Bugün: 21.09.2021

Koalisyon Neden Mi Olmaz!..

Koalisyon protokolü ile AKP ve Erdoğanı Paketlemek İstiyorlar..

CHP ve MHP Koalisyon Şartlarının tahlili..........................................................................................

MHP nin Şartları

-Çözüm süreci sona ermelidir.

 

Tahlil: Hiç bir şekilde Kürtlerle bir arada yaşamak kabul edilmeyecek ve gerekirse KÜRTLER topluca imha edilecektir. Çanakkaledeki Kürtler Kürt kabul edilmeyecekler..

 

-Erdoğan anayasaya eksiksiz uymalıdır. Siyasette rol kapmak için uğraşmamalıdır. Çankaya`ya dönmelidir..

 

Tahlil: CHP dede böyle bir madde var..Cumhurbaşkanı Erdoğan YOK Sayılacak Maddesi...

Oysa Cumhurbaşkanının yetkilerini düzenleyen Anayasa Maddelerini AKP yapmadı..Cumhurbaşkanına yetkilerini kullanma-yetkisiz ol demektir bu madde..Paralelciler bu madde ile Cumhurbaşkanının Yetkilerinin kısıtlanmasını istemektedirler. Çankaya Köşküne Dönmelidir diyor..Türkiyeyi Kuran İngiliz Zihniyeti Türkiyeye Devlet olarak rol biçmemiş ki Saray Yerine KÖŞK ten yönetileceksin demiş..MHP de İngilizlerin Bu Rolünü Üstlenen Misyonu Uygulattırmak İstemektedir. Devletler Saraylardan Kabileler KÖŞK lerden Yönetilir Ey MHP...

 

-Yüce Divan ve yolsuzluk soruşturmaları tekrar açılmalıdır.


Tahlil: 17-25 Aralık Soruşturmaları Darbe değilde Yolsuzluk Olarak Alınmalıdır. Benzeri Bir Maddede CHP nin 14 . maddesidir. Bu madde Koalisyon Protokolüne Girdiğinde PARALEL ÇETE Devlet, AKP ve Cumhurbaşkanı Paketlenmiş olur.  Koalisyona ve Koalisyon protokolüne Bu Madde Yazıldığında Uluslararası Türkiye Düşmanlarının Tek Hedefi Olan Cumhurbaşkanı Yolsuzluk tartışmalarının içerisine çekilerek Cumhurbaşkanı üzerinden Ak-parti yıpratılacak ve Hükumet yıkılarak Erken Genel Seçimlere Gidilip Aynen 1991 de ANAP ın Yaşadığı neticeyi yaşatmış olacaklardır. Seçimlere Türkiyenin yumuşak karnı olan YOLSUZLUK Atmosferinde Gitmeyi Planladıkları İçin AKP ve Beraberinde Cumhurbaşkanı en geç 2016 Mart Aylarında Paketlenmiş Olur.

 

CHP nin Koalisyon Şartları

1- HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ SAĞLANACAK Can ve mal güvenliğimizi güvence altına alacak hukukun üstünlüğüne dayalı bir hukuk sistemi asla göz ardı edilmemeli. Uygar dünyanın bir parçası olacaksak bu alanda bütün tahribatları yok etmeliyiz ve yeniden inşa etmeliyiz. Vatandaş can ve mal güvenliğini hukukun üstünlüğü kavramı içinde sokakta da hissedecek, çalışırken de hissedecek.

 

Tahlil: Ak-Parti Hukukun Üstünlüğünü Tahrif Etti.. Bunu Yeniden Kurgulamalıyız. PKK ve Yandaşlarının Sokak Eylemlerine Karışılmamalıdır. Onlar "alnı Öpülesi" Gezicilerdir gibidirler..

 

2- PARLAMENTER REJİM GÜÇLENDİRİLECEK

12 Eylül darbe yasalarının tamamen değişmesi, yüzde 10 seçim barajı, YÖK belası, bunların tamamının 21.yüzyılın Türkiyesi’nde olmaması lazım. 12 Eylül darbe hukukunu değiştirmek şu anlama geliyor. Parlamenter rejimimizi güçlendirmek anlamına geliyor. Yani yasama ve yargı yürütmenin arka bahçesi olmayacak. Sağlıklı ve tutarlı bir denge mekanizması oluşturmak zorundayız. Siyasi partiler yasasını değiştirmek, lider sultasını ortadan kaldırmak zorundayız. 200 yıllık bir parlamenter sistemi daha güçlü hale getiriyoruz. Güçler ayrılığı ilkesini eğer gerçekten yerli yerine oturtabilirsek demokrasimiz daha da güçlenmiş olacaktır.

