Bugün: 21.09.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Fransa`da Aslında Ne Oluyor?!..

Fransa`da Aslında Ne Oluyor?!..

Takipçilerimiz bilirler makalelerimizde nerede net ifade kullandığımızı. Burada net ifade kullanıyorum.

Fransa ya Cezalandırılıyor veya Fransa İşgale Hazırlık Yapıyor..

Dünkü makalemde çok önemli konulara değinmiştim. Bundan dolayı birkaç gün makale yazmayı düşünmüyordum. Ancak bu olayın geldiği noktaya işaret etmem gerektiğini takipçilerimizin ısrarla görüşlerimizi almak istemelerinden dolayı bu makaleyi yazmak zorunda kaldım.

Fransa da meydana gelen olayı iki noktadan değerlendirebiliriz.

1.Nokta;

Tarih 11 Eylül 2001 yer ABD de bulunan ve yıkılması için çalışmalar yapılan “dünya ticaret merkezi”

Büyük bir organizasyonla dünyadaki çok sayıda devletin yapamayacağı bir saldırı gerçekleştiriliyor.

Bir uçak Dünya Ticaret Merkezine çarptırılıyor bir Uçakta Pentagona düşürülüyor. Aradan saatler geçmeden kimlerin yaptığı belirleniyor ve operasyon için düğmeye basılıyor. Dünya Ticaret Merkezinde çalışan Yahudilerin o gün işe gitmemelerinden tutun çok sayıda bilgi ve bulguların bu olayı ABD deki dünya uyuşturucu piyasasını yönlendiren Yahudilerin işi olarak tahmin ediliyor ve artık tahminin ötesinde biliniyor.

Eylül 2001 den sonra Irak ve Afganistan ki ne alaka diyebilecek ülkeler işgal ediliyor ve resmi rakamlara göre 15 milyon Müslüman öldürülüyor. Neden Afganistan diye düşünebilir ve sorabilirsiniz. Evet nedeni BM nın uyuşturucu raporlarında açıklanıyor. Dünya uyuşturucu üretiminin % 70 e yakını Afganistanda üretiliyor. Taliban uyuşturucu ekimini ve sevkıyatını yasaklamıştı. Irak petrolleri ele geçirilmeli idi. Çünkü Irak pertolü dünyanın en az maliyetli petrolüdür. Suudi petrolünün varil başı maliyeti 14,5 dolar iken Irak petrolünün varil başı maliyeti 1,5 dolardır. Bugün petrol fiyatlarının neden düştüğünü anlamanız açısından bu çok önemlidir. Bilmem anlatabildim mi..

Bugün Fransanın Parisin de ABD deki 11 Eylül tekrarlanıyor.

Bakıyorsunuz olayın hemen ardından Fransa Cumhurbaşkanı olay yerine gidiyor ve Fransanın “Özgürlüğüne” Vurulan Darbedir diyor. Neden mi öyle diyor; Fransa güya çok özgür bir ülke de ondan..Yani bir paygambere hakaret etmeyi “özgürlük” olarak görüyor ve bunu dünyaya duyuruyor. Aradan saatler geçmeden olayı gerçekleştirenlerin kimliklerini kaçtıkları araçta unuttukları söyleniyor. Dünyayı çocukları kandırdıkları gibi kandırıyorlar. Dünyanın gözünü Fransaya çekiyorlar. 09.01.2015 günü öğle saatlerinde Fransa Cuhurbaşkanı dünyaya sesleniyor canlı yayında.. Kullandığı ifadelere bakınız bilmem kimle konuştum Fransanın mahallelerinde bile gösteriler olacakmış veya oluyormuş diyor.

Fransa cumhurbaşkanının kullandığı bu dilin açılımı şudur “Ey Fransızlar, sahnelediğimiz bu oyuna destek veriniz” dünya bunu canlı yayınlıyor. Ne olmuş 12 kişi öldürülmüş..ee siz Orta Afrika Cumhuriyetinde her gün onlarca Afrikalı Müslümanın üzerine benzin dökerek canlı canlı yakıyorsunuz..

