Bugün: 30.10.2020

Terör/Darbe ve Rüzgar Çetin Olayı!.

Terör/Darbe ve Rüzgar Çetin Olayı!.
Hakimiyet haber Yıllardır Otoriteyi Uyarıyor.İnsani İslami Fıtratı Sistemde HAPİSHANE Yoktur.06.10.2016 00:00

HUKUK SİSTEMİNİZ HAYATA UYGUN OLMALI
""Terör Darbe ve Rüzgar çetin Olayı""

Fıtratı ve Vicdanı Sistemin Kamu Hukuku İçin Allah cc ın dört tane suç tespiti yaparak bu suçlara verilebilecek cezaları da önermiştir.
Bozgunculuk.
Adam Öldürmek,
Zina Yapmak,
Hırsızlık Yapmak
a-Bozgunculuk
Kur an ı kerimde Kamu Düzeninin bozulması adam öldürmekten daha kötü olarak ilan edilmiştir.

"Kim bir cana kıymamış, ya da yeryüzünde bozgunculuk yapmamış olan bir kimseyi öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir." (Mâide: 32)

Bozgunculuğa verilecek cezalar maide 33 ve 34 de belirlenmiştir. 33 deki ceza 34 olmadan uygulanamaz.

İnsanların yaşadıkları toprak parçası üzerinde kendilerine daha iyi hizmet ettirmek için kurdukları otoriteye karşı yapılacak eylemler otoritenin bozulmasıyla oluşacak kaos ortamında hak ve adaletin olmayacağı hasebiyle yaratıcı bozgunculuk yapmayı adam öldürmekten daha kötü olarak tanımlamakta ve bizlere bildirmektedir.

İnsanoğlu Vahyi önerilerin dışında kendi tecrübeleriyle oluşturdukları siyasi otoriteler sahiplerine hizmeti ön plana almış ve kapitalizmin pençesine düşmüşlerdir.. Bu tür otoriteler “diktatörlük” anlamıyla eşleşmektedir.

Bozgunculuk Hak Arama Değildir.
Bozgunculuk yakıp yıkmak, insanların ölmelerine sebep olmak, vatandaşların mağduriyetini artıracak işler yapmak, kamu ciddiyetini zaafa uğratacak işlerde bulunmak bozgunculuk demektir.

Hak arama ve kitlelerin hakkının yendiğini kitlelere ulaştırmak için toplantılar düzenlenir. Mitingler yapılır. Konferanslar düzenlenir.
Vatandaşı zora sokmayacak alanlarda yürüyüşler tertiplenebilir.

Bozgunculuk işlevi olabilecek tüm unsurlardan azami ölçülerde uzak durulur. Bunları yapmak her insanın asli görevleri arasında yer alır. Otorite bu insanlarla oturup görüşür ve o insanların istekleri tüm halkı ilgilendirecek istekler ise otorite bu istekleri bir paket haline halkın oyuna (referandum) sunabilir.

b-Adam Öldürmek
"Ey iman edenler! Öldürülen kimselerin hakkını almak için size kısas farz kılındı. Hür hür ile, köle köle ile, dişi dişi ile kısas olunur. Ama kim, maktûlün velisi tarafından affedilirse kısas düşer. Bundan sonra, diyeti ona güzel bir şekilde ve tam olarak ödemek gerekir. Bu esneklik Rabbiniz tarafından bir kolaylık ve lütuftur. Artık kim bundan sonra karşıdakinin hakkına tecavüz ederse, Ona son derece acı bir azap vardır." (Bakara: 178)

vicdanı sistem de adam öldürmek bozgunculuk sucundan hemen sonra gelmektedir. Önerdiği cezai müeyyide kısas veya diyettir. Allah cc tavsiyesi diyetten yanadır.

c-Zina Yapmak
Vahyi öğretide zina sucu adeta gizlenmeye çalışılan suçlardan gözükmektedir. Aileler bireylerden oluşmakta olduğu için Allah cc aile mefhumunu korumak için zinayı adeta görmezlikten gelin gibi bir tavır bir yöntem izlemektedir. Zina yapanları tespit için kullanılan kelime ilginçtir. Dört şahide zina olsa olsa şehir parkında olabilir.

Zina sucu isnat etmenin cezası da zinaya verilen cezadır. Allah cc zina sucunu işleyenlere sembolik olarak şehir meydanında kırbaç cezası önermiştir. Kırbaş cezasından sonraki Uygulamalarda evlendirme ve sürgün etme gibi yöntemler güncel yönetimin tercihleri olabilir.

d-Hırsızlık Yapmak
Allah cc hukukunda dördüncü suç olarak hırsızlık yapmayı görüyoruz. Bu suçların hepsi toplumun temelini ilgilendirmektedir. Bu suçların cezai müeyyideleri peşindir. Vahyi öğretide Maide 38 ile 39. ayetler beraber uygulanır. Maide 38 hırsızlara verilecek cezayı belirlerken Maide 39 hırsızların toplumsal konumlarını belirleyen pişmanlık ayetidir. Her iki ayeti birlikte değerlendirmek gerekir.

Kamu Davaları yukarıdaki dört suçla sınırlandırılır.

Ceza evleri Hırsızlık yapanlar tacizciler ve uyuşturucu alkol gibi kötü alışkanlıkları olanların rehabilitesi için okul olarak kullanılabilir.


Hukuk Sistemi Olmayan Bir Ülkeyiz. Teröristleri hangi kategoriye koyacağımızı bilmiyoruz. Darbecileri ne yapacağımızı bilmiyoruz. Adam Öldürene ne yapacağımızı bilmiyoruz. Zinayı suç olarak görmüyoruz. Hırsızlık adeta geçim yolu olmuş durumda..Kamuyu çalmak yani..


Yukarıdaki Bölüm Okunduğunda sanıyorum kafa karışıklıkları ortadan kalkacaktır.

http://www.hakimiyethaber.com/…/ya-vahsi-kapitaliz…/154.html

Makaleden Alınmıştır


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer HUKUK ve ADALET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.