 

Tahli,l: Başkanlık Sistemine Karşın PARLAMENTER sistem güçlendirilerek bir daha Başkanlık sistemi isteyenler İdam edilecekler...

 

3- SİYASİ AHLAK YASASI ÇIKARILACAK

Siyasetin ne kadar kirlendiğini sokaktaki vatandaş da biliyor. Siyasette kirlilik devam etsin demeyeceğiz, diyemeyiz. Kesinlikle siyasi ahlak yasası çıkmalı, siyaset kirlilikten arınmalı. Siyaset zenginleşme aracı olmamalıdır. Siyaset köşeyi dönme aracı olmamalıdır. Siyasi ahlak yasasının kesinlikle çıkması lazım. Siyasetin etik kurallarının belirlenmesi lazım.

 

Tahlil: 12 Yılda 28 kez değişen "kamu ihale yasası" hakkında tek eleştirisi olmayan CHP siyaseti zenginlik aracı olmaktan çıkartacak mış..REZİ-L-DANS lar ne olacak ki..1. ve 2. İktisat Kongrelerinde alınan "Türkiye Cumhuriyeti Kendi Zenginlerini Oluşturur" maddesini iptal mi edecek..Bizzat Atatürkün başkanlık ettiği iki kongrede bu karar alınmıştır..Ancak belki de Bahçelinin "şerefsiz" sözüne karşı bir önlem olabilir..

 

4- GÜÇLÜ SOSYAL DEVLET SAĞLANACAK

17 milyon yoksulun olduğu bir Türkiye’ye hiç kimse güçlü devlet diyemez. Güçlü sosyal devletin olması için ilkelerimizi de belirledik. Emekliye Ramazan bayramında, kurban bayramında iki maaş ikramiye verilecek. Çiftçi için mazot 1,5 lira olacak. Taşeron sistemi kaldırılacak.Asgari ücret bin 500 lira olacak.

 

Tahlil: Bu maddenin doğru sağlaması olup olmadığına baktım..Olsaydı banko katılacaktım.. Doğru sağlaması demek bu parayı nereden bulacağını açıklaması demektir. Hazine gibi bir cevap Türkiyeyi Batıracağım anlamına gelmektedir. Ancak bu maddenin doğru sağlaması yok değil..TSK da yapacağınız Reformla 30 Milyar TL yi hazineye bırakabilirsiniz. Sağlık Reformunun son ayağı olan HASTALIK TEŞHİS MERKEZLERİ reformu ile de 25 Milyar TL hazineye kalabilir. Geri kalan 20 milayr TL yi de başka bir reform olan Vergi Reformu ile halledersiniz..Vergiyi gelirden değil SERVETTEN aldığınızda toplanan vergi oranı % 80 lerde kalmaz % 100 lere varır.. Ayrıca Asgari ücret ve Emeklilerin alt sınırı TÜİK Yıllık Raporu doğrultusunda AÇLIK sınırı ile sınırlandırılmalıdır.. CHP nin şartlarında bu paralar hazineden finanse edildiği için en fazla iki yıl sonra Türkiye İMF nin kapısına gider..

 

5- CUMHURBAŞKANI SINIRINA ÇEKİLMELİ

Cumhurbaşkanı kesinlikle anayasal sınırları içine çekilmelidir. O makam her şeye maydanoz olan bir makam değildir. Her konuda görüş beyan eden bir makam değildir. O makamın özel bir ayrıcalığı vardır. Az konuşur, öz konuşur. Koalisyon görüşmelerinin devam ettiği bu süreçte kendisinin birinci aktör olarak ortaya çıkması asla kabul edilemez. Koalisyon görüşme-lerini yapacak kişi Sayın Cumhurbaşkanı’nın yetki vereceği kişidir. Bizimle ne görüşülecek? Niçin koalisyon yapmıyorsunuz mu diyecek? Koalisyon görüşmelerinin öyle gizli kapaklı ortamlarda olması da çok şık değildir. Arka kapı diplomasisine evet ama gizli kapaklı birbirilerimizi ikna edelim. Hayır bunlara bizim kapımız kapalı.

 

Tahlil: Cumhurbaşkanının yetkilerini AKP hükumetleri belirlemedi.. Yetkilerini Kullanır kimsede karışamaz..Paralelciler bu madde ile Cumhurbaşkanının Yetkilerinin kısıtlanmasını istemektedirler.

