Bugün: 30.10.2020

Bahçeliden AKP ye Tuzak Mı?

Bahçeliden AKP ye Tuzak Mı?
Bahçeli Bu Sözle Ne Demek İstedi "330'u bulamazlarsa başta Cumhurbaşkanı olmak üzere herkes yasal sınırlarına çekilmek zorunda kalacak"21.11.2016 11:48

Bahçeli, AKP'deki FETÖ'cü milletvekillerini açıkladı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'li belediye başkanlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda "AKP içerisinde 89 milletvekilinin FETÖ'cü olduğu konuşuluyor" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün MHP'li belediye başkanlarıyla 1,5 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ operasyonlarına değinen Bahçeli, MHP'ye sızma girişiminin engellendiğini söyledi.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, FETÖ'nün 8 ayağı bulunduğunu, bunların en önemlisinin ise siyasi ayak olduğunu belirten Bahçeli şöyle konuştu:, “Her darbenin bir siyasi konseyi vardır. Bu darbenin de konseyi ortaya çıkmalıdır. AKP içinde 47'si eski 89 milletvekilinin FETÖ'cü olduğu konuşuluyor. Herkese dokunuluyor ama bir tek siyasi ayağa dokunulmuyor. Ama ona da sıra gelecek. FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasıyla beraber hangi politikacıların işin içinde olduğunu göreceğiz.”

TÜRKEŞ ÖRNEĞİYLE ANLATTI

Anayasa değişikliği çalışmalarını değerlendiren Devlet Bahçeli şöyle devam etti: “MHP ülke yönetimindeki fiili krizin çözümünde yol gösterici oluyor. Geçmişteki kriz dönemlerinde de MHP bu misyonu hep üstlenmiştir. 2007'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya çıkan krizi ‘önce ülkem, sonra partim' anlayışıyla 367 tıkacını çekerek misyonunu yerine getiren MHP, bugün oluşan sıkıntılı süreçte de benzer bir tutum sergilemiştir. AKP'nin bu hukuki zemin için anayasa değişikliği önerisi olmuştur. Arkadaşlarımız inceliyor. Biz parlamenter sistemden yanayız. Çıkıp diyorlar ki Türkeş ‘başkanlık sistemini istiyordu' diye. Evet ‘9 Işık' kitabında böyle bir konu vardır ancak sonraki dönemde parlamenter sistemi savunmuştur. Kimse hatırlamak istemiyor.”

MHP lideri Devlet Bahçeli sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün fiili bir durum vardır. Meclis'te 330'u bulursa halka gidilecek. Millet ne derse bizim başımızın üzerinde yeri var. Ancak 330'u bulamazlarsa başta Cumhurbaşkanı olmak üzere herkes yasal sınırlarına çekilmek zorunda kalacak.”


Yayıncı Notu:Haberin Kaynağı Cumhuriyet Gazetesi. Bu gazetenin haberlerine inanmak isteriz. Haber doğru ise Bahçeliden AKP ye Büyük Bir Tuzak Kurulduğu Ortada.


Kaynak:http://www.cumhuriyet.com.tr

Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer ANALİZ HABERLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.