Bugün: 24.10.2020

AB Oyunu Bitti!..

AB Oyunu Bitti!..
Avrupa Birliği Oyununda Hedef Ülke Almanya İdi..24.06.2016 00:00

AB OYUNUNDA HEDEF ALMANYA İDİ

Haziran 1940’ta, Fransız ordusu Nazi birlikleri tarafından yenilgiye uğratılırken Monnet, Fransa ve Büyük Britanya arasında federal bir birlik olan “joint commoniqué”i tasarlamıştır –birlik şöyle anlatılmaktadır: “İki hükümet gelecekte Fransa ve Büyük Britanya’nın iki ayrı ulus değil tek bir Anglo-Fransız Birliği olacağını beyan etmektedir. (Keal Oğuz Çakır ın Makalesinden Alıntı)

Bu birlik kurulamayınca Almanyanın durdurulması için farklı seçenekler gündeme getirilmiş ve AB fikri AET ile Denemek için yürürlüğe konulmuştu. Amaç 1960 dan sonra Türkleri yanına alan Almanya 1970 li yıllarda dünyanın en güçlü devleti ben olacağım dercesine yükseliyordu.

AET AB ye dönüştürülerek Almanyanın eritilmesi planlanıyor ve netice de Alman ekonomisi bitiriliyordu. Alman ekonomisinin bitirilmesiyle eş zamanlı Almanya da Irkçılık hortlatılıyor ve özellikle Türklerle Almanların arasına perde çekilmek isteniyordu. Nitekim bunun zirvesi geçen ay Alman Parlamentosunun Ermeni Soykırımı Yasasını Kabul etmesi bu sürecin devam idi.

İngiliz ve Fransızların kurguladığı bu oyunda maalesef Alman yöneticiler yenilmiştir. Bugün Almanya Ekonomik bunalım içerisindedir. Yükselen değer değil düşen değer olmaya devam etmektedir.

Fransız iktisatçı Jean Monnet 1888–1979 Almanlara karşı başlattığı bu tuzak hedefine ulaşmış ve Büyüyen Yükselen Almanya yerini küçülen alçalan Almanya alış durumda..Avrupa bu ekonomik çalkantıdan nasıl kurtulur bilinmez ama İngilizlerde ekonomik olarak darbe yiyeceklerdir. AB nin dağılması hızlı olması halinde bazı ülkeler durumlarını koruyabilirler. Ancak süreç uzarsa topluca bir çöküş bir kiki yıl içerisinde geleceği tahmin edilmektedir.


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer ANALİZ HABERLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.