Bugün: 05.12.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • DİYANET İŞLERİ KALDIRILMALI

DİYANET İŞLERİ KALDIRILMALI

T.C Diyanet işleri başkanlığı lağvedilmelidir.
Kainatın efendisi Hz. Muhammed
Ey başkan bu söz kur an ı kerime göre küfürdür. Sizinn küfür kastı ile söylemediğinizi düşünüyorum ama bu sözden dolayı tevbe etmelisiniz.

Efendiye hizmetçi de desen küfürdür terbiyecide desen küfürdür.
Kainatın tek efendisi vardır. Kainatın tek koruyanı-kollayanı vardır.
Allah cc tan başka kainatın efendisi yoktur diyanet efendileri..

"Bir öğretmen olarak elimizde yetişen yüzlerce çocuğumuza sevgiyi sunarak ortamı yumuşatmak görev olarak bizlere düşmektedir. Sevgi deyince ilk aklımıza tabi ki “””kainatın efendisi Hz. Muhammed Mustafa(sav) geliyor”””””.

Rabbimizin ” Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım” ifadesi âlemin onsuz bir mana kazanamayacağını, âlemi onunla var kılmayı ve onu sevmekle alemin yaşanılacağını apaçık göstermektedir. Onu yazmakla onu söylemekle o tükenecek bir şey değildir.
Hz. Mevlana’nın dediği gibi “onun vasıflarının şerhini eğer ben devamlı, durmadan söylesem yüzlerce kıyamet geçse de o yine bitmez diyerek onu anlamak bizlerin dilinde kifayetsiz kalıyor. Ama biz yinede onu anlatmaktan onu sevmekten vazgeçmiyoruz."

Tırnak içerisindeki bölüm Diyanet haber sitesinden alıntıdır..


“SEN OLMASAYDIN ALEMLERİ YARATMAZDIM”

Bu hadis diye zikredilen sözler uydurmadır.

İbn Teymiyye bu konuda şunları söylüyor:

"el-Hâkim`in bu hadîsi rivayet etmiş olmasına karşı çıkılarak reddedilmiştir. 

Üstelik bizzat kendisi "Kitâbü`l-Medhal ilâ-Ma`rifeti`s-Sahîh mine`s-Sakim" (Sahîh Hadîsi Sakîm Haberden Ayırmaya Giriş) adlı eserinde şunları söylemektedir:

"Abdurrahmân b. Zeyd b. Eşlem, babasından, üzerinde düşünen hadîs erbabının gözünden bizzat onun tarafından uydurulduğu kaçmayacak olan mevzu hadisler rivayet etmiştir". 

Ve yine diyorum ki: 

Hadîs âlimlerinin ittifakıyla Abdurrahmân b. Zeyd b. Eşlem, zayıf bir râvî olup çok çok hata yapan birisidir. 

Ahmed b. Hanbel, Ebû Zür`a, Ebû Hatim, Nesâî, Dârakutnî ve diğer hadîs otoriteleri onun zayıf olduğunu belirtmişlerdir. 

Ebû Hatim İbn Hibbân şunları söyler: 

"Abdurrahmân farkında olmaksızın haberleri maklûb hâle getirir, altını üstüne çevirirdi. Rivayetlerinde mürsel haberleri merfû, mevkufları müsned göstermesi gibi durumlar o kadar çoğaldı ki, terkedilmeyi haketti". (İbn Teymiyye Külliyatı c:1, s: 336)

Aliyyu`l Kari:

"255. HADİS: "Sen olmasaydın, ben bu kâinatı yaratmazdım." Sağanı: uydurmadır, demiştir." (Uydurma Olduğunda İttifak Edilen Hadisler - s: 212)


"44. Eğer (Peygamber) bize atfen bazı sözler uydurmuş olsaydı,
45. Elbette onu kıskıvrak yakalardık.
46. Sonra onun can damarını koparırdık (onu yaşatmazdık).
47. Hiçbiriniz buna mâni de olamazdınız"
ve İsra/86`da der ki "Hakikaten, biz dilersek sana vahyettiğimizi ortadan kaldırırız; sonra bu durumda sen de bize karşı hiçbir koruyucu bulamazsın."

Allah (c.c.) kainatı Peygamberimiz (s.a.v.) için yaratsaydı bunları buyurur muydu?

