Bugün: 28.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Kudüs ve Müslümanları Okumak!.

Kudüs ve Müslümanları Okumak!.

Dün; Filistin, Irak, Suriye Bugün; Kudüs, Arakan, Yemen. Sen Sen Olmayınca Sana Yaratıcının Yardımı Gelmeyecektir

İnsanlık Alemi binlerce hatta milyonlarca yıl yozlaşmadan Allah cc ın kendisini kodladığı şekilde yaratıcıya kul ve köle olarak hayatlarını sürdürmüşlerdir. Ancak binlerce yıl önce yozlaşarak yaratıcıya ortaklar koşmaya ve onlara itaat ve ibadet etmeye başladıklarını kur an ı kerimin tarih yorumundan anlamaktayız.


Yozlaşmaların giderilmesi ve tekrar yaratıldığı fıtrat sistemine dönmesi için insan neslinden Adem AS bir imtihan neticesinde Elçi seçilerek ona vahyedilen fıtrat bilgileri ışığında yeniden yaratıcıya tapmaları istenmiştir. belli ki bu yozlaşma Arapyarımdasından başlamış sonraları Asya ve Anadoluya kadar ilerlemiştir. kur na ı kerimde ad ve hayatlarından bahsedilen elçilerin yaşadıkları coğrafya yukarıda bahsettiğim coğrafya olmuştur. Oysa ilk insanlık aynı anda dünyanın her yerinde kadın ve erkek olarak sayısını Allah cc ın bildiği kadar çok yaratılmıştır. (Nisa 1)


Bugün geldiğimiz nokta yozlaşmalar sonucu Allahtan başkasına tapınılan dönemleri anımsatmaktadır. Yaratıcı kur an ı keriminde yozlaşmalara dikkat çekerek eski milletlerin hallerinden bahsetmektedir. Bir toplumun ferdleri kendilerini değiştirmedikçe Allah o toplumu değiştirmeyeceğini Kur an ı keriminde ilan etmektedir. (Rad 11) Bugün müslüman alemi kur an ı kerim vahyini bırakarak ne idüğü bellli olmayan hadislere göre hayatlarını yaşamaktadır. Dolayısıyla Allah cc ile birlikte ve Allah cc tanda ağır bir tonla Hz. Muhammed Rab ve  İlah (Tevbe 31) konumuna getirilmiş durumda. böyle bir toplumun iflah olmayan yıkılmaları yaşamasından daha doğal bir şey olamaz. Bu sahte inanç sistemi ilimime ve bilime karşı duruş sergilediğinden Fatalizme (Mutlak Kadercilik) iman ettikleri için İlim ve Bilimsiz olarak güçsüz duruma düşmüş ve dış güçlerin maşaları haline gelmişlerdir.


Ehl-i sünnet Ehl-i Şia Selefilik Vehhabilik gibi ayrıştırıcı faktörlerin tipik özellikleri Allah ile birlikte başka Rab ve ilah edinmeleridir. Ehl-i Sünnet ve Ehl-i Şia cılık Birisi Allah ile birlikte Hz. Muhammedi Rab ve İlah Edinirken diğeri Allah ile birlikte Hz. Ali yi  İlah edinmektedir. Her iki ekolde Helal ve Haram koyucu olarak Allah ile birlikte başkalarını görmekteler. Tasavvuf inancıda her iki ekolün süs bitkisi konumundadır. Selefilik Suudi Vehhabiliği Ehl-i Şia ve Ehl-i Sünnet vahyi kur an a göre Müslüman kabul edilmezler.

 

Selefilik ve vehhabilik ise aralarında nüasnlar olan iki sapık fırkadır. Vehhabilikte Hz. Muhammed İlah olmamakla birlikte helal ve haram koyucu kabul edilmektedir. Bu baağlamda Suudi vehhabiliğinin Muhammed Bin Abudul Vehhab ile uzaktan yakından ilişkisi bulunmamaktadır. Muhammed Bin Abdulvehhab "Allah Ondan Razı Olsun" Mısırdaki ihvan hareketi Muhammed Bin Abdulvehhabın ekolüne daha uygun bir yapıdır. Suudiler Mısırdaki ihvan hareketini dışlayarak Yahudi Sisi yanında yeralmaktalar. Tüm bunlar gösteriyor ki Suudi vehhabiliği ile Selefilik aynı ekol ve aynı spastiklere sahiplerdir. 