İki gündür canlı operasyon görüntüleri yayınlıyorlar. Türkiyedeki sözüm ona bazı ahmak kanallarda ki TRT de maalesef bunların arasında yer alıyor canlı yayın yapıyorlar. Tıpkı 11 Eylül saldırısı gibi. Buradan Bakan Nurettin Canikliyi tebrik ediyorum. Olay günü katıldığı canlı yayında olayı mükemmel bir şekilde yorumlamıştı. Halkımızın neden Ak-Parti dediğini bir kez daha anlamak lazım. AKP içerisinde bazıları bu olayları en iyi şekilde tahlil edebilmekte. Sınıfta kalan ise özellikle Türkiye siyasetine yön verdiğini düşünün bazı TV kanalları ki bunların tamamına yakını maalesef Fransanın reklamına ortak olmuşlardır.

Fazla uzatmak istemiyorum. Kurgulanan film sahneleniyor. Sahneyi de canlı izlettiriyorlar. Profesyonel bir eylem yapacaksın ağır makineli silahla bir gazete bürosunu basarak 12 kişi öldüreceksin sonra da kaçtığın araçta kimliğini unutacaksın. Yetmedi gittiğin yollarda uğradığın yerlerde adeta biz bu işi yapanlarız dercesine hareket edeceksin..Bu senaryoya ancak ahmaklar kanarlar.

Bu olaydan sonra özellikle Libyayı uyarıyorum.

Fransa bir şekilde bu olaya Libya ile bir bağlantı bulacak ve LİBYA yı işgal edecektir. Orta Afrika zaten Fransız sömürgesinde. Fransızlar tarafından Kuzey Afrikanın işgali muhtemeldir. Uluslararası emperyalizm/kapitalizm/siyonizmin istemediği yönetimler var Libya ve Tunusta..Sömürge ülkelerinin tamamının petrol sömürgesi var sadece Fransanın yoktur.

Takipçilerimiz bilirler makalelerimizde nerede net ifade kullandığımızı. Burada net ifade kullanıyorum. 

Türk medyası bir kez daha uluslararası oyunun parçası haline gelmiştir. Fransanın reklamını yapmaktan utanmayan bir medyadan Anadolu insanının bir şeyler beklemesi mümkün değildir.

2.Nokta;

Fransa son yıllarda son zamanlarda ve özellikle Hollande nin cumhurbaşkanlığından sonra dünya olaylarını daha akli selim değerlendiriyordu. Mesela Filistinin devlet olarak tanınmasında BM de adeta öncülük etmişti. Türkiyenin Suriye politikasının desteklenmesi gerektiğini savunuyor ve Esad ın mutlaka gitmesini istiyordu.

Bu durum özellikle EL-KAİDE nin sahibi konumunda olan ABD yi ve beraberindeki İsrail ve İngiltereyi zora sokuyordu. AB ülkelerinde Almanya ABD nin emir kulu gibi hareket ediyor ve emredilen herşeyi yerine getiriyordu. Oysa Fransa olaylara daha insani nokta da bakıyor ve olması gereken konumda değerlendirmeler yapıyor hatta değerlendirmelerden ziyade eyleme geçiriyordu. 12 kişiyi öldüren Teröristlerin Yemen EL-KAİDE sinden oldukları bilgileri var. Eğer bu doğru ise o zaman ABD+İsrail ve İngiltere Fransanın akli selim siyaset yürütmesini cezalandırmaya yönelik eylemler olabilir diye düşünüyorum.


Fransa Dünyanın jandarmalığını yapan üçlü çete ABD, İsrail ve İngiltere ye karşı duruş sergiliyordu. Dünya jandarmalarının "Ey Fransa dur durduğun yerde, sende Almanya gibi emir kulumuz ol" mesajı verilmek istenmiş de  olabilir.


Her iki nokta da önemli zira birinci nokta olayların seyrine uyuyor ancak ikinci nokta da olabilme ihtimallerinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. T.C. Başbakanının da Fransaya gidecek olması ikinci nokta üzerinde durmamızı biraz daha kuvvetlendiriyor. Zaman herşeyi gösterecektir. Biz iki noktadan takipçilerimizin zihinlerine katkı yapmaya çalıştık.


Dünyanın bu gidişine dur demek için ne yapılmalıdır sorusunun karşılığı Hz. Muhammedin Yönetimi ve Medine Bileşenleri adlı makalemizde verilmektedir. İsteyenlerin okumasını tavsiye ederiz..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3660

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.