 

6- ÖRTÜLÜ ÖDENEK BAŞBAKANA AİT

Örtülü ödeneği başbakan kullanır. Örtülü ödenek başbakanın namusuna havale edilen bir paradır. İki kişi örtülü ödeneği kullanamaz. İki kişi örtülü ödeneği kullanıyorsa devlette iki başlılık var demektir. Başbakandan gizli cumhurbaşkanı nasıl örtülü ödenek kullanacak? Bunun kaldırılması lazım.

 

Tahlil: Cumhurbaşkanlığına Örtülü Ödenek Verilmesi Başkanlık Sistemine Geçilmesi Anlamına Geldiği İçin Bunun Kaldırılmasını İstemektedir.. Paralelciler bu madde ile Cumhurbaşkanının Yetkilerinin kısıtlanmasını istemektedirler.

 

7- BARIŞÇIL DIŞ POLİTİKA ŞART

Barış eksenli, ülkenin çıkarları üzerine inşa edilmiş yeni bir dış politikaya ihtiyacımız var. Var olan mevcut yapı Türkiye’yi dış politikada ciddi açmazların içine soktu. Çıkamıyorlar.

 

Tahlil: Zalimlere Destek olacak bir "DIŞ" Politika izlenmelidir. Esad-Sisi ve İsraille ilişkiler mutlaka onların istediği şekilde yapılmalıdır..

 

8- GENÇLERE MEYDAN ÖZGÜRLÜĞÜ

Gençleri potansiyel suçlu olarak gören bir siyasal düşünceyi asla ve asla kabul etmiyoruz. Hiçbir meydan Türkiye’de gençlere yasaklanmamalıdır.

 

Tahlil: Her şey KAOS için sloganı gibi olan bu maddeyi CHP lilerin yazdığını düşünmek safdillik olur. Bu Madde Terör örgütlerinin CHP deki uzantıları tarafından konulmuş olma ihtimali çok yüksektir. Kamu Güvenliğini Yok Saymak Devletin Olmadığını iddia etmek gibi dir.. Zira Devlet üç ayaklı bir organizasyondur. İnsan+Toprak+Otorite..

Bu Maddeleri Müzakere eden AKP heyetine ben ne diyeyim ki..

 

9- YASAKLARIN KALKTIĞI BİR TÜRKİYE

Yasakları artan bir Türkiye değil, yasakları azalan, insanlara, insan haklarına saygı duyan, özgürlük alanını süratle genişleten, uygar dünyanın, medeni dünyanın bir parçası olan bir Türkiye istiyoruz. Konuşmayan değil, aksine konuşan, düşünen ve üreten bir Türkiye’ye ihtiyacımız var.

 

Tahlil. 8 maddenin bir uzantı daha. 1. madde 8. madde ve dokuzuncu maddeler KAOS Maddeleri gibidir. Sürekli olarak sokak eylemcilerine özgürlük istenmektedir. İÇ GÜVENLİK PAKETİ işlerini zorlaştırdı ya..İşte bu maddeler ondan dolayı şart koşuluyor..

 

10- TRT VE RTÜK’E YENİ YAPILANMA

Medya özgür olmalı. TRT iktidarda kim olursa olsun iktidarın borazanı olmaktan kesinlikle çıkarılmalıdır. Bununla ilgili bütün hukuki düzenlemeler yapılmalıdır.TRT Genel Müdürü bir siyasal iktidarın keyfine göre atanmamalıdır. Siyasal iktidarın borazanı olan bir TRT veya bir siyasal iktidarın sopası olan bir RTÜK modelini biz kabul etmiyoruz. Daha farklı bir yapılanmaya ihtiyacımız var.

 

Tahlil: TRT yi AKP CHP li,lerden almış bir tarikata vermiş.. Değişen bir şey yok ki..TRT Kurulduğundan beri aynı..Nasıl yapılandıracağın ki..RTÜK farklı değil..A habere ceza yağdıran RTÜK Uluslararası Türkiye düşmanlarının işbirlikçilerine ceza vermedi..İşte RTÜK..

 

11- TARAFSIZ VERGİ DENETİMİ

Vergi denetimleri siyasal araç olarak asla kullanılmamalıdır. Vergi denetim elemanı siyasal iktidarın sopası olmamalıdır. İşadamlarını terbiye etme aracı olmamalıdır. Susturma aracı olmamalıdır.

 

Tahlil: Bu madde Paralelcileri ve Aydın Doğanı Kurtarma Maddesi..Vergiyi gelirden değilde SERVETTEN alırsanız adil bir sistem gelmiş olur. O zaman Kaçak Akaryakıttan yılda 30 Milyar dolar kazanamazlar..Akaryakıttan vergiyi kaldırdığınızda Birilerini çökertirsiniz..

