Bugün: 30.07.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Cumhurbaşkanı Erdoğanın Mücadelesi

Cumhurbaşkanı Erdoğanın Mücadelesi

İktidar İçin Değil Devletin Bekası İçin Mücadele Etmekte! Bu Mücadeleyi tarih Yazacaktır.

Erdoğan Yardım Edelim

Türkiye Tarihin ve Kaderin Getirdiği Coğrafyada Dünyanın Gözünün Olduğu Yerde Olması Hasebiyle Kurtlar sofrasına yem yapılarak paylaşılmak istenmektedir.  Tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde dışarıdaki hainlerden daha fazlası içeride bulunmaktadır.


Modern silahların savaş alanlarında olduğu dünyamızda Türkiyenin elindeki silahlar ve savunma konsepti yeterli değildir. Buna rağmen tarihi tecrübesiyle yenilmeyen bir halk kitlesine sahip olan Anadoluyu her babayiğidin silah gücüyle işgal etmesi düşünülebilecek işlerden değildir. Bunu çok iyi bilen sömürü ülkeleri Anadoluyu içerisinden yıkmak için var güçleriyle çalışmaktadırlar. Tıpkı Osmanlıda olduğu gibi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Direnmesiyle bugünlere kadar gelebildik. Erdoğan 2002 yol arkadaşlığı yaptığı çok sayıda kişi bu mücadeleden bir şekilde kopmuştur. Ancak unutulmamalıdır ki Erdoğanın başını çektiği mücadele bir iktidar mücadelesi değil bir beka mücadelesidir.


Cumhurbaşkanı Erdoğan üç cephede savaş vermek zorunda

1-      Dış Güçler ve İçerideki Uzantıları (FETÖ+PKK+Amerikancı Solcular)

2-      Savunma Sanayısı ve Ekonomik Gelişme

3-      AKP İçerisinde Kendisine Yer Bulan İhanet şebekeleriyle İşbirliği İçerisinde Olan Menfaat Çeteleri


Bugün 1 ve 2 ci şıklardaki mücadele oldukça başarılı bir şekilde yürütülmektedir. Ancak 3. Şıkta ciddi sorunlar mevcut. Erdoğanın Ak-parti Devrimci Partidır çıkışını parti içerisine odaklanan birileri menfaatlanma olarak değerlendirmektedirler. Son yıllarda halkla karşı karşıya gelen bir devlet anlayışı maalesef yönetimi ele geçirmiş durumda. Oysa Reformlar yapılacak ve Reformlarla birlikte sessiz devrimlerle halkın devlete/siyasete olan güveni zirveye taşınacaktı. Menfaat çeteleri Arazi ve İmar mafyaları istedikleri yasaları çıkartabilmekteler.


İcra Mahkemeleri milletin ümüğünü emmektedirler

Sahte veya doğru bir senet veya çekle ihbarname göndermeden mahkum edilerek  malları mülkleri elinden alınan insanlar çaresizce devletine küfretmektedirler.


İcra mahkemeleri kur an ı kerime aykırı kuruluşlardır

İcra Komisyonları
İcra Mahkemelerin kapatılması yerlerine icra komisyonlarının kurularak alacaklı ve borçlular arasında köprü vazifesi görmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde çek senet mafyasının önüne geçilebilir. İcra komisyonlarında alacaklının haklılığı kesinlik kazandığında borçlunun durumuna göre dosyanın Ticaret mahkemesine veya Sulh mahkemesine sevki yapılarak sorun çözümlenmeye çalışılmalı.


Adileye elini verenden kolunu kolunu verenden kellesini istiyorlar

Mahkemelerden sipariş mahkumiyetler devam etmekte. Özellikle şehirlerdeki taşınmazlar bir takım inşaat şirketleri tarafından adliyeler kullanılarak elde edilerek vatandaşlar mağdur edilmekte. Sistemi denetlemesi gereken teşkilatlar maalesef menfaatlenme yarışına girmiş durumda.


