu söyledikleri kulağımıza geliyordu. Yıllarını dava dediği yolda harcamış bir hanımefendi, kur an ın Türkçe açıklamalarının yakılmasını bile istemişti. Hemde öyle uzak bir zamanda değil. 15 temmuzda Anladınız mı Kur an ı Kerim Meallerine Karşı Beslenen Düşmanlığı.

Eğer Bu Millet "RİSALALER" Adındaki ne idüğü belirsiz kitaplar yerine Allah cc tan gelen vahyi kur an ı kerimin mealini okumuş olsaydılar 15 Temmuz Hainliğini Yapacak Eleman Bulamayacaklardı. Elbetteki kelime kök haznesi oldukça fazla olan Arapçanın Kelime kök haznesi oldukça az olan Türkçe ile tam olarak açıklanamayacağı bilinen bir gerçektir. Ancak yaratıcı son elçisini gönderdiği için son elçisinin getirdiği vahyin tüm insanlık için rahmet kaynağı olduğunu vahyinde beyan etmektedir. Tek mesele onu okumak, incelemek ve anlamaya çalışmaktır.

Meal Düşmanlığı Neden mi
İnsani özellikleriyle kişiler hata yapabilir ve günah kavramı içerisindekileri açık veya gizli işleyebilirler. Bunların toplumsallığı yoksa kişilerle Allah cc arasındaki bir meseleye dönüşür ve kişi Allah cc sığınarak affına ister. Ancak toplumsal sorumluluk içerisindeki hiç bir suç Allah cc affıyla bitmez. Çünkü orada kul hakkı oluşur. Bu pencereden baktığımızda kur an mealleri kişilikleri Allah cc a karşı ve topluma karşı eğitir. Meal Okuyan Bir İnsan; Kişilerin Yatak Odalarından Çekim Yaparak o kişileri şantajlamaz. Meal Okuyanlar, Hiç Kimseyi Dinleyemez sırlarını hiç kimseye aktaramaz. Meal okuyanlar, halkın vergileriyle alınan silahları halkın üzerine boşaltmazlar. Meal okuyanlar Ülkesiyle bütünleştikleri için ülkesinin hiç bir kurumuna bombalamaz ve sabotaj yapmazlar. Meal okuyanlar, fitne/fesat ve bozgunculuğun Allah katında en büyük suç olduğunu bildikleri için kamu otoritesine karşı savaş durumuna geçmezler. Meal okuyanlar, başkalarının haklarını gasp ederek kamuya yerleşip kötülükleri davet etmek için pusuda beklemezler. Meal okuyanlar başkalarının canını malını ve namusunu kendi canları, malları ve namusları gibi bilir ve korurlar. Meal okuyanlar ilk olarak Allah cc a hesap vermeyi düşündükleri için toplumsal hukukun toplumsal değerlerin ve devleti oluşturan otoritenin zaafa uğramasına çalışmazlar.

Kur an ı Kerimi Hayatının Rehberi Haline Getiren Kur an Ehli
Din terimini vahiyden (Tüm canlıların hayatlarına egemen olan evrensel sisteme din/islam) anlayarak Rivayetlerin getirdiği din terimine inanmazlar.

Ümmet düşüncesini Vahiyde ( Kendi ırkından, kendi nesebinden, kendi kültüründen olmayan, kendisi gibi düşünmeyenlerin HAK ve HUKUKU nu kendi hak ve hukuku olarak gören düşüncenin Ümmet düşüncesi olduğunu) öğrendikleri için ötekileştirme yapmayarak toplumun tüm fertlerin eşit muamelede bulunurlar.

Tarih boyunca tüm fesatçılar HAK İle mücadelelerini mutlaka bir kılıfa sokmuşlardır.

Onlara, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın!” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edici kimseleriz” derler. Bakara 11

Şimdi anlayabildiniz mi neden meal düşmanlığı neden Kuran Müslümanlığı sapıklığı projelerini.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2654

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.