Bugün: 24.10.2021
  • Ana Sayfa
  • »
  • Ak-Partiyi Anlayabilen Var mı?..

Ak-Partiyi Anlayabilen Var mı?..

Organları olmayan veya organları çalışmayan insan neyse AKP de şuan o konumdadır
Bir Garip Durum Var
Ak-Parti Yöneticilerini Anlayabilmek Mümkün Değil..Türkiye ateş çemberi içerisinde hayatiyetini tartışırken Ak-Partide yönetici olanların bir köşe kapayım bir yeri ele geçireyim dertlerinden başka dertleri yok. Halk unutulmuş durumda. Oysa 7 Haziran seçimlerinde % 9 civarında bir Ak-Parti oyunun Ak-partiye oy vermediğini gördük. Bu oranın çok büyük bölümü sandığa gitmemişti. Bir kısmı geçersiz oy kullanmış bir kısmı da kendilerine yakın gördükleri partilere gitmişti. Bu oy sahiplerinin ortak özellikleri Ak-Parti İl ve İlçe Yönetimlerine Getirilenlerin Ak-Partili Olmayan Menfaat İçin Uğraşan Kişilerden Olduklarından Dolayı Ak-Partiyi cezalandırmak istemişlerdi.
Peki, Bugün Ne Değişti.
Bir kasım seçimlerini alan Ak-Parti sanki vatandaşlar Teşkilatlardan memnun gibi 7 Haziran sürecindeki teşkilatlarla yola devam kararı aldı. Bu süreç Ak-Parti tababınının kaymasına sebep olacaktır. Milli parti bulamayan vatandaşlarımız ise sandığa gitmeme eylemini gerçekleştirmektedirler. En nihayetinde 2019 da sandığa gitmeyenlerin oranı artacak. Bu da uluslararası Türkiye düşmanlarının işine yarayacaktır. Ak-Partili belediyeler icraat yapmamakta. Ak-parti teşkilatları halka hizmeti unutmuş durumda. Gururlu Kişilerin Teşkilatlarda Vatandaşın Üstünde Demoklesin Kılıcı gibi gezdiklerini görmekteyiz. Nedendir bilinmez ama bi şekilde AKP Polisler Partisi olma durumunda. Emekli olan Emniyetçiler AKP de yönetici oluyorlar.. Noluyoz yaw..Daha 7 Haziran geçeli bir kaç ay oldu.. Sanki 7 Haziran hezimetini onlar değilde ben yaşamışım..Polislerin Yönetici olmalarına bir şey diyen yok ama her seferinde ben komiser emeklisiyim polis müdürü emeklisiyim diyerek halka sopayı gösterme misallerini halk ne yazık ki sevmiyor.
Olmaz Beyler Olmaz.
Bu Gidişatınız İyiye Alamet Değil Beyler. Dost Acı Söyler Misali Gözlemlerimiz Ak-partinin kendisine Çeki Düzen Vermesi gerektiği Noktasındadır. Nerede Para İç Edilecek Kurum ve Kuruluş Varsa Oraya Uçuşmak Yerine Evlenemeyen İş Bulamayan İş Kuramayan gençlerle İlgilenmeniz gerekiyor. İl ve İlçe Teşkilatlarında Komisyonlar Oluşturmalısınız. Bu Komisyonlara Araştırmalar Yaptırmalısınız Bu araştırma sonuçlarını Genelmerkeze ve ilgili Bakanlığa göndermelisiniz. Organları Olmayan veya Organları Çalışmayan İnsan Nasıl İse Bu AKP de Aynıdır. Çok yerde AKP liler halkın arasına çıkmaya cesaret edememektedirler. Çünkü korkunç bir işsizlik var. Yaşları 30 a gelen ve hala işi+aşı+eşi olmayan gençlerimiz var. 15 yıllık AKP döneminde bunlara çare aranmadığı için bugün kriz haline gelmiş yönetilemeyecek duruma gelmiş adeta kronikleşmiş bir durum söz konusu..
İşçi, memur, Emekli, Asgari Ücretli Kira Ödemekte Zorlanmaktadır. Hükumet Kira Konusuna veya kira fiyatlarına artıran Emlakçılara yönelik bir reform yapamamıştır. 