 

12- KESİN HESAP KOMİSYONU

TBMM’de kesin hesap komisyonu kurulmalıdır: Vatandaştan toplanan her kuruş verginin hesabı mutlaka ama mutlaka parlamentoda verilmelidir. Siyaset hesap vermelidir.

 

Tahlil: Bu madde Şartlar arasında konulduğunda REZİ-L-DANS olayı patlak vermemişti.. Tabii ki vergiyi SERVETTEN alacaksın sonrada kuruşu kuruşuna kadar nereye harcandığını belirleyeceksin..KAMU İHALE YASASINI da İptal edeceksin..Çünkü bu yasa İktidar ve Muhalefet tüm politikanın sermaye yasasıdır..

 

13- DEMOKRATİK YENİ BİR ANAYASA

Çağdaş bir anayasaya ihtiyacımız var. Darbe hukukunu değiştireceksek hem yasaları hem Anayasa’yı değiştireceğiz. Daha özgürlükçü bir anayasaya ihtiyacımız var. Özellikle anayasa değişikliklerinde yargı bağımsızlığına ve tarafsızlığına ihtiyacımız var. Yapılan değişiklikler yargıyı yürütme organının arka bahçesi haline dönüştürdü. Yargıyı tarafsız ve bağımsız kılmalıyız. HSYK’yı ikiye ayırmalıyız. Bakan ve onun müsteşarı bu kurullarda görev yapmamalıdır.

 

Tahlil: Demokratik Anayasa Olmaz.. Anayasa VİCDAN-İ Anayasa Olur..Demokrasilerde sadece ve sadece yönetsel erkler özgürdür. Fıtratı Düzlemdeki VİCDAN-İ ANAYASA vicdanların özgürlüğünde olacağından tüm canlıların haklarını savunur..

 

14- YOLSUZLUKLA MÜCADELE

Yolsuzluklarla mücadele olmazsa olmazımızdır. Hukuka, insan haklarına saygı duyuyorsak kesinlikle yolsuzluklarla bizim oturup hesaplaşmamız gerekiyor. Yolsuzluk yapanların, çalıp çırpanların artık konuşmaya bu ülkede yüzlerinin olmaması lazım. Ar damarı çatlamış bir siyaset kabul etmiyoruz. Saygın bir siyaset istiyoruz, hesap veren bir siyaset istiyoruz.

 

Tahlil: Bu maddenin biraz daha geliştirilmişi MHP dede var.. Bu Madde ile AKP ve Cumhurbaşkanını Paketlemeyi hedeflemektedirler..17 ve 25 Aralık operasyonları "DARBE" operasyonlarından Çıkartılarak YOLSUZLUK operasyonu kapsamına alınarak devletin egemenliğini Paralel çeteye verecek ve AKP ile Cumhurbaşkanını paketlemek için konulmuş bir şart maddesidir.

 

Ne Yazık ki AKP de bu maddeleri tahlil edebilecek az sayıda insan var.CHP ile sadece Anayasa Düzleminde Koalisyon Kurulur..O da Anayasa Maddeleri Koalisyon Protokolünde Yazılarak..Bunun bile Riski Çok Yüksektir..


30 Mart 2014  seçimleri öncesi planladıkları 400 noktadaki yolsuzluk dosyaları devreye sokulacağından herkesin emin olması lazım. Muhalefet kendi başlarına 292 vekille Hükumet kurabileceklerinden dolayı neden illada Ak-parti ile ısrar edilmesini anlamak lazım..


Tarih Tekerrür Ettirilmek İsteniyor..

1987 seçimlerinde dönemin iktidar partisi ANAP 292 Vekil Çıkartmıştı. Anayasa için sadece 8 Vekil Gerekiyordu. Ancak yapılan çalışmalarla ve  ANAP ın hatalarıyla 1991 de Erken seçime zorlanmış ve ANAP siyasi sahadan uzaklaştırılmıştı. Şimdi AKP ye daha büyük ama aynı tuzağı kuruyorlar. Kurulacak Koalisyonun ömrü  aylarla sınırlı olacak. Yolsuzluk var tüm AKP liler yargılanmalı diyerek koalisyonu yıkacak ve seçime gidecekler. Bu durumda hem AKP hemde Cumhurbaşkanı paketlenerek tarihin çöplüğüne atılmış olacağı gibi Türkiye yeniden uluslararası Siyonistlerin egemenliğine girmiş olacaktır..Buna evet diyebilecek Ak-partili olamayacağı gibi TC de yaşayan aklı-selim hiç bir vatandaş evet dememeli.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2726

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.