Bugün: 21.09.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Dik Duruşun Simgesiydi Elif Çay Ocağı

Dik Duruşun Simgesiydi Elif Çay Ocağı

Bazı yerler vardır ki bazı insanlar gibi, onlar kaybolunca yerlerini doldurmak neredeyse imkansızdır
Bir Markaydı “ ELİF ÇAY OCAĞI”

1988 de Lokantada yemek yemeğe gittiğim Zonguldak ın ara sokağında ELİF ÇAY OCAĞI diye bir yer vardı. Karşısında yanılmıyorsam Elif lokantası vardı..Elif aslında Dik Duruşun Simgesiydi

Zonguldak a işi düşenlere sorarlardı Elif çay ocağına gittin mi diye.
...
Gitmedim derlerse O zaman Zonguldak seyahatini Tekrarla derdik.

Bir Marka olmuştu ELİF ÇAY OCAĞISahibi ve İşletmecisi Muhterem Kardeşimiz Her gelenle aynı ölçütlerde muhabbet etmeyi beceren bir kişiliğe sahipti... Kimseyi üzmediği gibi kimseye de teslim olmazdı...Tüm Türkiye Adeta Zonguldak ı ELİF ÇAY OCAĞI markasıyla tanıyordu.

Sımsıcaktı oradaki insanlar.. Nuh Ziya kardeşimiz gibi onlarca Dobra dobra insan vardı orada.. Allah hepsine selamet versin..Rahmeti Rahmana kavuşanlara Rabbim rahmet eylesin..

Sadece bizlerin değil tüm uğrayanların eviydi orası....Zonguldak ELİF ÇAY OCAĞI nı sevmişti...Adeta buluşma yeriydi... Adeta hareket merkeziydi....Sanki Zonguldak oradan yönetiliyordu...Bu his herkese yansımıştı.

Yalova da oturduğum için 2013 yazında yolum düştü uğradım ama ne yazık ki yerinde bir market vardı.

Sordum nerede ELİF ÇAY OCAĞI diye..Kapandı dediler..Dünyadaki emanetçisi Muhterem kardeşime sitem edemedim. Ama içim burkuldu..Adeta Şimdi Zonguldak bitti dedim... Bir garip oldum....Bazı yerler vardır ki bazı insanlar gibi, onlar kaybolunca yerlerini doldurmak neredeyse imkansızdır.

Kandillide Tasgölü (cinovası) Ereğlide meşedibi bizim için çok çok önemli yerlerdir. Türkiye için, Zonguldak için, Dik duranlar için, Dik durmayı öğrenmeye çalışanlar için ELİF ÇAY OCAĞI da aynıydı..

Öyle değil miydi Rahmetli Mehmed Said Çekmegilin terzi dükkanı

Uzun zamandır bu konuyu yazmayı düşünüyorum..Ama bir türlü terki alem eden kardeşim üzülür diye yazamıyordum..Haksöz sağolsun bu perdeyi kırmış ki yazmış..Bende oradan cesaretlenerek yazıyorum.İnşallah Marka olan yerlerin devrilmemeleri için bundan sonra dikkat ederiz. Herkesin Özlediği gibi bende sizin dik duruşunuzu özleyeceğim.... Aynen Elif gibi....
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3172

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.