Bugün: 19.09.2018

Ekonomide Milli Para Dönemi!..

Ekonomide Milli Para Dönemi!..
Uluslararası kapitalizmden kurtulmak için Cumhurbaşkanı Erdoğanın Geliştirdiği Proje Tuttu..01.10.2015 00:00
Dünyanın bir yerindeki kapitalistler parayla oynadıklarında dünyanın diğer yerindeki gelişmekte olan ve fakir ülkeler daha da fakirleşmektedirler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın bu durumun üzerine gitmesinden sonra dünyada istenmeyen adam ilan edildiğini biliyoruz. Son yıllarda milllllli para ile yapılan uluslararası ticarette %6 lık bir büyüme söz konusu oldu. Önümüzdeki yıllarda bu rakamın artarak devam edeceği ve doların piyasadaki payının düşeceği tahminlerden öteye artık. Çin ve Hindistanında bu piyasaya ile kontaklaşması  halinde dünya piyasalarındaki dolar direncinin kırılacağı bilgileri gelmektedir.

Ülkelerin birbirleriyle yaptıkları alış verişlerde kendi paralarını kullanmaları ülke ekonomilerine katkı sağlamaktadır. Örneğin Çin İle Türkiye birbirlerinden aldıkları mallarda kendi paralarını kullanmaları her iki ülkenin ekonomilerine katkı sağlamakta..

Hazie ve Dış Ticaret Müsteşarlığından yapılan açıklamaya göre 2015 yılında milllllli para i,le yapılan alış verişlerde % 6 lık bir artma olmuştur..

Türkiye bu işin öncülüğünü yapan ilk ülke olmuştur.

Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer SANAYİ ve EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.