Bugün: 31.10.2020

Yalovalı Vatandaşlara Bu Zulüm Ne Diye!.

Yalovalı Vatandaşlara Bu Zulüm Ne Diye!.
Çok sayıda vatandaşın hakimiyet habere bildirmesi ve bizzat hakimiyet haber ailesinin mağduriyeti neticesinde hakimiyet haber konuyu gündeme taşımıştır.15.11.2017 00:00
Hakimiyet haber vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için Cimer+Bimer+Yalova Valiliğine müracaat ederek sorunun halledilmesi için çalışmaktadır.

Karayolları taşımacılık Yönetmeliği Vatandaşları mağdur Etmekte
Vatandaşların Mağduriyetleri Yasa ve Yönetmelikler Gereği Olarak Açıklanarak Belediyeler Sorumluluğu Üzerlerinden Atmaktalar. Oysa Temel Olan Vatandaşların Mağdur Edilmemesidir. Mağduriyet Varsa Bu Sorunun Çözülmesi gerekmektedir.

Haberimize Konu Yalovanın İlçeleriyle İlgili (Çiftlikköy ve Altınova)
Şehirlerarası otobüs Terminali olmayan bu ilçeler ve İlçe sınırları içerisnde yaşayan vatandaşların mağduriyetleridir. Otobüsler vatandaşları Altınova Merkezde veya Yalova Terminalinde Bırakmakta. Çiftlikköyden Altınova Merkeze 15 KM Mesafe var. Yalova Terminaline ise 8 KM. Taşköprü ve Tavşanlıdan ise 20 KM den Fazla Mesafe Var. Bir Bayanın gece yalova Terminalinde bırakılmasını düşünün. Dolmuş yok. Taksi tutarak evine gelmek zorunda kalmakta. Taksinin fiyatını düşünün. Ayrıca bayanın emniyet içerinde olup olmadığını düşünün. Gündüzleri terminale taşınan bir vatandaşın enaz iki dolmuşla ve iki saat sonra evine veya gideceği yere ulaşacağını bilmeliyiz.

Türkiye 2014 den sonra maalesef iyi yönetilmemektedir. İlgili yönetmelik belediye başkanlarına ve mülki amirlere yetki verdiği halde Belediye başkanları vatandaşın mağduriyetleriyle ilgili adım atmış değillerdir. Muhtemel Altınova Belediye başkanı Altınova merkez için indi bindi alanı göstermiştir. Altınovanın Kaytazdere beldesiyle Tavşanlı beldesindeki vatandaşlar mağdur durumda. Bu mağduriyetleri Altınova kaymakamı veya belde belediye başkanları giderme durumunda genelge tarafından yetkilendirildiği görülmektedir.

Çiftlikköy ilçesinde Belediye başkanı veya Kaymakam bu sorunu giderme durumunda. Taşköprü beldesinde Çiftlikköy kaymakamı veya Taşköprü belde belediye başkanı mağduriyeti giderme durumunda genelgenin yetkilendirdiği yönetsel erkler olarak görülmektedir. Genelgenin 61. maddesi açık ve nettir.

Halkla Devlet arasındaki Köprü iktidar partisinin teşkilatlarıdır. Ancak 2014 den sonra teşkilatlar bu misyonunu kaybetmiş durumda. 

hakimiyet haberin yaptığı çalışmayla sorunun giderileceği umudunu taşıyoruz. Hiçbir yönetmelik insandan daha değerli değildir. Vatandaşı mağdur etmek yönetmelik gereği olamaz. Yönetmelikte sorun varsa ilgili bakanlığa müracaat edilerek yönetmelik değişikliğine gidilebilir.

Aşağıya Yönetmelik Maddelerini Alıyoruz

Terminal kullanma zorunluluğu ve ara duraklar
MADDE 60 – (1) Tarifeli yolcu taşımalarında kalkış ve varışların bir terminalden yapılması esastır. Terminal ve ara duraklar dışında yolcu indirilip bindirilmez.

(2) (Değişik:RG-4/5/2016-29702) D4 yetki belgeleri hariç tarifeli yolcu taşımacılığı yetki belgesi sahiplerine taşıma hattı verilebilmesi için; kendilerinin veya acentelerinin, seferlerin başladığı kalkış ve bittiği varış noktalarındaki en az bir yolcu terminaline bağımsız olarak veya birlikte sahip olmaları veya bu terminalin kullanma hakkını haiz olmaları zorunludur.

(3) Tarifeli yolcu taşımacılığı yetki belgesi sahiplerinin kalkış ve varış noktaları dışında yolcu indirip bindirebilmeleri için kendilerinin veya acentelerinin ara durak tanımına uygun bir yere sahip veya kullanım hakkını haiz olmaları zorunludur. Yeri ve zamanı önceden belirlenen ara duraklarda da yolcu indirilip, bindirilerek bilet satışı yapılabilir. Ara duraklarda bilet satışı yapılabilmesi ve yolcu alınabilmesi için yetki belgesi sahibine ait bir şube veya acentesi olması şarttır.

(4) Ara duraklar seyahatin başladığı ilk kalkış ve son varış yeri olarak kullanılamaz.

(5) (Değişik:RG-31/12/2011-28159) Yolcu taşımacılığı yetki belgesi sahiplerinin belediye sınırları içinde terminal dışındaki yerlerde yolcu indirilip bindirilebilmesi için Büyükşehirlerde Ulaşım Koordinasyon Merkezinin, diğer yerlerde ilgili belediyenin izin vermesi gerekir.

Terminalin bulunmadığı yerleşim birimlerinde yapılacak uygulama

MADDE 61 – (1) Yolcu terminalinin bulunmadığı yerleşim birimlerinde, tarifeli yolcu taşımacılığında kullanılmak üzere ilgili mahalli makamlarca yolcuların asgari ihtiyaçlarını karşılayacak fiziki şartları haiz bir yer tahsis edilir veya belirlenir. Tahsis edilen veya belirlenen bu yerle ilgili mülki veya mahalli makamlarca düzenlenen resmi belgenin tarifeli yolcu taşımacılığı yetki belgesi sahibi/sahipleri tarafından Bakanlığa verilmesi halinde bu yerler ara durak veya kalkış veya varış noktası olarak kullanılabilir.


Hakimiyet haber olarak amacımız hiç kimseyi mağdur etmek değildir. Amacımız mağduriyetlerin giderilmesi noktasındadır.kimseyi 

NOT: Çiftlikköy Kaymakamlığı sorunun giderilmesi için komisyon kurmuştur.


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -

Diğer ANALİZ HABERLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.