Bugün: 19.06.2018

Kdz EREĞLİ KAN AĞLIYOR

Kdz EREĞLİ KAN AĞLIYOR
Kdz.Ereğli belediye baaşkanı Ereğlide herkesle kavgalı15.05.2013 00:00

BAŞKAN NE YAPMAK İSTİYOR


Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, aralarında CHP’den istifa ederek bağımsız kalan Belediye Meclis Üyesi Aydın Karadağ’ın iş yerinin de bulunduğu bazı iş yerlerinin belediye tarafından mühürlenme girişiminde bulunuldu.

Mühürleme işlemine karşı çıkanlar arasında yer alan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Karadağ’ın iş yeri önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Savcıları göreve Çağıran Fatih Çakır Çözüm odaklı düşündüklerini vatandaşı mağdur etmeye kimsenin hakkı olamayacağını belirterek on yıldır bu işyerleri faaliyette Başkan şimdi mi gördü bunları dedi.

 

Konu üzerinde vatandaşlar belediye başkanı Halil Posbıyık ın AKP içerisinden milletvekili düzeyinde desteğe sahip olduğu ve bundan dolayı da Kdz.Ereğli de Terör estirdiğini ifade ettiler.

   
   
Belediye tarafından göz yumularak veya geçici ruhsatlandırma yapılarak veya su abonesi bağlanarak açılan işyerlerini mühürlemenin başkan adına görevi kötüye kullanmak olduğunu söyleyen vatandaşlar mahkemeye gidilmesi halinde Başkanın ceza alacağını belirttiler. 

 

Bir vatandaş ise Başkanın arkasında AKP li vekillerden destek var diyerek burada fatih çakırı yemek istemektedirler diyerek olayın başka yönüne dikkat çekti.

 

Başka bir vatandaş  Belediye Başkanının 2011 seçimlerinden sonra hırçınlaştığını ve önüne gelen herkese saldırdığını belirterek CHP yide perişan duruma düşürmüştür diyerek Cöbekoğlu örneğini verdi. Cöbekoğlu da kaybettiği sene çok hırçındı. Partili partisiz herkesle kavga ediyordu. Uzun yıllar başkanlık yapanlarda bu tür “padişah” vari meziyetlerin olabileceğini belirten vatandaşlar artık Ereğlinin Posbıyıktan kurtulma zamanı gelmiştir dedi.

 

Genç bir Ereğlili bugüne kadar tüm seçimlerde ailem ve ben oyumuzu Posbıyık a verdik ama Ereğli küçülmeye devam ediyor. İş-aş konusunda belediyenin hiçbir katkısı yok, ben kemer de oturuyorum hastane kemer tepelerine yapılacaktı başkan buna izin vermedi ve hastane 13 KM şehir dışına yapılıyor, yürüyerek hastaneye gidebilirken bundan sonra 2 vasıta ile saatte hastaneye ulaşacağım diyerek tepkisini dile getirdi.

 

Hakimiyet haber olarak Ereğliyi takip etmeye devam edeceğiz


Etiketler: ereğli - başkan - chp - işyeri - mühür - yolsuzluk - rüşvet
Kaynak: hh

Diğer SANAYİ ve EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.