İngilterenin Manchester şehrinde dünyanın en büyük Molla Yetiştirme külliyesi selefi mollalar yetiştirmektedir. Selefiler uluslararası güçler tarafından en kolay kullanılabilen zavallılığa sahiplerdir. Ondan dolayıdır ki İngiliz selefiliği ile Suudi vehhabi/selefiliği kullanılma noktasında en iyilerdir. El-kaide IŞİD BOKO HARAM El-Şebab örgütlerinin temel ekseni selefiliktir.

 

Selefiliğin fıkıh anlayışı Ehl-i Sünnet ve Ehl-i Şianın Fıkıh anlayışıyla aynıdır. Her İkisinin Fıkıh anlayışının temeli hadislerdir.  IŞİD Egemenlik kurduğu Kuzey Suriye ve Kuzey Irakta Ehl-i Sünnet Fıkhını uygulaması aslında herşeyin bir kurgu olduğununda ispatıdır.


Bugün Kudüs için yakılan ağıtlar aslında Müslümanların Olması gerektiği halde olmayan İnançları için yakılmakta. Allah cc ı kur an ı kerimde Allah ile birlikte başka Rabler ve İlahlar edinmeyi yasaklamıştır. Kim Allahın dininde ortaklara inanırsa Allah o toplumu felaha eriştirmez. Bugün Müslüman Alemi Tam Bu Noktada Enam Suresi 65. Ayeti Yaşamaktadır.


Müslümanlar, Mezhepleri Meşrepleri Hadisleri Mehdileri Hayatlarından Çıkartıp Yazılı Vahiy Olan Kur an ı kerimi Kevni Vahiyleri ve İnsanın hayatındaki tüm canlı ve cansız vahiyleri (bitki ve hayvanlar) okumalı ve hayatına tatbik etmeli. Tarihin En büyük HURAFESİ Olan Miraç a İnanacak ve sonra da Allahım bize yardım et diyeceksin. Allah cc ın elçisini Herşeyden münezzeh olanın yanına uçuracak sonra Allahım Mesci-di- Aksa ve Kudüs için bize yardım et diyeceksin. Önce Allah cc nasıl iman edileceğini öğrenmeli ve sonra da Allahın yardımını arkana alarak hareketlere başlamalısın. İki milyar Müslümanın dünya sistemi yok ama peygamberlerini Allahın yanına uçurma maharetleri var. Allah cc a ait işlevselleri Hz. Muhammede yükleyip Allah cc tan yardım istemek Kur an ı kerime göre şirktir. Allah cc a ait olanla Resulüne ait olanı bilmeden ve Vahyi kur an çizgisinde iman etmeden Allah cc ın yardımının geleceğine inanıyorsanız yanılıyorsunuz.


Hz. Muhammede Kitap ve Hikmet/Hükumet Verildiği Vahyi Kur an da bildirildiği halde Müslümanların Siyasi Ekonomik Askeri sistemleri olmadığı gibi Kamu Hukuku Aile Hukuku Veraset Hukuku ve Ticaret Hukuk sistemleri de yok. Hz. Muhammedin Uygulaması Kur an ın önderliğinde geliştirilen uygulama olduğu için Vahyi Kur an da olmayan Hapislik cezası ve hapishane yoktur. Hz. Muhammed Adaleti adli yargıda değil Gelir dağılımında sağlamıştı.


Son söz Yapılacak Tek İş Allah cc ın dininde Allahtan başka Rabler İlahlar Edinmemek ve Hz. Muhammedin Medine Yönetimini Güncelleyerek Allah cc ın Yardımına Sahip Olmaktır. Aksi Halde Müslümanım diyen bu kitle ölmeye ve öldürülmeye mahkum kitle olarak sittin sene devam edecektir. Vesselam..

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1326

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.