Valiler Kaymakamlar Birim Müdürleri Devredışı Bırakılmış

Ak-Partinin en büyük yanlışı illerin yönetimini Milletvekillerine vermesidir. Milletvekilleri alan daraltması yaparak sadece kendi alanlarına hizmet etmektedirler. İllerde valiler ilçelerde Kaymakamlar birim müdürleri ve Ak-partinin teşkilatları sembolik hale gelmiş durumda. İşte en büyük yanlış burada yatmaktadır. İllerin yönetimi Teşkilatlarla birlikte İllerde Vali ilçeler Kaymakamlara verilmeli. Milletvekilleri illeriyle Ankara arasındaki koordinasyonu sağlamalı.


Türkiye 2002 de İhtiyaç Duyduğu Reformlara bugünde ihtiyaç duymaktadır.
1) Anayasa Reformunu 
2) TSK ve Savunma Reformunu 
3) Eğitim Reformunu 
4) Gelir Dağılımı ve Ekonomik Sistem Reformunu 
5) Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik Reformunu
6) Adalet Reformunu 
7) Kamu Personel Reformunu 
8) Kamu Yönetimi Reformunu 
9) Tarım ve Hayvancılık Reformunu 
10) TC. nin Din Öğretisi Kur an ı Kerime Endekslenerek Reforme  Edilmesini Hükumetler Yapmamıştır.

Türkiyenin 2002 deki sorunları neyse bugünde bu sorunlar aynıdır.
Sağlık reformu yeniden revize edilmeli ve HASTALIK TEŞHİS MERKEZ leri kurularak hastanelerin tedavi yerlerine dönüştürülmesi sağlanmalıdır. Hastalık Teşhis Merkezleri sağlık alanındaki vurgunu minimize ederek hastanelerin tedavi yerlerine dönüşmesiyle hizmet yarışı başlayacak. SGK Açıklarının da minimize olacağı bu sistem vakit geçirilmeden kurulmalı.


Devlet hastanelerinin şehirlerin dışına taşıyan menfaat çetesinin işine son verilmeli halihazırda inşaatına başlanmayan bu hastanelerin şehir dışına taşınmasından vazgeçilmeli.


Cumhurbaşkanı Erdoğanın bu mücadele yalnız kaldığı mutlaktır. Bizler vatandaşlar olarak cumhurbaşkanına yardım edebilmenin yollarını aralamalıyız. Cumhurbaşkanlığı sarayının bu menfaat çeteleri tarafından kuşatıldığını düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığına iletişim adresleri internet üzerinden maalesef çalışmamaktadır.


Referandumda gördük ki bu milletin % 70 e yakını aslında iyi düşündüğü halde örnek model menfaatçi kötü politikacılardan dolayı bunu sandığa yansıtmadıklarıdır. Ak-partili olduğu halde teşkilatlara ve vekillere kızdığı için % 3 oranında kişi sandığı gitmediği tahmin edilmekte. Ak-Partinin iç siyasetini beğenmeyen Ak-Parti dönemini başarısız gören  % 3 dolayında kişide sandığa gitmediği tahmin edilmekte. Tüm bunlara rağmen bu ülke insanının % 50 den fazlasının iyi düşünenlerden olduğu varsayımı ile Allah cc bu ülke insanına yardım edeceğini düşünüyoruz.


Erdoğan Geniş Çaplı bir hükumet değişikliği ile il ve ilçe teşkilatlarında devrimcileri iktidara getirmesi ve illerin yönetimini yeniden teşkilatlara vererek büyük bir hamle ile Reformları yapacağına olan inancımı kaybetmiş değilim. Binbir türlü hurafeyi dini argümanlar arasında vatandaşa sunan Diyanetin ve TC nin Din Öğretisinin Değişmesi Mutlak Yapılması gerekenlerdendir. Adanmışlık ruhu ile hareket edenler yerine liyakatıyla çalışanların görevlere getirilmesi oldukça önemlidir.


Son söz olarak Anadoluda yaşayan her ferdin Cumhurbaşkanı Erdoğanın Çevresinde Kenetlenmesi Gerektiğini Düşünüyor İslam Ümmeti için çalışanlara selam olsun diyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1735

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.