Bugün: 31.10.2020

REİNA da Şeytanın Görme Dedikleri!..

REİNA da Şeytanın Görme Dedikleri!..
Hakimiyet haberin şahsi kanaati REİNA Olayını REİNA Yönetiminin Çözeceği Noktasındadır. Lütfen Aşağıdaki 22 Eylül Tarihli Haberi Okuyalım.06.01.2017 00:00

Reina savaşını Şahenk kazandı!

Reina savaşını Şahenk kazandı!

Feride Kara 22 Eylül 2016 09:10
Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Holding kiraya verdiği Reina'yı geri almak için kiracıya dava açtı.Davada kiracı haksız çıktı. Reina boşaltılıyor.


İstanbul'un popüler mekanlarından biri olan Reina davasını Ferit Şahenk'in şirketi kazandı. Kiracı Mehmet Koçarslan Reina'yı boşaltacak.

Taraflar arasında 2002'de yapılan kira sözleşmesi 31 Aralık 2013'te sona erdi. Doğuş Holding'in şirketlerinden Arena Otel Lokanta ve Eğlence Yerleri İşletmeciliği kiraya verdiği Reina arazisinin tahliyesini istedi. Ancak Koçarslan bu isteği kabul etmedi ve Reina'yı boşaltmadı.

DAVA AÇILDI

Bunun üzerine Doğuş Holding Reina'yı geri alabilmek için bir dava açtı. Dilekçede "Müvekkilim şirket de bu araziyi yeme içme sektöründe kullanmayı istemektedir. Bugüne kadar davalıya gönderilen ihtarnamelere rağmen kiralanan arazi tahliye edilmemiştir. Müvekkil şirket de bu araziyi restoran- kulüp kompleksi olarak işletecektir" dedi. Avukatlar Reina'nın kullanım hakkını tekrar almak istedi.

REİNA'YI GERİ ALDI

Bunun karşıtı ise davalı Antik Turizm'in avukatı ise "Davacının ihtiyacı olduğu iddiası doğru değildir. Kendi boş yeri varken, ihtiyacı olduğu iddiasıyla bu davayı açması kabul edilemez" dedi. Görülen davada mahkeme Arena şirketini haklı görerek tahliye davasını kabul etti. Kiracı Mehmet Koçarslan'ın Reina'yı tahliye etmesine karar verildi.


Kaynak:https://www.sadecehaber.com/reina-savasini-sahenk-kazandi


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer ANALİZ HABERLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.