Bugün: 05.12.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Bozgunculukla Mücadele Edilmelidir

Bozgunculukla Mücadele Edilmelidir

Kainatın sahibine kulak verilmelidir

Türkiye Adalet Sistemini Değiştirmelidir
Sistem çalışmaları devam ederken ivedilikle “bozgunculuk” yasası çıkartılmalıdır.


Türkiye vakit geçirmeden bozgunculuk başlığı altında CMK bir madde ilave etmelidir.


Kainatın Sahibi Hz. Allah cc bozgunculuğu 36 ayette bizlere anlatmaya çalışırken bozgunculuğun fikirsel boyutuna da FİTNE demektedir. Fitne ile ilgili elli sekiz ayette 60 kez uyarılmaktayız.


İnsanın canına kıymanın yasaklandığı İslam dininde bozguncuların öldürülmeleri istenmektedir.
Fitne/baskı ve bozgunculuk, öldürmekten daha kötüdür. Bakara 191 den bir bölüm.


Allah cc kitabında Fitne çıkarmanın adam öldürmekten daha kötü olduğunu söylerken fitneden sonraki olayları da bozgunculuk olarak anlatmaktadır. Yani fitne bozgunculuğun teorisi olmaktadır. Her ikisi de toplumların temellerini sarstığı için yaratıcı insanları bu konularda uyarmaktadır. Adalet sisteminin komple değiştirilerek hapishane kültürünün kaldırılması ve yerine Fitne ve Bozgunculuk suçlarının getirilmesi şart olmuştur. 1699 Karlofça antlaşmasından sonra 2008 e kadar sömürdükleri Türkiyeyi 2008 de İMF nın kovulmasından sonra sömüremeyen dış güçler fitne çıkarmak ve bozgunculukla dize getirmeye çalışmaktadırlar. Bu olaylara karşı herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Burada otoriteye düşen de CMK ya bir madde ilave ederek vahyin önerdiği cezaları getirmelidir.


5:33 - Allah ve Resulüne karşı savaşan ve yeryüzünde fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve elleriyle bu işi yapmaması için rehabilite edilmeleri, ya da yeryüzünde başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu, dünyada onlar için bir zillettir. Ahirette ise onlar için büyük bir azab vardır.


Kur an ı kerimde 36 Ayette geçen bozgunculukla ilgili emir ve yasakları buraya alarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin vakit geçirmeden CMK kanununa bir madde ilave ederek özellikle Maide Suresi 33 Ayetinde Allah cc önerdiği dört çeşit cezalar önemsenmelidir. Bir devletin ve bir milletin huzurunu bozanlar bozgunculukla ifade edilmişlerdir.


Taksim Gezi ayaklanmasından beri kökleri dışarıda olan “BOZGUNCULARA” karşı elimiz kolumuz bağlı kalmamalıyız. CMK bir madde ilave ederek Allah cc önerdiği cezai müeyyidelere uygulama alanına getirmeliyiz.


Maide 32: Kim bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kimde birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır.

Bu ayette kısas veya bozgunculuk karşılığı öldürülmenin mümkün olduğu ifade edilmektedir. Bakara 191 ile beraber okuduğumuzda konuyu daha iyi anlayacağımıza inanıyorum.


Bakara 191 Ayetten bir bölümde Fitne/ baskı ve bozgunculuk adam öldürmekten daha kötüdür. Bunu söyleyen Kainatın sahibi Allah cc dır. Tüm bunları üst üste topladığımız zaman Adalet sistemimiz topyekün değişmeli ve hapishane modeli kaldırılarak tüm hapishaneler Rehabilitasyon merkezlerine dönüştürülerek Allah cc ın önerdiği cezayi müeyyidelere kulak verilmelidir. Allah cc ın sisteminde hapishane yoktur. Cezalar peşindir. Maide suresinin 33 . ayette önerilen cezaları CMK koyarak bunun üstesinden gelinmelidir.


Şimdiden bunların önünü almaya çalışmazsanız ileride alamazsınız. Taksimde kadın kılığına girebilen Soma da erkek kılığına girerek Başbakan beni tokatladı diyenlerin bozgunculuktan başka bir iş yapmadıkları bilinmelidir. Gezi olaylarında Müftünün karısı rolünü oynayanların Somada madenci karısı rolü oynadıklarını görmekteyiz. Vakit geçirilmeden bunların önlemlerini almak mecburiyetindeyiz. Kur an ı kerim de bozgunculukla ilgili 36 ayet bulunurken bozgunculuğun bir versiyonu olan “fitne” çıkarmak içinde Kur an ı kerimde elli sekiz ayette 60 kez kullanılmıştır.


Makalemizin ciddiyetle incelenerek gerekli düzenlemenin yapılmasını beklemekteyiz.Vesselam..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3349

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.