Bugün: 30.10.2020

Rüzgar'ın Yargıdaki Skandalı!.

Rüzgar'ın Yargıdaki  Skandalı!.
Türk Yargısı Diğer Kurumlar Gibi SOS veriyor05.10.2016 00:00
Bilindiği üzre yönetmen Sinan çetinin oğlu rüzgar çetin alkollü bir şekilde çarptığı bir polisin ölümüne diğerinin yaralanmasına sebep olmasından dolayı hapis yatmaktaydı.

Uzmanlar ne diyor.
Türk hukuk sisteminde taraflar davalarından vazgeçseler bile Kamu hukuku cezayı verir.
Rüzgar çetinin davacılarının davalarından vazgeçmeleri hukuk sistemine erozyon etkisi yaptı. Eğer Rüzgar çetin tahliye edilebiliyorsa Hapishanelerdeki davacıları olmayan sadece Kamu Hukukundan mahkum edilenlerin tamamının tahliye edilmesi gerekmektedir.

Savcı Rüzgar çetinin tahliyesine itiraz etti.Üç İtirazda Reddedildi.
Sonuç ne olacak belli değil.

Hakimiyet Haberin Notu:SİNAN ÇETİN RÜZGAR ÇETİN OLAYI

İki Gündür Türkiye de Herkesin Konuştuğu Bu Olayın İnsani ve İslami Perspektiften Okunuşu Gayet Doğal Bir İştir.

“Bir müminin bir mümini öldürmesi olacak şey değildir; hata ile olmuş başka. Kim bir mümini hata ile öldürürse, mümin bir köleyi azat ve öldürülenin ailesine teslim edilecek bir diyet gerekir; aile bağışlarsa başka. Öldürülen mümin, size düşman bir toplumdan ise bir mümin köleyi azat gerekir. Sizinle antlaşmalı bir toplumdan ise ailesine teslim edilecek diyet ve bir mümin köleyi azad etmek gerekir. Köle bulamayan, Allah’a tevbe için peş peşe iki ay oruç tutar. Allah bilir ve doğru karar verir.” (Nisa, 4/92)

Yukarıdaki Bu Ayete Göre Sinan Çetinin Oğlunun Öldürdüğü Polisin Varisleriyle Anlaşması Kadar Doğal Bir Şey Yoktur.

Burada Sorun Şu
Türk Hukuk Sistemi Olması Gereken Değilde Olmaması Gereken Şekilde Düzenlenmiştir. Mesela Türk Hukuk Sisteminde Doğruyu Söyleyen Ceza Verilir. Bundan Dolayı Müslüman Avukatlar Adli Yargıda Çalışmak İstemezler. Çünkü Sürekli Müvekkilleri Adına Yalan Söylemek Zorundadırlar.

Türkiye Bugün Tartıştığı Dört Konuyu Allah cc Kur an ı Keriminde Anlatmıştır. Yapılacak Tek şey Kur an ı Kerimdekini Hukuk Sistemine Geçirmektir..

Rüzgar Çetinin serbest bırakılmasıyla birlikte şuan hapisteki tüm kamu davalılarının serbest kalması gerekmektedir.


Etiketler: adana - mersin - maraş - dur - gitme - bekle - kardeş - israil - mısır - ürdün - arabistan - iran - sisi - mursi - din - iman - islam - istabul - ankara - antalya - mekke - medine - zalim - zulüm -
Kaynak: hh

Diğer HUKUK ve ADALET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.