Bugün: 22.09.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • GENERAL SİSİNİN KELLESİ GİDEBİLİR

GENERAL SİSİNİN KELLESİ GİDEBİLİR

Türkiye bu süreçte doğru olanı yaptı ve yapmaya devam etmektedir. Uluslar arası duyarlılığı artırarak olayı batı kültürünün çöküşüne endekslemesi batıyı harekete geçirmiş ve Sisi ve ekibinin sonunu hazırlamıştır.

TÜRKİYENİN BASKISI SONUÇ VERECEK

 

Birleşmiş Siyonist Milletler genel sekreteri ve AB Mısırdaki katliamı soruşturmak için harekete geçti

 

Bosna hersek sırp katliamında da dünya seyretmiş ve netice itibariyle dünyayı sömürebilmek için sırpların dövülmesi ve yargı önüne çıkartılması gerektiği görüşü hakim olmuş netice itibariyle de bu gerçekleşmişti.

 

Mısırda gerçekleşen katliam tam anlamıyla Bosna hersek katliamı gibi oldu hatta bazı yönleriyle Bosna hersekten çok daha vahim bir katliam. Çünkü Bosna hersekte saldıran taraf Sırplardı. Mısırda ise ordu komutasında sivilleştirilmiş teğmenler, polisler ve ordu denetiminde balatacı çeteleriyle katliam yapılmaktadır.

 

Öyle zannediyorum ki Mısırlı Müslümanlar ve şuan Mısır halkının % 70 den fazlası bu katliamlara karşı birleşerek büyük bir güç oluşturmuştur. Mısır ordusunun dağılma süreci gündemdedir. Bu durum karşısında ABD mısırı kaybetmek istemeyecek ve Mısır zalimi sisi ve ekibini mahkeme karşısına çıkartacaktır.

 

Aklın yolu birdir

Mısır halkı patlamanın eşiğindedir. Mısır içerisinde Suriye gibi bir savaş Ortadoğu da en fazla İsraili tehdit edecektir. Kontrollü bir mısır ordusu ile kontrolsüz bir halk hareketi İsrail ve beraberindeki diktatörler için en büyük tehlikedir.

 

Evrensel yasalara göre kendi halkını öldürenler en ağır cezalara çarptırılırlar. Mısırda general sisi ve beraberindeki bugünkü yönetimi bu beklemektedir. Bu süreç çok uzun sürmeyecektir. ABD mısır ordusu içerisinden yeni bir darbe getirecek ve gelen darbe halkla bütünleşerek yeniden demokrasi oyunlarına devam edeceklerdir. Çünkü hem ABD hem de İsrail için yegane kurtuluş bu yöntemdedir.

 

Mısırdaki katliam tüm dünyayı tetikleyerek dünya genelinde ümmet şuurunu yeniden zirveye çıkartmıştır. Dünyanın zinde güçleri en fazla bundan korkmaktadırlar. General sisi belli ki Irak ve Saddam dan etkilenmemiş ve bu sefer tarih yeniden yaşanmaya başlamıştır.

 

Dünya iki yoldan birini tercih edecektir.

1-      General sisi ve ekibini uluslar arası mahkemeye çıkartmak

2-      General sisi ye karşı darbe yaparak sisi v ekibini Mısırda yargılayıp idam a mahkum edecektir.

 

Süreç ikincisi doğrultusunda ilerlemektedir. Mısırda yakında yaşanacak bir darbe de general sisi ve ekibi kellelerini kurtaramayacak ve Saddam gibi olma ihtimaliyle karşı karşıya kalacaklardır. Muhammed Baradey in Mısırı terk etmesinin sebebi de budur. Çünkü Baradey CIA nın ortadoğudaki en yeterli elemanıdır. Baradey olayların gidiş yönünü bildiği için kendisini en iyi korunabilecek yerlerden olan Avusturya ya taşımayı başarmıştır. Darbe ve darbeci mantalitesinin  dışana çıkan Baradey Sisiye karşı darbede rol alabilir ve halk ile orduyu barıştırma görevi üstlenebilir. Öyle zannediyorum ki Darbeci sisi sonunu anlamış olacak ki 80 yıldır şiddet karşıtı bir yapıya sahip olan İhvanın şiddete başvurduğunu belegeleme çabası içerisine girerek Türkiye ye ateş püskürtmektedir.

 

Mısırı bekleyen olaylar yeni başlıyor. Mısır halkının bu özgürlük mücadelesi silahsız devam ettiği sürece zaferle neticelenecektir. Aksi halde batı dünyası ve ABD kendi putlarını yiyenlerden olacağı için dünya genelinde batı kültürü hızlı bir şekilde çöküşe geçecektir. ABD bu tehlikenin farkındadır. Sisiyi kandıran İsrail ise ABD yi tehdit etmeye başlamıştır. Ancak aklın yolu birdir. ABD tüm dünyayı kaosa bırakıpta sisiyi savunmayacaktır. 


Mısır mahkemeleri Mübarek i serbest bıraktığı an darbecilerin desteği % 10 lara kadar düşecektir..İşte o zaman Mısır darbecileri için felaketin başlangıcı demektir.

 

Türkiye bu süreçte doğru olanı yaptı ve yapmaya devam etmektedir. Uluslar arası duyarlılığı artırarak olayı batı kültürünün çöküşüne endekslemesi batıyı harekete geçirmiş ve Sisi ve ekibinin sonunu hazırlamıştır.

 

 

 

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3394

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.