Bugün: 28.01.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Görmez; Müslüman, Halka Hizmet Etmesin!.

Görmez; Müslüman, Halka Hizmet Etmesin!.

Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez in Mekke açıklamasının tenkiti

Telkine Bak telkine
Türkiye ile birlikte Müslüman aleminin içerisine düştüğü durumu izah etmek aslında çok kolay.

Hz. Muhammede Kitap ile birlikte Hikmette verilmiştir.
Allah sana kitabı ve hikmeti indirmiş ve sana bilmediğini öğretmiştir. Nisa 113

“Hikmet”in türetildiği “hukm” sözcüğünden türetilmiş olan; “hâkim, hakem, hâkimiyet, hükümet, muhkem, tahkim, muhakeme, mahkeme, ihkam ve tahakküm” gibi bir çok sözcük de Türkçeye geçmiş ve Türkçeleşmiş olarak kullanılmaktadır.

“Hukm” sözcüğüne, sözcük ve terim anlamı 
- Hükmetmek, yargılamak.
- Çağırmak, mahkemeleşmek.
- Hakemlik etmek, tecrübeli uzman.
- Hikmet sahibi olmak, hakim olmak.

يُؤتِي الْحِكْمَةَ مَن يَشَاءُ وَمَن يُؤْتَ الْحِكْمَةَ فَقَدْأُوتِيَ خَيْراً كَثِيراً وَمَا يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الأَلْبَابِ

“Dilediğine hikmet verir, hikmet verilene ise pek çok hayır verilmiş demektir. Ve bunu ancak üstün akıllılar anlar”. Bakara 269

Ayette yer alan ‘Kime hikmet verilmişse..’ ifadesini kime isabetli yönetim hükümet etme etme kabiliyeti verilmişse diyedir.

Zemahşeri yukarıda yer alan ayeti tefsir ederken ‘bilmeyi ve uygulamayı Allah ona muvafık kılar dedikten sonra Allah katında hikmet sahibi bilen ve bildiğini uygulayan güzel yönetendir der.

Bu açıklamalardan sonra gelelim Diyanet işleri Başkanının Mekke deki Açıklamasına

Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez Tarihe kara leke olarak düşen sözleri Müslüman alemindeki yangının sebepleridir. Kitabı dinden bihaber olan Başkanın “Türkiyedeki cemaat ve sivil toplum temsilcileriyle görüşeceğim; Siyasetten ve Ticaretten uzak kalmalarını isteyeceğim” bu gaflet kitap bilgisiz bu din bilgisiz açıklamayı öncelikle şiddetle kınıyor Yahudilerin isteklerinin Mehmet Görmez Tarafından dile getirilmelerini cehalet olarak algılıyorum.

Kainatın Mutlak Hakimi Allah cc Yeryüzündeki sosyal otorite hakimiyetini Hikmet sıfatıyla insanlara bırakmaktadır.

Sahte bilgilerle Yahudilerden dolma rivayet kültürü ile Müslüman alemi yüz yıllardır dizayn edilmektedir. Müslüman siyasete girmemesini teklif etmek Hz. Muhammedin Mekke deki Darun Nedve ye karşı mücadelesini ve  Medine hayatını sosyolojik olarak inkar etmek demektir. Bunu yapan adam da sıradan bir adam değil 130 bin kişiye hikmet sıfatıyla hükmeden hikmet bir zavallı.

Ey Görmez; Merhum Erbakanın MGV si Olmasaydı Merhum Erbakanın siyaset öğretimi olmasaydı bugün Türkiyeyi ithal edilenler yöneteceklerdi.


Ey Görmez; Soyadın gibi dünyada hiç bir şeyi görmeden gidiyorsun.
Sen milleti dizayn edeceğine Hüküm ettiğin 130 bin kişiyi yola koy. Çok sayıda il ve ilçelerde ölülere arkalarından kur an okuyan çeteler maalesef müftülerinde arasında bulunduğu diyanet personelleri tarafından yapılmaktadır.

Sen milleti dizayn edeceğine cuma hutbelerini Türkçeleştir.
Sen milleti dizayn edeceğine imam ve hatiplerin Türkçe dua bilmiyorlar onlara Türkçe dua etmelerini öğret.

Sen milleti dizayn edeceğine bazı imam ve hatipler cenazeleri kaldırırken Ehl-i sünnet vel-cemaat olduğuna şahitlik eder misiniz diyerek Ölen şahsın Müslüman olmadığını ima edenlere Müslümanlığı öğret.


Siyaset "seyis" den gelir ve hizmet etmek anlamı taşır. Seyisler Atları Tımar ederler atlara hizmet ederler. Başkan diyor ki ey Müslümanlar siz bırakın halka hizmeti..Hücrelerinize dönün..Bu Açıklamanın başka izahı yoktur..

Yazıklar olsun sana bin kere yazıklar olsun sana
Müslüman siyaset yapmasın..Kim yapsın peki; yalancı, dolandırıcı, soytarı, namus düşkünü, rüşvetçiler mi.

Sen önce Allah cc tanı
Sen önce İslam dini nedir onu öğren.
Sana toplum mühendisliği verenlere de yazıklar olsun. Biran önce görevden uzaklaştırılması gereken bir isim olduğun halde toplumu dizayn etmeye yeltenmektesin. Cehaletinden utan..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2078

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.