Bir ilçe Müftüsü de vaazında “iblis cinlerin hocası idi” der. 
Anlaşılan diyanet işlerine henüz kur an ı kerim girmemiş.

“Hani meleklere:
`Âdem’e secde ederek saygı gösterin` demiştik. İblis hariç, meleklerin tamamı secde ederek saygı gösterdi. “”””””O cinlerdendi”””””. Doğru ve mantıklı düşünmeyi terkederek Rabbinin icra planının dışına çıktı, isyan etti, günah işledi. Allah:
`Şimdi, siz, beni bırakıp da, onu ve onun soyunu mu emirlerine itaat edilecek otorite, koruyucu, dost ediniyorsunuz? Onlar sizin düşmanınızdır. Asiler, zalimler ve kâfirlerin, şeytanın dostluğunu Allah’ın dostluğuna tercihleri ne kötü bir değişme, ne kötü bir tercihtir”` buyurdu. (keyf 50.)

Bu teşkilatın 75 milyonluk Türkiye ye yük olmaktan başka bir işe yaramadığının belgeleridir bunlar. Yüz bin kişilik kadrosuyla kamunun en büyük teşkilatlarından olan Diyanet işleri başkanlığı bu topluma hurafe kültürü din olarak sunmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Bırakın vatandaşlarımız sıfırdan binasını yaptıkları, tamir ve bakımını üstlendikleri camilere kur an ı kerimi bilen ve kur an ı kerimi Allah cc kitabı kabul eden imam ve hatipleri bularak namazlarını yerine getirirler.

Müftü bey anlaşılan kur anı kerime sadece mezarlıklar için veya ölüler için baktığından cin taifesinden olan iblisi meleklerin hocası biliyor.    Müftü bey ben kur an ı kerime göre yaşarım diyen Müslümanlara da verip veriştiriyor. Tabii ki haklı. Kainatın tek efendisi Allah cc dir bilgisi kur an ı kerimin bilgisidir. Ama uyduruk bir hadisle kainata efendi olarak Hz. Muhammedi atayanların ben kur an ı kerimi baz alırım diyenlere karşı olacakları mutlaktır. İşte şirk bataklığında bocalayan diyanet işleri böyle bir kurum. Diyanet`e 2013 bütçesinden 4 milyar 604 milyon lira ayrıldı. Bu kurum kaldırılmalıdır. 4 milyar 604 milyonda 75 milyonun hakkı vardır.

Vatandaşlara Allah cc kitabını anlatmak yerine Allah cc kitabına göre yaşamak isteyenlere cami kürsülerinden olmadık laflar edilmektedir. Köy camilerine gittiğiniz de abdest almak için bir günlük WC temizliği yapmanız gerekmektedir. 2 bin tl civarında maaş alan imamların Allah rızası olmadığından olacak ki! camilerin temizliğine bakmamaktadırlar. Vatandaşlar eline süpürgeyi alıp camileri Allah rızası için temizleyecekler ama imamların Allah rızası olmadığından görev dışı saydıkları temizlik yapmayacaklardır.

Aynı müftü ahzap 56 . ayeti açıklarken Hz. Muhammedi öyle bir konuma getiriyor ki Allah ona selam gönderiyor melekler o na selam gönderiyor ya siz.. diye kur an ı kerime göre yaşayanlara saldırıyor. Bu müftünün adını yada görev yerini vermek gerekmiyor. Çünkü başkanları da Hz. Muhammedi kainata efendi tayin ediyor. Yazık çok yazık..

1974 e kadar büyük şehirlerde 1974 den sonra ise köy kent her yerde vatandaşlara içki haramdır, kumar haramdır, zina haramdır dedikleri halde bu ülkede bunların hepside çoğalmıştır. İktidar partisi AKP diyaneti kendi haline bırakmış ve diyanet işleri son on yılda daha fazla yozlaşmıştır.

Kendi kendime diyordum ki diyanet hakkında haber ve makale yapmayayım. Ama inanın Allah bunun hesabını sorar diye de düşünmüyor değilim. O kadar çok şey biliyorum ki 50 tane haber bir o kadarda makale yazsam yine bitiremem.

Allah diyaneti islah eder inşallah

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4403

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.