Ülkemizde siyaseti zenginler yapmaktadır. Dolayısıyla organlarını çalıştıramayan bir partinin yukarıdaki zengin siyasetçilerine halkın durumunu ulaştırması söz konusu değildir. Vali’ ni çalıştıramıyorsun. Kaymakamını çalıştıramıyorsun.. Daha da kötüsü seçilmiş belediye başkanını çalıştıramıyorsun. Bugün AKP li belediyelerin % 99 u iş üretmemektedir. Plan yok proje yok şehirler başkanların iki dudağı arasında heba edilmektedirler. Kamu yönetimi reformunu yapamayan bir hükumetin şehirleri modern hale getirmesi düşünülemez. 
Başkanlık Sistemi ve Belediyeler.
Başkanlık sisteminden söz etmek için ilk önce yarı Başkanlıkla yönetilen belediyeleri disiplinize edeceksiniz..Ben Bu Belediye başkanlarını gördüğüm ülkede nasıl olur da Başkanlık sistemine evet derim.. Çay ısmarlamaya parası olmayan bir vatandaş belediye başkanı seçiliyor birkaç yıl sonra yedi sülalesine bakabilecek servete sahip oluyor. "İşte Başkanlık modeli böyle bir şey"..Haydi ilk olarak belediyelerin başkanlığını disiplinize edinizde ondan sonra başkanlıktan söz etmeye başlayınız..
Buradan Tekrar Ediyorum
İl ve ilçe teşkilatları toplumsal faaliyetlere yönelik komisyonlarını oluşturmalıdır. Çok merak ediyorum daha doğrusu bildiğim için merakta etmiyorum..Gençlik Kolarını ne diye kurdu AKP..Ne iş yapar bu Gençlikkolları. Gençler uyuşturucu ve fuhuşun ağına hergün bir adım ilerlemektedir. Öyleyse senin gençlik kollarının görevi nedir. Unutmayınız ki taban çalışmazsa Hükumette çalışmaz. 14 yıllık iktidar seçimlerde “vaat” yapmış ise 14 yıl boşa gitmiş demektir. Bunun sebebi Sayın Erdoğan değil..Busunun sebebi il ve ilçe teşkilatlarıyla o teşkilatın başkanlarıdır. Bugün hükumete baktığımız zaman yıllardır bakan koltuğunda oturduğu halde her gittiği bakanlığı perişan hale getiren adamların yeniden bakan olduklarını görüyoruz. Bu Hukümetle 2019 seçimlerine asla ve asla gidilemez. Reform mantığı olmayan bakanların ülkeye fayda yerine zararlarının olacağını 7 haziran sürecinde gördük.
Başbakanı Uyarıyoruz..
Bu bakanların yarısını değiştiriniz. Eski bakanları atınız çünkü başarı grafikleri yoktur. Emekliyi asgari ücretliyi açlık sınırının altına taşıyanların yeniden bakanlık koltuklarında oturmaları bu millete hakarettir. 3 yılınız var. Bu üç yılı doludizgin geçirmelisiniz..Amerikan mandacılığı yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığını millileştirmelisiniz.. Camal Derwish yasalarını iptal etmelisiniz. Besi hayvancılığı Modelini Kaldırıp Mera Hayvancılığı modeline geçmelisiniz. Uyarıyoruz.. Bu Gidişiniz Doğru bir gidiş değil..2023 misyona 2019 da sıfırlanabilir.
İl ve İlçe Teşkilatlarının % 80 ini değiştiriniz..FENCİLERİ/Mühendis kökenli kişileri tercih ediniz.. Sayın Başbakanın Gayretlerini Görüyoruz Ancak Tek kişilik gayretin bir faydası olmayacaktır. Bu gidiş hayra alamet değildir..Öyle zannediyorum ki Sayın Başbakan 2017 başlarında "bu iş bana göre değil" diyerek Üniversitesindeki yerine gidecektir..Vesselam..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1477

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.